تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

سامسونگ در تامین نمایشگر گلکسی S30 قصد همکاری با BOE را داشت

نمایشگر سامسونگ گلکسی S30

به نظر می‌رسد شرکت سامسونگ به منظور تامین پنل‌های OLED گلکسی S30 باید روی زیر مجموعه خود، سامسونگ دیسپلی حساب باز کند. اوایل سال جاری میلادی شایعاتی مبنی بر همکاری شرکت سامسونگ به شرکت چینی BOE برای تامین پنل‌های OLED در سری گوشی‌های گلکسی S30 به گوش می‌رسید.

شرکت کره‌ای دلیل این همکاری را کاهش هزینه‌های تولید نهایی دستگاه در حال ساخت خود عنوان کرده بود. بر اساس اخبار منتشر شده‌ی اخیر اما به نظر می‌رسد این همکاری تا به اینجا حاصلی در پی نداشته است. چرا که شرکت سامسونگ از کیفیت پنل‌های تولیدی ارائه شده توسط شرکت چینی رضایت کافی را ندارد و این پنل‌ها آزمایش‌های کیفیت سنجی شرکت کره‌ای را با موفقیت پشت سر نگذاشته‌اند.

پنل‌های OLED استفاده شده در گوشی‌های پرچم‌دار خانواده گلکسی همواره بهترین کیفیت را ارائه داده است و سامسونگ این کیفیت عالی را مدیون سامسونگ دیسپلی می‌باشد. سامسونگ دیسپلی که زیر مجموعه شرکت سامسونگ است در حال حاضر بهترین تولید کننده‌ی پنل‌های OLED در جهان شناخته می‌شود و علاوه تامین پنل‌های نمایشگر گوشی‌های سامسونگ، با شرکت‌هایی نظیر اپل و وان ‌پلاس نیز همکاری دارد. کیفیت بالای پنل‌های تولیدی سامسونگ دیسپلی تولیدکننده‌های گوشی‌های هوشمند را مجاب به همکاری با این شرکت کرده، زیرا همواره کیفیت نهایی محصول ارائه شده مهم‌ترین دغدغه‌ی تولیدکنندگان است و به طور قطع آن‌ها حاضر نیستند به بهای کاهش قیمت محصول خود نمایشگری با کیفیت پایین‌تر در آن به کار ببرند.

از نسل بعدی گوشی‌های خانواده گلکسی اس با نام گلکسی S30 یاد می‌شود که البته این نام هنوز تایید نشده و این احتمال نیز وجود دارد که سامسونگ محصولات جدید خود را با نام گلکسی S21 به بازار عرضه کند.

اخبار تازه منتشر شده حاکی از آن است که سامسونگ به غیر از شرکت BOE، با شرکت چینی دیگری به نام China Star برای تامین پنل‌های OLED نمایشگر سامسونگ گلکسی S30 قصد همکاری داشته که این شرکت هم رضایت سامسونگ را جلب نکرده است. سامسونگ به منظور سنجش کیفیت پنل‌ها آزمایش‌های دقیق و کاملی روی آن‌ها انجام داده و معتقد است پنل‌های ارائه شده توسط BOE موجب جلب رضایت کاربران آینده گلکسی S30 نخواهد شد. البته گفته می‌شود این شرکت چینی هنوز هم برای قبولی در آزمون کنترل کیفیت سامسونگ وقت دارد.

شرکت چینی BOE تا به امروز در دنیا گوشی‌های هوشمند برای تامین پنل‌های OLED با شرکت‌هایی نظیر هواوی، اوپو و شیائومی همکاری کرده و در واقع از بزرگترین شرکت‌های تولید صفحه‌های نمایشگر می‌باشد. چنان که شایعاتی نیز درباره همکاری اپل با این تولید کننده‌ی چینی برای تامین پنل‌های OLED دو گوشی آیفون 12 و آیفون 12 مکس نیز شنیده می‌شود.

در نهایت اما باید دید سامسونگ وظیفه تامین پنل‌های نمایشگر سامسونگ گلکسی S30 جدیدترین پرچم‌دار خود را به BOE خواهد سپرد یا به دانش و مهارت سامسونگ دیسپلی اتکا خواهد کرد. بخ زودی مطالب بیشتری در مورد گلکسی اس ۲۱ در تیک ست خواهیم شنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.