تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

همکاری سامسونگ و کورنینگ برای تولید محافظ نمایشگرهای تاشو

همکاری سامسونگ و کورنینگ

بنابر اخبار و اطلاعات به دست آمده شرکت سامسونگ به منظور کاهش هزینه‌های تولید محافظ‌های شیشه‌ای UTG، با شرکت کورنینگ تولید کننده‌ی نام آشنای محافظ‌های گوریلا گلس به تازگی قرار داد همکاری امضا کرده است. همکاری سامسونگ و کورنینگ برای تولید محافظ نمایشگرهای تاشو در گوشی های جدید است.

با توجه به این این خبر منتشر شده می‌توان اطمینان پیدا کرد که سامسونگ قصد استفاده از UTG را به عنوان محافظ نمایشگرهای تاشو در گوشی های تاشو خود استفاده کند. پیش از این شرکت کره‌ای به منظور تامین UTG برای گلکسی Z فلیپ با شرکت آلمانی Schott همکاری کرده بود.

همکاری سامسونگ با شرکت کورنینگ که از سرآمدان تولید محافظ‌های نمایشگر گوشی‌های مختلف است، می‌تواند بسیار قابل توجه باشد.

اولین بار شرکت اپل بود که در تولید نخستین گوشی آیفون از محافظ گوریلا گلس استفاده کرد و امروز تقریبا همه‌ی گوشی‌های پرچم‌دار و حتی میان‌رده‌ی موجود در بازار گوشی‌های هوشمند از این شیشه‌های محافظ برای صفحه‌ نمایش خود بهره می‌گیرند.

اخبار و شایعات پیرامون این همکاری حاکی از آن است که این دو شرکت قصد دارند با همراهی هم در ایالات متحده امریکا زنجیره‌ی تامینی به منظور تسریع درفرایند توسعه و طراحی راه‌اندازی کنند. چرا که فرایند توسعه UTG زمان‌بر است و احتمالا از این فناوری در سال 2021 روی گوشی‌های سامسونگ رونمایی خواهد شد.

شرکت سامسونگ به علاوه بر کاهش هزینه، به دنبال افزایش کیفیت شیشه‌های UTG در دستگاه‌های خود نیز می‌باشد. چرا که وزن زیاد این شیشه‌ها باعث نارضایتی کره‌ای‌هاست و آن‌ها انتظار دارند تا با همکاری با شریک امریکایی خود کیفیت محصولات ارائه شده خود را بالاتر ببرند.

خبر توسعه و تولید و همچنین بهینه‌سازی شیشه‌های مخصوص تاشدنی در ماه نوامبر سال جاری توسط کورنینگ اعلام شد و این کمپانی امیدوار بود تا پایان سال 2020 مراحل طراحی نهایی و کاربردی آن به پایان برسد.

با توجه به طراحی هر گوشی هوشمند مشخصات این شیشه‌ها نیز متفاوت خواهد بود که این موضوع شاید بزرگترین چالش شرکت‌های کره‌ای و امریکایی همکار باشد که باید در کنار یکدیگر از آن عبورکنند. برای مثال وقتی شعاع انحنا تغییر کند، موجب تغییر درجه‌ی تاشدن گوشی و فشار وارد شده به آن می‌شود که در این صورت کمپانی تولید کننده گوشی باید منعطف با این موضوع ساختار مقاومتی محصول خود را تغییر دهد.

در انتها باید اشاره کنیم طبق شنیده‌ها و اخبار منتشر شده سامسونگ در ماه اوت سال جاری میلادی از گلکسی زد فولد 2 و گلکسی نوت 20 رونمایی خواهد کرد. همچنین پیش‌بینی می‌شود این کمپانی کر‌ه‌ای در کنار این دو محصول خود از نسخه‌ی 5G گلکسی Z فیلیپ نیز رونمایی کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.