تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

شرکت هوآوی علاقه مند است از تراشه های اسنپدراگون در محصولات خود استفاده کند

شرکت هوآوی تراشه های اسنپدراگون

هوآوی یکی از بزرگترین و برترین تولید کننده گوشی های هوشمند در دنیاست. با این حال آن ها بسیار بد شانس بوده اند. از زمان آغاز تحریم های امریکا، چینی ها از معامله با شرکت های امریکایی محروم شده اند. این عدم همکاری باعث شده تا هوآوی در تامین قطعات مورد نیاز خود برای دستگاه های هوشمند دچار مشکل شود. به همین خاطر به تازگی شنیده میشود که شرکت هوآوی علاقه مند است از تراشه های اسنپدراگون در محصولات خود استفاده کند.

همکاری هوآوی با کوالکام میتواند اتفاق جذابی برای بازار جهانی اسمارت فون ها باشد. در این میان اما باید دید امریکا اجازه این همکاری را میدهد یا خیر. استفاده شرکت هوآوی از تراشه های اسنپدراگون تنها در صورت صدور مجوز دولت امریکا برای کوالکام اتفاق خواهد افتاد. به دلیل همین محدودیت ها چینی ها دیگر قادر به استفاده از پردازنده های Kirin و شرکت مدیاتک نیستند. به هر ترتیب هوآوی در تلاش است تا برای خروج از بحران تهیه قطعات مورد نیاز خود با کوالکام همکاری کند.

شرکت هوآوی تراشه های اسنپدراگون

به تازگی رئیس این شرکت چینی چراغ سبز را به کوالکام نشان داده است. در این رابطه Gou Ping گفت:(( ما امیدواریم که امریکا در سیاست های خود تجدید نظر کند. اگر دولت امریکا اجازه بدهد ما همچنان مایل به خرید محصولات مورد نیاز خود از شرکت های امریکایی هستیم.))

این برای اولین بار نیست که شرکت هوآوی از تراشه های اسنپدراگون در گوشی های خود استفاده میکند. گوشی های نظیر سری هوآوی Nova و Nexus 6P و Y7 2019 با چیپست های کوالکام راه اندازی شده اند. تنها چینی ها موافق به این همکاری نیست بلکه شرکت کوالکام نیز آماده است. در صورتی که مجوز این همکاری صادر شود شاهد دستگاه های قدرتمندی از هوآوی خواهیم بود.

در گذشته هوآوی از تراشه های اسنپدارگون در گوشی های میان رده خود استفاده میکرد. این بار اما در صورت همکاری پرچمداران هوآوی نیز به این چیپست ها مجهز خواهند شد. البته آخرین پرچمدار هوآوی یعنی هوآوی Mate 40 با تراشه های Kirin 9000 عرضه خواهد شد. به هرحال باید منتظر روزهای آتی بود و دید که آیا دولت امریکا اجازه این همکاری را میدهد یا خیر.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.