تیک ست
تیک ست - بروز ترین و جدید ترین اطلاعات دنیای موبایل و تکنولوژی

سرمایه‌گذاری شیائومی برای تولید پنل OLED

شیائومی پنل OLED

شیائومی در فکر ورود به بازار پنل‌های نمایشگر است. به این منظور آن‌ها 15.5 واحد از شرکت ژیوون را که معادل 5.63 درصد از سهام کل این شرکت است را با سرمایه‌گذاری 20 میلیون دلاری (143 میلیون یوآن) خریداری کردند. معامله‌ای که در آن مدیرعامل و مالک شرکت ژیوون نیز در آن حضور داشت.

شرکت چینی ژيوون، بزرگترین شرکت چینی در بازار تولید نمایشگر است و تعامل و همکاری زیادی با شرکت‌های چینی دیگر نظیر BOE، هواشینگ، تیانما و ویژنوکس دارد، که تمامی این شرکت‌های چینی رقیب سامسونگ برای تولید پنل‌های OLED هستند.

ژیوون که در حال حاضر روی تولید پنل‌های LCD، OLED و مینی LED متمرکز است، در ابتدا با رشد تقاضا برای پنل‌های LCD درصدد گسترش و توسعه‌ی تولید این پنل‌ها برآمد و توانست نام خود را به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان پنل‌های LCD در بازار چین مطرح کند.

شرکت ژیوون در حال حاضر در بازار‌‌های خارج از کشور چین نیز فعال است. پنل‌های این شرکت در محصولات مختلفی مورد استفاده قرار گرفته است. البته پنل‌های این شرکت روی محصولات رده بالا مشاهده نمی‌شود حال آن که بازار گجت‌های قابل حمل نیز تنها منحصر به گوشی‌های هوشمند رده بالا نیست.

تنها شرکت چینی که در حال حاضر فناوری و تجهیزات لازم برای تولید پنل‌های OLED را تولید و عرضه می‌کند ژیوون است.

پنل‌هایی که مراحل و آیتم‌های زیادی برای تولید نیازمندند و ژیوون برای ساخت این پنل‌‌های منعطف در هر مرحله از تولید توانمند است. موفقیت این شرکت در بازار پنل‌های OLED همانند پنل‌‌های LCD دور از انتظار نیست.

شرکت‌های تولید کننده‌ی گوشی‌های هوشمند در کشور چین برای تولید محصول خود از پنل‌هایی که توسط شرکت‌های داخلی ساخته شده‌اند استفاده می‌کنند. شیائومی در تولید سری می نوت 10 پنل‌های منحنی ویژنوکس را به کاربرد، سری هواوی پی 40 با پنل‌های شرکت BOE تولید شد و پنل‌‌‌های ساخت هواشینگ نیز در سری گوشی شیائومی می 10 استفاده شد.

شیائومی با خرید سهام شرکت ژیوون در راه رسیدن به اهدافی بزرگ گام بر‌می‌دارد. با توجه به این نکته که تمامی شرکت‌های مذکور از محصولات و تجهیزات ژیوون برای تولید پنل‌های مورد نظر خود استفاده می‌کنند.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.