تیک ست
تیک ست - بروز ترین و جدید ترین اطلاعات دنیای موبایل و تکنولوژی

سیستم‌عامل اندروید 11 مشکل محدودیت حجمی ضبط ویدئویی را رفع می‌کند

سیستم‌عامل اندروید 11

کاربرانی که از دستگاه‌های مجهز به سیستم‌عامل اندروید استفاده می‌کنند در هنگام ضبط ویدئو با محدودیت حجمی 4 گیگابایتی مواجه هستند؛ محدودیتی که در این سیستم‌عامل تعریف شده و کاربرانی که قصد تهیه‌ی محتوای ویدئویی با حجم بالا را دارند از اعمال این محدودیت روی دستگاه هوشمند خود ناراضی هستند.

با انتشار نخستین نسخه بتا اندروید 11 اما مشخص شد که گوگل این محدودیت را در سیستم‌عامل اندروید 11 برطرف کرده است. به این ترتیب کاربران دیگر برای ضبط ویدئوهای 4K طولانی مدت و با حجم بالا، ناچار نیستند ویدئوی خود را در چند قسمت جداگانه ضبط و ذخیره نمایند.

محدودیت ضبط ویدئو در نسخه‌ی بتای اندروید 11 برطرف شده اما عملا تعداد بسیار کمی از اپلیکیشن‌های موجود قادر خواهند بود از فایل‌هایی با حجم بیشتر از 4 گیگابایت برای ضبط ویدئو پشتیبانی کنند. بسیاری از کاربران دستگاه‌های اندرویدی از Google Camera برای ضبط محتواهای ویدئویی استفاده می‌کنند ولی این اپلیکیشن نیز از ضبط ویدئوهایی با حجم بیشتر از 4 گیگابایت پشتیبانی نمی‌کند و اگر شخصی به دنبال ضبط ویدئویی با حجم بیشتر از 4 گیگابایت است باید اپلیکیشن‌های دیگر را نصب و استفاده کند.

از اپلیکیشن‌های محدودی که از ضبط محتوای ویدئویی با حجمی بالاتر از 4 گیگابایت پشتیبانی می‌کنند می‌توان به Open Camera by Mark Harman اشاره کرد؛ که برای استفاده‌ی کاربرانی که قصد تهیه‌ی محتوای ویدئویی با کیفیت و با حجم بالا را دارند مفید و کارگشا خواهد بود. اپلیکیشن مورد بحث اولین اپلیکیشنی است که با رفع محدودیت‌های حجمی ضبط ویدئویی این امکان را به کاربران خود می‌دهد، البته به احتمال فراوان و در هفته‌های آینده گوگل نیز با به‌روزرسانی Google Camera این امکان را در اختیار کاربران خود قرار خواهد داد. به هر حال در حال حاضر اپلیکیشن Open Camera by Mark Harman که در گوگل‌پلی نیز کاملا شناخته شده است و در حدود 100 نقد راجع به آن نوشته شده، تنها اپلیکیشن اندرویدی برای ضبط ویدئوهایی با حجم بیشتر از 4 گیگابایت است.

در آینده، قطعا دیگر اپلیکیشن‌های مختص دوربین در سیستم‌عامل اندروید امکان ضبط ویدئوهای حجیم را به کاربران ارائه خواهند داد. اما با توجه به اینکه نسخه‌ی بتای اندروید 11 به تازگی منتشر شده، احتمالا فرآیند به‌روزرسانی این اپلیکیشن‌ها کمی طولانی خواهد بود.

همچنین بخوانید و بیشتر بدانید:

در نسخه بتا اندروید 11 همه چیز جدید شده است

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.