تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

دلیل پایینتر بودن کیفیت ویدیو های اینستاگرام در اندروید نسبت به iOS

تفاوت کیفیت ویدیو اینستاگرام در اندروید و iOS

عوامل متعددی در کیفیت ویدئوهای منتشر شده در اینستاگرام و یا اسنپ چت توسط گوشی‌های اندروید و iOS مؤثر است. بسیاری از کاربران تلفن‌های همراه هوشمند که اغلب آن ‌ها نیز از گوشی‌های مجهز به اندروید استفاده می‌کنند، از کیفیت ویدئوهای منتشر شده خود در اپلیکشن‌هایی نظیر اینستاگرام و اسنپ چت ناراضی هستند. کاهش کیفیت این ویدئوها به کیفیت ساخت گوشی یا روش فیلم‌برداری کاربر مربوط نمی‌شود. علت این اتفاق را باید در خطاها و اشکالات توسعه نرم‌افزار پیدا کرد. البته برای توسعه نرم‌افزار‌ها و افزایش و بهتر کردن کارایی آن‌ها گروه توسعه دهنده زمان زیادی در اختیار ندارد.

تعدد و فراوانی گوشی‌های هوشمند که هرکدام دوربینی خاص با صفحه نمایشگری متفاوت دارند؛ کار پروسه‌ی نگه داری و توسعه را برای توسعه دهندگان نرم‌افزار‌ها دشوار می‌کند. زمانی که یک شرکت اپلیکیشنی نظیر اینستاگرام را با قابلیت‌های فراوان توسعه می‌دهد، بدون شک به افراد زیادی برای کنترل، مدیریت و بهبود کارایی در تمامی قسمت‌ها نیاز دارد. این اپلیکیشن قابلیت‌های متنوعی نظیر ضبط، پخش، بارگذاری و… را در جهت هدف خود به عنوان یک شبکه اجتماعی ارائه می‌دهد. در نتیجه برای توسعه و تحت پوشش قرار‌دادن تمام بخش‌ها به تیم توسعه‌ی بزرگی نیاز دارد.

کیفیت ویدیو های اینستاگرام در سیستم عامل iOS نسبت به اندروید

برخلاف اندروید که شامل فراوانی گسترده‌ای چه از لحاظ انواع گوشی چه از لحاظ انواع دوربین می‌شود، به دلیل مدل‌های محدودی که از گوشی‌های iOS در بازار موجود می‌باشد توسعه‌دهندگان برای ساخت قابلیت‌های مختلف این نوع گوشی‌ها دستورالعمل‌ها و قوانین مشخص و کمتری دارند. البته این مسئله که شرکت اپل نیز خود مجموعه‌ای از دستور‌العمل‌های منسجم را توسعه می‌دهد که در همه‌ی مدل‌ها قابل پیاده‌سازی هستند که در بهبود کیفیت استفاده از اپلیکیشن‌هایی نظیر اینستاگرام بی‌تاثیر نیست.

قانون جدید برای شبکه‌های اجتماعی خارجی درترکیه

iOS نرم‌افزاری است که کاربرد آن در دستگاه‌های محدودی خلاصه می‌شود که تمامی آن‌ها ساخت شرکت اپل هستند. در مقابل اندروید در مدل‌‌های بسیار زیادی از گوشی‌های هوشمند مورد استفاده قرار می‌گیرد. به همین خاطر اگر اینستاگرام بخواهد کیفیتی را که در دستگاه‌های مجهز به iOS ارائه می‌کند، در اندروید ارائه کند کار بسیار مشکلی خواهد داشت. چون باید از تنظیمات و پیکربندی‌های فراوانی از لحاظ دوربین پشتیبانی کند. این امر به نیروی انسانی فروانی نیاز خواهد داشت تا تمامی موارد پیکربندی دوربین‌ها در اپلیکیشن تعریف شود.

آموزش دانلود عکس پروفایل اینستاگرام برای اندروید و آیفون

با تمام این توضیحات که در مورد کیفیت ویدیو های اینستاگرام در تیک ست خواندیم، در سال‌های گذشته شاهد بهبود کیفیت محتوای ویدئویی در نسخه‌های اندرویدی اپلیکیشن اینستاگرام بوده‌ایم. اما به نظر می‌رسد برای رسیدن به کیفیتی عالی و بی‌نقص راه زیادی پیش روی سازندگان و توسعه‌دهندگان قرار دارد. می‌توان به آینده و همکاری بیشتر و بهتر شرکت‌های تولید کننده برای از بین بردن این فاصله امیدوار بود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.