تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

شارژر 120 وات شیائومی با سرعت شارژ بالا

شارژر 120 وات شیائومی

حالا شیائومی شارژر 120 واتی خود را در یک ویدئو نشان داده است. این شارژر برای شما این امکان را فراهم می‌کند که گوشی هوشمند شیائومی را به سرعت از طریق اتصال USB شارژ کنید.

سرعت شارژ گوشی‌های هوشمند روز به روز در حال زیادتر شدن است و اکنون شیائومی در یک ویدئو نشان داده است که گوشی‌های هوشمند می توانند با شارژر 120 واتی شیائومی با سرعت بالا شارژ شوند. اما آیا این سرعت انتقال برای باتری‌ها مضر نیست؟

پرچمداران فعلی در حال شارژرها را با توان 65 وات تولید می‌کنند. با توجه به این ویدئو این مقدار در شارژر شیائومی دو برابر شده است، اما این تنها در صورتی امکان پذیر است که باتری بتواند در برابر آن مقاومت کند و البته کابل‌هایی که جریان از طریق آن عبور خواهد کرد، نیازمند مقاومت لازم خواهند بود.

شیائومی در شارژ سریع، به رکوردهای جدیدی رسیده است

 

این شارژر شیائومی با نام MDY-12-ED در ویدئو نشان داده شده است و حداکثر 120 وات توان خروجی دارد که با ولتاژ 20 ولت به‌دست می‌آید. حداکثر ولتاژ تعریف‌شده با فناوری USB Power Delivery به همین میزان است. این شارژ برخلاف نسل پیشین، ۶ آمپر جریان الکتریکی دارد. درواقع، مشخصات رسمی برای شارژر 100 واتی پیشین، 5 آمپر جریان الکتریکی را نشان می‌دهد. شارژر جدید Xiaomi انواع سرعت‌های شارژ از توان متوسط 15 تا 120 وات را پشتیبانی می‌کند. با کمک تصویر ثابت زیر، می‌توان حالاتی را با نگاه عمیق‌تری بررسی کرد که این شارژر پشتیبانی می‌کند.

اما مشکل کار دقیقا در اینجاست که آیا این ویدئو واقعیست؟ پیش‌تر، زمانی ‌که شیائومی شارژر 100 واتی را تبلیغ می‌کرد، ادعا کرد این شارژر، یک گوشی با ظرفیت باتری 4000 میلی‌آمپرساعتی را در 17 دقیقه شارژ می‌کند. که البته Super Charge Turbo هیچ‌گاه به بازار مصرف عرضه نشد. درهر‌حال شارژر ۱۲۰ واتی احتمالا سریعتر خواهد بود. ویوو پیش‌تر با معرفی شارژری با مشخصات مشابه، اعلام کرده بود محصول یادشده باتری 4000 میلی‌آمپرساعتی را در 13 دقیقه شارژ می‌کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.