تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

سامسونگ گلکسی S21 آخرین پرچمدار با حفره دوربین سلفی روی نمایشگر

سامسونگ گلکسی S21

سامسونگ گلکسی S21 – روز به روز بازار اسمارت فون ها در حال پیشرفت و ترقی است. طی چند سال گذشته فناوری هایی به دست اومده که این پیشرفت چشمگیرتر و قابل ملاحظه تر شده. یکی از مسائل خیلی مهم تووی این بازار نمایشگرهای گوشی هاست. استفاده از نمایشگر بدون اینکه همراه با هیچ قسمت اضافی ای باشه.

دغدغه استفاده از نمایشگر تمام صفحه تووی تمامی تولید کننده های دستگاه های هوشمند مشترکه. به همین خاطر از فناوری های مختلفی شبیه طراحی ناچ، دوربین پاپ آپ و… توو این جهت استفاده کردند.

پیشرفت تکنولوژی و فناوری اما باعث شده که فناوری استفاده از دوربین زیر نمایشگر دور از ذهن و دسترس نباشه و در حال حاضر خیلی از غول های تولید گوشی هوشمند نظیر سامسونگ و شیائومی و زد تی ای و دیگران روی این فناوری کار میکنند و به نظر میرسه تووی آینده نزدیک شاهد استفاده از اون تووی اسمارت فون ها باشیم.

سامسونگ گلکسی S21 با قلم S Pen

تووی ماه سپتامبر سال جاری میلادی شرکت زد تی ای تبدیل به اولین شرکتی شد که فناوری دوربین زیر نمایشگر رو وارد تولید انبوه کرد و اولین گوشی خودشو توو این زمینه به اسم Axon 20 5G به بازار معرفی کرد. همین وقتا بود که شیائومی هم نسل سوم دوربین های زیر نمایشگر خودشو ارائه داد و اعلام کرد سال آینده این فناوری جذابو وارد چرخه تولید انبوه میکنه.

شرکت سامسونگ هم برای اینکه از قافله عقب نمونه در حال توسعه فناوری دوربین زیر نمایشگره و یکی از مشکلات این فناوریو نرسیدن نور به دوربین در زمان تصویربرداری عنوان کرده. اما چیزی که بنظر میرسه اینه که پرچمدار بعدی سامسونگ ینی گلکسی S21 دوربین زیر نمایشگر نخواهد داشت و احتمالا دوربین سلفی داخل یه حفره قرار میگیره.

طبق اخباری که از سامسونگ شنیده میشه دوربین زیر نمایشگر کره ای ها سال آینده وارد چرخه تولید انبوه میشه و اگه پیش بینی ما درست باشه و گلکسی S21 به این فناوری مجهز نشه، اولین گوشی سامسونگ که این قابلیتو خواهد داشت احتمالا گلکسی زد فولد 3 خواهد بود.

به این ترتیب شاید گلکسی S21 آخرین پرچمدار سامسونگ با حفره دوربین برای قرار گیری دوربین سلفی باشه. این گوشی احتمالا با دو پردازنده به بازار میاد. یکی چیپست اسنپدراگون 875 که هنوز معرفی نشده و احتمال میدیم تا آخر امسال وارد بازار شه. و دیگری هم نسخه پردازنده اکسینوس گلکسی S21 که مختص بازار اروپا و بازارهای هدف دیگه خواهد بود. به هر حال باید تا سال آینده و ورود رسمی گلکسی S21 به بازار منتظر بمونیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.