تیک ست
تیک ست - بروز ترین و جدید ترین اطلاعات دنیای موبایل

در گلکسی نوت 20 از دو روش برای خنک کردن دستگاه استفاده شده

خنک کردن سری گلکسی نوت 20 به دو روش و به صورت اتفاقی

چندی پیش گوشی گلکسی نوت 20 و گلکسی نوت 20 اولترا 5G در سایت iFixit کالبدشکافی و بررسی شد و اکنون تصور دقیقی در مورد آخرین پرچم‌دار شرکت سامسونگ داریم. گلکسی نوت 20 اولترا 5G نمره تعمیرپذیری نسبتا پایین 3 از 10 را به دست آورد؛درست مانند گلکسی S20 پلاس، گلکسی نوت 10 پلاس و گلکسی S10 پلاس در دوران گذشته. دلیل این امر این است که روش سامسونگ در ساخت پرچم‌داران خود اساساً طی سالیان اخیر تغییر نکرده است.

پرچم‌دار جدید سری نوت سامسونگ برای نگه داشتن بسیاری از اجزای این دستگاه از چسب زیادی استفاده کرده است و تعویض باتری به همان اندازه سابق دشوار است. قسمت خوب این طراحی، تابلوهای مدار چاپی هستند که با پیچ‌های استاندارد فیلیپس در جای خود قرار گرفته اند. به طور کلی، طی روال سابق iFixit، کالبدشکافی جدیدترین پرچم‌دار سامسونگ با یک مورد استثنا عجیب همراه شد.

Screenshot 2020 08 25 3sqpESegMSoUbkXJ full JPEG Image 3360 × 2520 pixels Scaled 25 1 - در گلکسی نوت 20 از دو روش  برای خنک کردن دستگاه استفاده شده

هر یک از دستگاه‌های گلکسی نوت 20 یا گلکسی نوت 20 اولترا به طور یکسان خنک نمی‌شوند

تا کنون، جالب‌ترین قسمت فاش شده توسط iFixit این است که در هر مدل گلکسی نوت 20، سیستم خنک کننده به طور متفاوت اجرا شده است. این منبع کشف کرد که در حالی که برخی از مدل‌های گلکسی نوت 20 دارای سیستم خنک کننده Vapor Chamber و لوله‌های گرمایی مسی هستند که از بسیاری از پرچم‌داران انتظار دارید، در برخی دیگر به جای آن از پد حرارتی گرافیتی چند لایه استفاده شده است.

شاید تصور کنید که پد حرارتی گرافیتی برای خنک کردن مدل پایه گلکسی نوت 20 مورد استفاده قرار می‌گیرد و لوله‌های گرمایی مسی برای گلکسی نوت 20 اولترا گران قیمت تر استفاده شده است، اما به نظر نمی‌رسد چنین باشد. طبق گفته‌ها، هر دو روش خنک کننده برای گلکسی نوت 20 و گلکسی نوت 20 اولترا استفاده شده است و این سیستم خنک کننده صرف نظر از این موضوع است که آنها از تراشه‌های اگزینوس 990 یا اسنپدراگون 865+ استفاده می‌کنند.

به نظر نمی‌رسد هیچ دلیل و منطق خاصی در تصمیم سامسونگ مبنی بر استفاده از لوله‌های گرمایی مسی در بعضی از مدل‌ها و یک پد حرارتی گرافیتی چند لایه در برخی دیگر باشد.

مشخص نیست چرا سامسونگ در برخی از مدل‌های گلکسی نوت 20 اولترا به جای لوله مسی از پد گرافیتی استفاده کرده، اما ممکن است دلیل داغ شدن بیش از حد برخی از مدل‌ها همین مورد باشد. برخی از سایت‌ها پس از بررسی گلکسی نوت 20 اولترا به داغ شدن بیش از حد آن اشاره کرده‌اند.

برای مثال Android Authority در بررسی خود از این گوشی به داغ بودن همیشگی آن و همچنین حین استفاده از دوربین و بازی کردن اشاره کرد و گفت که داغ‌تر از دیگر گوشی‌های مشابه مجهز به چیپست اسنپدراگون است. Wired نیز گفت حتی دانلود بازی فورتنایت نیز «سبب داغ شدن بیش از انتظار» گلکسی نوت 20 اولترا شده است.

 

PCWorld با استفاده از دماسنج فروسرخ دمای گلکسی نوت 20 اولترا زیر فشار زیاد را بیش از 100 درجه فارنهایت (بیش از 37 درجه سانتی گراد) اندازه گیری کرده است. SamMobile در بررسی خود نوشت که «دما پس از 6-5 دقیقه فیلمبرداری با رزولوشن 8K به 46-45 درجه سانتی گراد رسید.» سایت ورج می‌گوید حین بررسی گلکسی نوت 20 الترا به مشکل داغ شدن بیش از حد برنخورده که احتمالاً به دلیل مجهز شدن این مدل به سیستم کولینگ متفاوت بوده است.

iFixit امتیاز تعمیرپذیری 3 از 10 را به گلکسی نوت 20 و نوت 20 اولترا داد و دلایل آن را موارد زیر اعلام کرد:

نکات مثبت:

  • برای باز کردن گوشی‌ها به یک پیچ گوشتی چهارسو نیاز است.
  • بسیاری از قطعات از جمله درگاه شارژ ماژولار و قابل تعویض هستند.

نکات منفی:

  • تعویض باتری بسیار سخت است.
  • تعمیر نمایشگر بسیار خسته کننده است و هزینه زیادی روی دست کاربر می‌گذارد.
  • برای تعمیر هر قسمت از گوشی باید با چسب‌های مختلف کلنجار رفت و سپس در پروسه‌ای خسته کننده آنها را تمیز و سپس تعویض کرد.
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.