تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

شباهت پتنت جدید گوشی تاشو شیائومی با هواوی میت X

پتنت گوشی تاشو شیائومی

شیائومی پتنت جدیدی به ثبت رسانده که نشان می‌دهد این شرکت چینی به دنبال ساخت اولین اسمارت‌فون تاشوی خود می‌باشد. براساس گزارشات به دست آمده، پتنت جدید شیائومی که در اواخر سال ۲۰۱۹ میلادی به ثبت رسیده است الگوی طراحی اسمارت‌فونی تاشو را نشان می‌دهد. در نگاه اول به این پتنت ثبت شده متوجه شباهت ظاهری آن با هواوی میت X، گوشی‌ تاشوی کمپانی هواوی می‌شویم.

البته باید به این نکته توجه داشت که ثبت پتنت یک طراحی تازه توسط یک شرکت به معنای تولید محصول مورد نظر نیست و این امکان وجود دارد که از کمپانی از تولید و عملیاتی کردن طرح ثبت شده خود چشم‌پوشی کند.

با نگاهی دقیق‌تر به این پتنت جدید شیائومی صفحه نمایشی را مشاهده می‌کنیم که به سمت خارج باز می‌شود و ابعاد نمایشگر را برای کاربر خود افزایش می‌دهد. نمایشگری که از طریق لولاهایی به دو بدنه اتصال پیدا کرده است. همچنین قطعه‌ای نواری شکل را مشاهده می‌کنیم که جهت ایستادن گوشی از آن استفاده خواهد شد و در واقع با توجه به طراحی مورد بحث ضخیم‌ترین بخش گوشی‌ هوشمند خواهد بود. دوربین چهارگانه پتنت مذکور نیز در همین بخش ضخیم تعبیه شده است. نکته‌ی قابل ذکر دیگر این است که دوربین سلفی‌ در این طرح به کار گرفته نشده است و احتمالا بار این وظیفه را دوربین‌های چهارگانه‌ی این دستگاه به دوش می‌کشند.

از تشابهات این پتنت جدید شیائومی با هواوی میت X می‌توان به تعبیه‌ی درگاه شارژ دستگاه در انتهای دستگیره دوربین اشاره کرد. زمانی که گوشی در حالت تانشده قرار دارد این قسمت از دستگاه به عنوان تکیه‌گاه دست راست می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد. باید منتظر بود و دید که آیا شیائومی نیز مانند هواوی از مکانیسم Falcon Wing برای باز و بسته شدن نمایشگر این دستگاه استفاده خواهد کرد یا خیر.

رقابت اسمارت‌فون ‌های تاشو

شیائومی در صورت تولید اسمارت فون تاشو باید با هواوی میت ایکس اس و گلکسی فولد 2 رقابت کند. با توجه به قیمت بالای محصول مورد بحث شرکت هواوی و عدم امکان دسترسی آن به سرویس‌های موبایلی گوگل به نظر می‌رسد تنها رقیب اصلی شیائومی در بازار در صورت تولید اسمارت‌فونی تاشو، گلکسی فولد 2 خواهد بود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.