تیک ست
تیک ست - بروز ترین و جدید ترین اطلاعات دنیای موبایل

شرکت اپل پتنت جدیدی از عینک هوشمند را ثبت کرد

پتنت جدید عینک هوشمند اپل

با ثبت یک پتنت دیگر از عینک هوشمند توسط شرکت اپل دیگر تقریبا کارشناسان مطمئن شده‌اند که اپل برای ارائه‌ی عینک هوشمند عزم خود را جزم کرده و شاید به زودی شاهد پرده‌برداری اپل از این اتفاق جذاب باشیم.

در دنیای گجت‌های هوشمند، جای عینک هوشمند خالی بود که به نظر می‌رسد شرکت اپل اولین کمپانی‌ای خواهد بود که این جای خالی را پر می‌کند. اما مسئله‌ای که ذهن بسیاری از اهالی متخصص دنیای تکنولوژی را درگیر کرده نحوه‌ی طراحی و ارائه‌ی این محصول است. برخی پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که قبل از ارائه‌ی عینک هوشمند اپل قصد معرفی هدستی مبتنی بر واقعیت مجازی را خواهد داشت که در Apple Glass بتواند از آن بهره بگیرد.

عبارت method and Device for Eye Tracking Using Event Camera Data در مورد آخرین پتنت ثبت شده توسط اپل به این نکته اشاره دارد که جهتی که کاربر به آن خیره شده، به وسیله‌ی ماژول دوربین این دستگاه شناسایی می‌شود و اطلاعاتی که به دست می‌آید به پردازنده‌ی آن منتقل خواهد شد.

 

reflect 750x430 - شرکت اپل پتنت جدیدی از عینک هوشمند را ثبت کرد

 

اپل اما این نکته را نیز مطرح کرده که به منظور ردیابی حرکت چشم‌ها نیاز به یک پهنای باند دارد تا با نرخ فریم مساعد بتواند اتفاقات را ثبت و ضبط کند. این گونه شارژ باتری دستگاه به سرعت از دست خواهد رفت و موجب تولید گرمای فراوانی نیز خواهد شد. از این رو متخصصان اپل در نظر دارند از فناوری سبک‌تری برای استفاده از این سیستم بهره بگیرند.

با استفاده از ردیابی بازتاب نوری که به وسیله‌ی Apple Glass به چشمان کاربر تابیده می‌شود، این گجت فرایند مورد نیاز را طی خواهد کرد. برای اینکه چشمان کاربر اذیت نشوند و آسیب نبینند میزان نور ارسال شده به صورت کامل و دقیق، اندازه گیری می‌شود.

کارشناسان می‌گویند برای استفاده از عینک هوشمند اپل و راه‌اندازی اولیه‌ی آن مشابه اپل‌واچ باید از یک دستگاه آیفون استفاده شود. در مورد این محصول همچنین گفته می‌شود که لنزهای شخصی را کاربر باید جداگانه خریداری کند و پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که شاید قیمت Apple Glass معادل 499 دلار باشد. به هر حال اما محصول مورد نظر هنوز به صورت رسمی عرضه نشده و کاربران با آن سر و کار پیدا نکرده اند. پس باید منتظر خبرهای تازه در این زمینه بمانیم.

شباهت پتنت گوشی تاشو شیائومی با هواوی میت X

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.