تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

سامسونگ 3 بروزرسانی اندروید برای دستگاه‌های گلکسی عرضه میکند

بروزرسانی سیستم‌عامل اندروید برای دستگاه‌های گلکسی

سامسونگ امروز رسما تأیید کرد که اکنون قصد دارد سه نسخه بروزرسانی سیستم‌عامل اندروید را برای گوشی‌های هوشمند و تبلت‌های گلکسی منتشر کند.

سامسونگ در طی رویداد مجازی 15 مرداد ماه خود اعلام كرد كه از این پس برای سه سال بروزرسانی سیستم‌عامل را برای دستگاه‌های گلکسی عرضه خواهد كرد. در مورد این اظهارنظرها برخی سردرگمی‌ها وجود داشته است، زیرا هنوز مشخص نشده که منظور شرکت از بروزرسانی سیستم‌عامل، خود اندروید یا رابط کاربری One UI است.

این شرکت به طور مرسوم، برای فقط دو سال، بروزرسانی سیستم‌عامل اندروید را برای دستگاه‌های گلکسی خود ارائه داده است. این در حالیست که بسیاری از مشتریان این شرکت خواستار یک سال پشتیبانی بیشتر از سیستم‌عامل هستند. سامسونگ امروز رسما تأیید کرد که اکنون قصد دارد سه نسخه بروزرسانی سیستم‌عامل اندروید را برای گوشی‌های هوشمند و تبلت‌های گلکسی منتشر کند.

سامسونگ رسماً به بروزرسانی سیستم‌عامل اندرویدی برای سه سال متعهد می‌شود

سامسونگ می‌گوید این تصمیم را با توجه به این واقعیت گرفته است که مردم اکنون دیگر برای مدتی طولانی دستگاه‌های خود را نگه می‌دارند. همچنین کمتر کسانی هستند که احتمالاً فقط برای به دست آوردن ویژگی‌های نرم افزاری جدید، بعد از دو سال گوشی خود را را تعویض می‌کنند. این حرکت ممکن است به کاهش ضایعات الکترونیکی نیز کمک کند.

این امر همچنین به شرکت اجازه می‌دهد چرخه عمر محصولات خود را گسترش دهد. سامسونگ جزء معدود OEM های اندرویدی است که تعهد کرده است سه نسخه ارتقاء سیستم‌عامل را ارائه دهد. از آنجا که گوشی‌های هوشمند پرچم‌دار همچنان گرانتر می‌شوند، این تصمیم سامسونگ یک انگیزه اضافه برای مشتریانی است که 1400 دلار یا بیشتر در یک دستگاه سرمایه گذاری می‌کنند. آنها از این به بعد این آرامش را دارند که این گوشی سه نسخه بعدی اندروید را دریافت می‌کند.

روش کار بسیار ساده است. فرض کنید امسال گلکسی S20 را خریداری کرده‌اید و با اندروید 10 این دستگاه به دست شما رسیده است. اکنون گوشی شما برای دریافت سه نسخه ارتقاء سیستم‌عامل واجد شرایط است. بنابراین امسال می‌توانید اندروید 11، اندروید 12 را در سال 2021 و اندروید 13 را در سال 2022 به دست آورید. سامسونگ فقط این امتیاز را به گلکسی نوت، گلکسی S، گلکسی Z (تاشو) و همچنین مدل‌های منتخبی از سری A گسترش داده است.

 
دستگاه‌های واجد شرایط برای بروزرسانی سیستم‌عامل اندرویدی برای سه سال:

در سری S شامل تمامی مدل‌های گلکسی S10 و همچنین گلکسی S10 لایت و سری کامل گلکسی S20 می‌باشد.

در سری نوت تمام مدل‌های گلکسی نوت 10 و گلکسی نوت 20 واجد شرایط هستند، از جمله گلکسی نوت 10 لایت.

گلکسی زد فولد 2، گلکسی زد فلیپ، گلکسی زد فلیپ 5G . گلکسی فولد اصلی نیز در این لیست قرار دارند.

گلکسی A71 5G، A71 ــ گلکسی A51 5G، A51 و گلکسی A90 5G تنها مدل‌های میان‌رده‌ای هستند که در این لیست قرار دارند.

تب‌های گلکسی سامسونگ شامل مدل‌های گلکسی تب S6، S6 5G، S6 لایت در کنار گلکسی تب S7 و S7 پلاس نیز در این لیست جا دارند.

دستگاه‌های جدید گلکسی نوت، گلکسی S، گلکسی Z، مدل‌های منتخب گلکسی A و گلکسی تب که از این پس تولید شوند، به مدت سه سال پشتیبانی خواهند شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.