تیک ست
تیک ست - بروز ترین و جدید ترین اطلاعات دنیای موبایل

سامسونگ اکسینوس 992 از ماه اوت به تولید انبوه می‌رسد

تولید اکسینوس 992

شرکت سامسونگ تولید اولین تراشه‌های با لیتوگرافی 5 نانومتری را از ماه اوت آغاز می کند. اکسینوس 992 تراشه ای که قدرت پردازنده مرکزی خود را از هسته‌های کرتکس A78 می‌گیرد پیش بینی می‌شود که در گوشی سامسونگ گلکسی نوت 20 و مدل‌های دیگر آن مورد استفاده قرار بگیرد. اطلاعات سخت افزاری این تراشه به ما نشان می‌دهد که خبری از هسته‌های اختصاصی سامسونگ در این محصول نیست و هسته‌های کرتکس A78 پردازنده مرکزی این تراشه را تشکیل می‌دهند. اکسینوس 992 دارای مودمی است که از فناوری 5G پشتیبانی می‌کند؛ اما هنوز مشخص نیست که مودم به صورت جداگانه روی مادربرد دستگاه تعبیه شده یا روی تراشه اکسینوس 992. همچنین محاسبه داده های گرافیکی در این تراشه را Mail G78 پشتیبانی می‌کند.
اکسینوس 992 در مقایسه با نسل قبلی تراشه های سامسونگ یعنی اکسینوس 990 پیشرفت محسوسی از لحاظ کارایی و مصرف انرژی دارد. در تراشه نسل قبلی سامسونگ (اکسینوس 990) هسته‌های کرتکس A77 قدرت پردازنده مرکزی را تأمین می‌کردند و محاسبه داده‌های گرافیکی توسط پردازنده Mail G77 انجام می‌شد. طبق ادعای شرکت ARM هسته های جدید کرتکس A78 در قیاس با نسل قبلی 20 درصد موجب کاهش مصرف انرژی و 25 درصد نیز افزایش کیفیت عملکرد شده است.
شاید اصلی‌ترین وجه تمایز این تراشه با تراشه نسل قبلی استفاده از لیتوگرافی 5 نانومتری است. در حالی که اکسینوس 990 با لیتوگرافی 7 نانومتری تولید شده بود.
با توجه به اطلاعات منتشر شده راجع به اکسینوس 992، این تراشه نسبت به نسل قبلی خود توقع پیشرفتی چشمگیر را ایجاد می‌کند.
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.