تیک ست
تیک ست - بروز ترین و جدید ترین اطلاعات دنیای موبایل و تکنولوژی

شرکت BOE پنل های OLED سری آیفون 12 را تولید کرده است

اکنون سال هاست که اپل در حال همکاری با سامسونگ دیسپلی است و همه چیز با آیفون X شروع شد. زمانی که شرکت اپل تصمیم گرفت که پنل های خود را به OLED تغییر دهد. در این زمان بود که فقط غول کره جنوبی می توانست آنها را به مقدار لازم و از همه مهمتر با کیفیت مناسب تولید کند. به تازگی خبر میرسد شرکت BOE پنل های OLED سری آیفون 12 را تولید کرده است

 

BOE display - شرکت BOE پنل های OLED سری آیفون 12 را تولید کرده است

 

اما اکنون شرکت های دیگری هم می توانند پنل های OLED را بسازند. به علاوه اپل خود از وابستگی به سامسونگ راضی نیست. بنابراین اپل به دنبال تولید کننده ای است که بتواند تحویل نمایشگرها را به موقع و با کیفیت انجام دهد. شرکت BOE همچنین می تواند در میان تامین کنندگان جایگزین باشد. اما در ژوئن سال جاری خاطرمان هست که گزارش شد اپل از کیفیت پنل های OLED چینی ناراضی است.

اما اکنون اطلاعات رسیده است که شرکت BOE روی خطاها کار کرده است و در نتیجه پنل های OLED را برای نیازهای اپل تأمین خواهد کرد. علاوه بر این، نصب پنل های OLED آن در آیفون 12 آغاز می شود. ما فقط باید منتظر تایید رسمی اپل باشیم تا مطمئن شویم که در مورد نصب نمایشگرهای BOE در آیفون 12 صحبت خواهیم کرد.

BOE قصد دارد تا در پنل های منعطف از سامسونگ سبقت بگیرد

سامسونگ رهبر جهان در پنل های OLED است، در حالی که شرکت های دیگر تعداد کمی از این نوع نمایشگرها را تولید می کنند. در ابتدا نمایشگرهای OLED عمدتا در محصولات غول کره جنوبی مورد استفاده قرار می گرفتند، اما به تدریج فروش آن ها به شرکت های شخص ثالث هم آغاز شد. در نتیجه تولید چنین صفحه هایی برای سامسونگ به یک تجارت سودآور تبدیل شده و بر این بخش مسلط است.

از جمله رقبای غول کره جنوبی در این زمینه که سهم و وزن آنها به طور مداوم در حال رشد است می توان شرکت چینی BOE را در نظر گرفت که پانل های آن به طور فزاینده ای در دستگاه های تولید کنندگان چینی نصب می شود.

 

BOE - شرکت BOE پنل های OLED سری آیفون 12 را تولید کرده است

 

رشد تقاضای محصول به BOE اجازه می دهد تا برنامه های بلند پروازانه ای را در سر داشته باشد و قبلاً تمایل خود را برای کنترل 40٪ از بازار پنل های انعطاف پذیر OLED در سال 2024 اعلام کرده است. اکنون این شرکت از جمله دستاوردهای خود می داند که سهم آن در بازار نمایشگرهای OLED انعطاف پذیر 20.3٪ است. و قصد دارد حضور خود را در این بخش بیشتر افزایش دهد.

بنابراین پیش بینی شده است که در آینده نزدیک یک سوم تولید پانل های انعطاف پذیر در جهان در کارخانه های آن واقع در سیچوان و چونگ کینگ تولید شود و در آینده راه اندازی خط تولید دیگری در کارخانه ای در فوکینگ.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.