تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

نحوه رفع ارور Hidden.img در نرم افزار Odin دستگاه های سامسونگ

نحوه رفع ارور Hidden.img در نرم افزار Odin – در هنگام فلش دستگاه های سامسونگ با نرم افزار ادین (Odin) ممکن است به ارور های متفاوتی برخورد کنیم. یکی از این خطاها که غالبا هم در انتهای نصب رام سامسونگ در ادین اتفاق می افتد، پیغام ارور Hidden.img یا Modem.bin است و برنامه ادین Odin پیغام Fail را نمایش می دهد.

 

نحوه رفع ارور Hidden.img در نرم افزار Odin
رفع ارور Hidden.img در Odin

 

نحوه رفع ارور Hidden.img در نرم افزار Odin

برای رفع این ارور، دو راه کلی وجود دارد.

1. در هنگام فلش کردن دستگاه یا به عبارتی نصب رام، فایل PIT مربوط به دستگاه مورد نظرتان را در ادین قرار دهید. گوشی را دوباره به حالت دانلودینگ ببرید و مجددا به کامپیوتر وصل کنید. سپس فرآیند نصب رام را شروع کنید. با انجام این کار ممکن است دیگر با این خطا رو به رو نشوید.

2. فایل فلشی را که می خواهید روی گوشی رایت کنید، با برنامه winrar یا winzip باز کنید.

فایل Hidden.img.ext4 را اکسترکت کنید و نام آن را به Hidden.img.tar تغییر دهید. اکنون فایل ایجاد شده جدید با نام Hidden.img.tar را در بخش AP برنامه Odin قرار دهید و آن را روی گوشی رایت کنید.

نکته: درصورتی که پسوند فایل ها برای شما قابل مشاهده نیست، می توانید به مسیر Folder Option>View >Hide extensions for known file types  و تیک آن را بردارید.

3. برنامه IZArc را دانلود کرده و سپس نصب کنید.

دانلود نرم افزار IZArc

پسوند فایل مورد نظر را تغییر داده و به tar. تبدیل می کنیم. در حالت نرمال، پسوند فایل tar.md5. است و باید md5 را حذف کنیم.

در انتها رام tar. را با برنامه IZArc باز کنید و فایلی که ادین موقع رایت آن ارور می دهد را از داخل آن حذف کنیم (فایل Hidden.img یـا Modem.bin).

 

نحوه رفع ارور Hidden.img در نرم افزار Odin دستگاه های سامسونگ

 

حالا فایل مورد نظر از داخل رام اصلی حذف شده است. اکنون باید رام جدید را با همان پسوند tar. از طریق odin بر روی گوشی رایت کنیم و با مشاهده خطای Fail خداحافظی کنیم.

 

ارور های آپدیت و ریستور iOS

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.