تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

رسیدگی به اتهامات وارث سامسونگ شاید توسط کمیته‌ی حقیقت‌یاب خارجی

اتهامات وارث سامسونگ

به احتمال قوی یک کمیته‌ی خارجی، تحقیقاتی را که به دنبال ادعای فساد علیه نائب رئیس شرکت سامسونگ، لی جائه یونگ مطرح شده‌است، بررسی کند.

امروز یک هیئت غیرنظامی در این مورد تصمیم خواهد گرفت که آیا برای رسیدگی به اتهامات علیه لی جائه یونگ سامسونگ لازم است كه کمیته‌ای از متخصصان خارج از برای بررسی صحت جرائم مطرح شده علیه وی تشکیل بشود یا خیر.

دفتر دادستان مرکزی سئول گفته است كه هیئتی از غیرنظامیان، متشكل از ۱۵ شهروند عادی را برای بررسی موارد ارائه شده توسط لی و دادستان‌ها ایجاد می‌كند. هیئت غیرنظامی شامل راننده تاکسی و معلم است و تصمیم در طی یک روز اتخاذ خواهد شد. در صورت تشکیل این کمیته، تصمیم در مورد صحت تحقیقات و کیفرخواست احتمالی ظرف دو هفته انجام می‌شود.

در اوایل این هفته، دادگاه درخواست دادستانی برای دستگیری لی را با استناد به “توضیحات ناکافی درباره ضرورت و اعتبار دستگیری متهمان و اصل دادرسی بدون بازداشت” رد كرد.

حکم دستگیری برای دو کارمند دیگر سامسونگ، یعنی چوی گی سونگ و کیم جونگ جونگ، که در دفتر استراتژی آینده این شرکت کار می‌کردند، اکنون منحل شده است.

غول فناوری کره جنوبی ادعا کرده است که لی در هیچ کاری دست نداشته و هیچ معامله‌ی غیرقانونی انجام نداده است.

تشکیل هیئت خارجی برای بررسی، در سال 2018 برای بهبود بی طرفی و انصاف دادرسی در مواردی که مورد توجه عمومی قرار گرفته می‌گرفت، معرفی شده است. کیم و لی از دادگاه خواسته بودند تا ارزیابی عمومی، تحقیقات را انجام دهد.

وارث گروه سامسونگ به نقش آفرینی در ادغام جنجالی صنایع Cheil و سامسونگ C&T متهم شده است. گفته می‌شود که این ادغام برای افزایش کنترل لی بر سامسونگ به واسطه‌ی پدر بیمار وی، لی کون هی (Lee Kun hee) طراحی شده است.

لی قبلاً یک سال را به دلیل رشوه دادن به رئیس جمهور پیشین كره جنوبی برای اجباری شدن این ادغام، در زندان گذرانده‌است.

این را هم بخوانید:

بازداشت رهبر بزرگ سامسونگ

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.