تیک ست
تیک ست - بروز ترین و جدید ترین اطلاعات دنیای موبایل

شیائومی در حال حرکت به سمت تکنولوژی 6G

شیائومی می‌خواهد به اولین‌ها بدل شود

بر هیچکس پوشیده نیست که شرکت شیائومی در حال تبدیل شدن به یکی از قطب‌های صنعت موبایل است. جایی که تا چند سال پیش شرکت‌هایی مثل سونی و اچ‌تی‌سی در آن حکمرانی می‌کردند که حالا در اختیار شرکت‌های عمدتا چینی است. علت این مسـأله حرکت نکردن این شرکت‌ها به سمت سیاست‌های نوین است، کاری که حالا شرکتی مثل شیائومی به خوبی در حال انجام آن است.
در جدید‌‌ترین حرکت این کمپانی عرضه ارزان‌ترین گوشی هوشمند مجهز به 5G تحت عنوان ردمی 10X است. حالا شیائومی قصد داره تا فناوری 5G را برای گوشی‌های زیر 250 دلار عرضه کند که یعنی استفاده عموم مردم از این تکنولوژی نوظهور واین پایان ماجرا نیست. این گوشی با داشتن نمایشگر AMOLED برگ برنده دیگری نیز در این بازه قیمتی دارد.

شیائومی در پی دستیابی به تکنولوژی 6G و اینترنت ماهواره‌ای

لی جون مدیر و بنیان‌گذار شیائومی در مصاحبه ای اعلام کرده است که تا پایان سال 2020 تولید گوشی‌های 4G را متوقف خواهد کرد. در واقع عرضه یک گوشی پایین‌رده همراه با تکنولوژی 5G و با بهره‌گیری از پردازنده‌ی Mediatek Dimensity 820 سنگ بزرگی بود که این شرکت به راحتی از آن عبور کرده و حالا در پی فتح قله‌های دیگر است. قطعا به زودی شاهد ورود این تکنولوژی به گوشی‌های دیگر سری ردمی خواهیم بود.
مدیر عامل شیائومی در ادامه صحبت‌هایش به اهداف آینده این شرکت نیز اشاره کرده واز سرمایه‌گذاری و تحقیقات اولیه بر روی توسعه فناوری 6G و اینترنت ماهواره‌ای پرده برداشته است. حالا در این مسیر شیائومی هم به هوآوی و سامسونگ پیوسته است.
آقای لی در ادامه توضیح دادند که شرکت در حال فعالیت در زمینه اینترنت ماهواره ای و نحوه ارتباط این نوع اینترنت با تلفن‌های همراه است. این تکنولوژی برای افرادی که در مناطق دورافتاده و یا در مناطق روستایی که شبکه‌های موبایل و زیر ساخت لازم برای تلفن ثابت را ندارند بسیار مفید و مورد استفاده است.
آقای لی معتقد است با توجه به شیوع ویروس کرونا عملکرد شرکتش قابل ستایش است همچنین معتقد است سرمایه‌گذاری بر روی تکنولوژی‌های روزباعث بهبود زندگی عموم مردم می‌شود و کاربرد‌هایی همچون کنفرانس‌های ویدیویی با کیفیت 4K و 8K، استریم سریع ابر بازی‌ها و کاربری‌هایی در خودروهای خودران را به‌عنوان مزیت‌های 5G مثال می‌زند و همه این موارد علت حرکت شیائومی به سمت تکنولوژی 6G است.
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.