تیک ست
تیک ست - بروز ترین و جدید ترین اطلاعات دنیای موبایل

سرویس‌های موبایل هوآوی HMS اکوسیستم جدید هوآوی در مقابل گوگل

سرویس‌های موبایل هوآوی

در حال حاضر، شما احتمالاً همه چیز را در مورد ممنوعیت تجارت هوآوی با ایالات متحده آمریکا می‌دانید. در سال ۲۰۱۹ و با شدت گرفتن اختلافات‌ میان آمریکا و چین و ایجاد محدودیت توسط آمریکا، هوآوی امکان همکاری با برخی شرکت‌های آمریکایی را از دست داد. این شرکت چینی نمی‌تواند با بیشتر بنگاه‌های آمریکایی، از جمله گوگل، روابط تجاری برقرار کند. مگر بر اساس مجوز موقت محدود که از ماه می سال 2019 چندین بار تمدید شده است.

بنابر این تصمیم، گوگل هم مجبور به محدود کردن دسترسی‌های سرویس موبایلی خود به گوشی‌های جدید هوآوی شد. البته این محدودیت به معنای عدم دسترسی گوشی‌های هوآوی به سیستم‌عامل اندروید نیست.

با وجود تعلق اندروید به شرکت گوگل، این سیستم‌عامل یک منبع باز به حساب می‌آید و استفاده از آن در انحصار هیچ شرکتی نیست.

با توجه به شرایط موجود، هوآوی از سال گذشته نتوانسته است گوشی‌های جدید را با خدمات موبایل Google (GMS) راه اندازی کند. اما چرا گوگل برای هوآوی اهمیت دارد؟ GMS قلب و روح اکثرگوشی‌های هوشمند اندرویدی موجود در بازار است. این سرویس شامل ده‌ها برنامه‌ی کاربردی گوگل و سرویس‌های مبتنی بر فضای ابری مانند:   Google Chrome، Google Photos، Google Play Store، Google Drive، YouTube، Maps و موارد دیگر می‌باشد.

همچنین بخوانید:

رفع مشکل گوشی‌های هوآوی بدون اپلیکیشن‌های گوگل برای کاربران ایرانی

 

بدون GMS، گوشی‌های هوآوی نه تنها این محصولات اساسی Google را از دست می‌دهند، بلکه فاقد تعدادی دیگر از برنامه‌های محبوب دیگر مانند Facebook ،WhatsApp ،Instagram و غیره هستند به علاوه، بسیاری از برنامه‌های کوچکتر دیگر به زیرساخت‌های ارائه شده توسط گوگل از طریق GMS بستگی دارند.

تنها راهکار هوآوی برای مقابله با کمبود GMS، ایجاد بستر خاص خود، یعنی خدمات موبایل هوآوی یا HMS است.

توسعه و طراحی این سرویس از مدت‌ها پیش در حال انجام بوده است، ولی با اعمال تحریم‌های آمریکا، هوآوی تصمیم به تسریع این روند گرفت تا برای ارائه خدمات و اپلیکیشن‌های کاربردی به مشتریانش دچار مشکل نشود.

با عرضه‌ی جهانی Honor 9X ،Huawei Mate XS ،Honor View 30 Pro سرویس HMS دوباره در کانون توجه قرار دارد و آماده است تا حداقل به گوشی‌های Huawei سرویس بدهد. حداقل تا زمانی که ممنوعیت تجارت با ایالات متحده رفع نشود.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.