تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

شیائومی و دستیابی به شارژ بی‌سیم 50 وات برای باتری 4,500 میلی‌آمپر تنها در 40 دقیقه

شارژ بی‌سیم 50 وات برای باتری 4,500 میلی‌آمپرساعت تنها در 40 دقیقه

شیائومی می 10 اولترا (Mi 10 Ultra) با پشتیبانی از شارژ سیمی 120 وات رونمایی شد، اما قابلیت شارژ بی‌سیم 50 وات، نسبت به گوشی‌های قابل شارژ با کابل، عملکرد بسیار بهتری به حساب می‌آید. با استفاده از فناوری شارژ تجدید شده شیائومی، این شارژر باتری 4,500 میلی‌آمپرساعتی گوشی را فقط در 40 دقیقه می‌تواند به طور کامل شارژ کند.

شرکت شیائومی توضیحاتی مبنی بر نحوه عملکرد این فناوری ارسال کرده است. نکته اصلی تغییر طرح بیت های بین سیم پیچ و باتری – پمپ‌های شارژ (این مبدل های DC-DC هستند که برای افزایش یا کاهش ولتاژ استفاده می‌شوند).

شیائومی به جای طرح سنتی داشتن دو پمپ شارژ و به صورت مدار سری، آنها را به موازات هم در مدار قرار داد. تبدیل ولتاژ 100٪ کارآمد نیست – در حقیقت، پمپ‌های شارژ معمولی دارای بازده 97٪ هستند. و وقتی دو سری از آنها وجود دارد، ناکارآمدی به وجود می‌آید (97٪ * 97٪ = 94٪).

موارد بیشتری نیز وجود دارد. شیائومی از پمپ‌های شارژ نسل جدید با بازده 98.5٪ استفاده کرد. شاید این مقدار اختلاف کمی به نظر برسد، اما به خاطر داشته باشید که در شارژ دهی با توان 50 وات، حتی اگر تنها 1٪ اتلاف انرژی تبدیل به گرما بشود، هنوز هم برای جسم کوچکی مانند گوشی موبایل مقدار زیادی است.

شیائومی و دستیابی به شارژ بی‌سیم 50 وات برای باتری 4,500 میلی‌آمپر تنها در 40 دقیقه

پمپ‌ها با مواد بسیار رسانا مبتنی بر گرافن به باتری وصل می‌شوند تا اتلاف انرژی را به حداقل برسانند. باتری خود به دو سلول 2,250 میلی‌آمپرساعت تقسیم شده است که به صورت سری به هم متصل شده اند.

در این مدل سیم پیچ هم بسیار پیشرفته است. از فن آوری سیم پیچ چند رشته ای برای محکم کردن سیم در 5 لایه استفاده شده است. طرحی که به تمرکز میدان مغناطیسی و کاهش بالای اتلاف انرژی کمک می‌کند. همچنین گوشی به صورت ثابت با شارژر در ارتباط است و همیشه جریان خروجی آن را برای شارژ بهینه دستگاه تنظیم می‌کند.

می‌توانید نتایج را در لیست بالا مشاهده کنید. باتری می 10 اولترا خیلی سریعتر از حتی فناوری شارژ بی سیم 40 وات استفاده شده در هوآوی P40 پرو پلاس (که دارای باتری کمی کوچکتر است) شارژ می‌شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.