تیک ست
تیک ست - بروز ترین و جدید ترین اطلاعات دنیای موبایل و تکنولوژی

سونی اکسپریا 1 مارک 2 و سونی اکسپریا 5 مارک 2 به‌روزرسانی اندروید 13 را دریافت خواهند کرد

سونی اکسپریا 1 مارک 2 و سونی اکسپریا 5 مارک 2

سونی اکسپریا 1 مارک 2 اکسپریا 5 مارک 2 -شرکت سونی عملکرد قابل قبولی را در سال و ماه‌های اخیر در بازار اسمارت‌فون‌های همراه نداشته است و بنابر شایعات شنیده شده احتمال می‌رود که با ارائه‌ی پشتیبانی نرم‌افزاری قصد دارد تا حدودی این قضیه را پوشش دهد.

بنابر شایعاتی که در فضای مجازی از آن مطلع شده‌ایم ژاپنی‌ها در شرکت سونی قصد دارند گوشی اکسپریا 1 مارک 2 و همچنین اکسپریا 5 مارک 2 را به اندروید 13 به‌روزرسانی کنند. این گوشی‌ها با سیستم‌عامل اندروید 10 به بازار عرضه می‌شوند، پس با این تفاسیر باید این انتظار را داشت که سونی برای بعضی از محصولات خود پشتیبانی نرم‌افزاری را به مدت سه سال انجام خواهد داد.

کره‌ای‌ها نیز در شرکت سامسونگ پس از معرفی سری نوت 20 این خبر را اعلام کردند که قصد دارند تمام گوشی‌های پرچم‌دار خود به علاوه‌ی برخی میان‌رده‌ها را تا سه سال از لحاظ نرم‌افزاری پشتیبانی کنند و سیستم‌عامل اندروید آن‌ها را به‌روزرسانی کنند. به این ترتیب حتی گوشی‌هایی که مجهز به اندروید 9 به بازار عرضه شده‌اند نیز سیستم‌عامل اندروید 12 را دریافت می‌کنند و به طبع گوشی‌های ارائه شده با اندروید 10 به‌روزرسانی اندروید 13 را نیز دریافت خواهند کرد.

این طور که از اخبار و شایعات برمی‌آید سیاست سونی نیز مشابه سامسونگ خواهد بود، البته باید عنوان کنیم که ژاپنی‌ها این خبر را هنوز به طور دقیق و رسمی اعلام نکرده‌اند. با توجه به پیش‌بینی‌ها و شایعات به دست آمده  اکسپریا 1 مارک 2 و اکسپریا 5 مارک 2 مشمول دریافت سه سال به‌روزرسانی نرم‌افزاری شده و اندروید 13 را هم به عنوان آخرین آپدیت، دریافت می‌کنند. همچنین اکسپریا 1، اکسپریا 5 و اکسپریا 10 مارک 2 نهایتا به اندروید 11 به‌روزرسانی می‌شوند. گوشی‌های اکسپریا 10 و 10 پلاس، اکسپریا Ace و اکسپریا 8 و 8 لایت هم با اندروید 10 به کار خود پایان خواهند داد.

باید عنوان کنیم که البته هنوز گوشی اکسپریا 5 مارک 2 به صورت رسمی معرفی و رونمایی نشده است و به احتمال فراوان شرکت سونی با حضور در نمایشگاه IFA 2020 از این محصول جدید خود نیز رونمایی خواهد کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.