تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

بررسی دوربین چرخان ایسوس زنفون 7 پرو و مکانیسم عملکرد آن

بررسی دوربین چرخان ایسوس زنفون 7

سری Asus Zenfone 7 در هفته‌های گذشته به صورت رسمی معرفی شد. این سری پرچم‌دار شامل دو گوشی ایسوس زنفون 7 و ایسوس زنفون 7 پرو بود که هر دو مدل آن مجهز به دوربین سه‌گانه‌ای چرخان بود.

بهره‌گیری ایسوس از دوربین‌های چرخان در گوشی‌های پرچم‌دار جدید خود نظر بسیاری از علاقه‌مندان به اسمارت‌فون‌های همراه را جلب کرد. این دوربین‌های چرخان امکان فیلم‌برداری سلفی با کیفیت 8K را نیز در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند.

 

 

راجع به خانواده ایسوس زنفون 7 باید عنوان کنیم که مدل پروی این سری با مدل عادی آن فرق خیلی زیادی ندارد. هر دو گوشی مشابه نسل قبلی خود از دوربین‌های چرخان بهره می‌گیرند.

همچنین منبع تغذیه‌ی در نظر گرفته شده برای آن‌ها یک باتری بزرگ 5000 میلی‌آمپرساعتی است. اگر بخواهیم به ویژگی‌های جدید و متفاوت سری جدید پرچم‌داران ایسوس نسبت به نسل قبلی آن‌ها اشاره‌ای داشته باشیم باید استفاده از نمایشگر OLED جدید با نرخ نوسازی 90 هرتزی و لنز زوم اضافی در دوربین را مطرح کنیم.

 

 

استفاده از دوربین فلیپ آپ در گوشی‌های هوشمند خیلی رایج نیست و سری ایسوس زنفون 7 و نسل قبلی آن یعنی سری زنفون ایسوس 6 از معدود گوشی‌های موجود در بازار جهانی اسمارت‌فون‌ها هستند که با این قابلیت جذاب ارائه می‌شوند.

ویدیویی که در زیر مشاهده می‌کنید، مربوط به کالبد شکافی گوشی Asus Zenfone 7 Pro می‌باشد:

ویدیوی بالا در مورد کالبدشکافی و جداسازی قطعات مدل پروی سری زنفون 7 نشان می‌دهد که ایسوس فناوری دوربین چرخان را با چه ظرافت و دقتی در این گوشی پیاده کرده است و نسبت به نسل قبلی این سری از گوشی‌ها اصلاحاتی را در این ویژگی جذاب اعمال کرده است. با مشاهده فیلم متوجه در زمان جداسازی قطعات زنفون 6 متوجه خواهید شد که موتور در کنار ماژول دوربین چرخان تعبیه شده است در صورتی که در نسل جدید این گوشی‌ها یعنی زنفون 7 موتور به داخل ماژول دوربین انتقال یافته است.

طراحی PCB در هر دو نسل زنفون انباشته شده است و طی آن دو صفحه روی هم قرار گرفته است. این دو صفحه با استفاده از مس و خمیر حرارتی دمای خود را کاهش می‌هند و همچنین دو لوله‌ی حرارتی گرما را از تراشه دور کرده و آن را به بلوک مسی‌ای که به پشت صفحه چسبانده شده است می‌ریزند.

زن‌فون 7 و زن‌فون 7 پرو ایسوس با دوربین سه گانه چرخان و صفحه نمایش 90 هرتز

ویدیویی که منتشر شده نشان می‌دهد جداسازی ایسوس زنفون 7 پرو جز در مواردی که قطعات با چسب چسبانده شده است کار مشکلی نخواهد بود و کابل‌های فراوان استفاده شده در این دستگاه قطعات را به خوبی به یکدیگر متصل کرده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.