تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

صفحه کلید Gboard Go مناسب برای گوشی های پایین رده با حافظه رم پایین

صفحه کلید Gboard Go

گوگل به طور مداوم نسخه های کم حجم از برنامه های اندرویدی را که مناسب دستگاه هایی با قدرت کم و دسترسی محدود به اینترنت هستند را ارائه می ‌دهد. این برنامه‌ ها مناسب دستگاه‌ هایی هستند که با سیستم عامل اندروید Go کار می ‌کنند.
یکی از این برنامه ‌ها صفحه کلید گوگل یا همان Gboard است که برای دستگاه ‌های با سیستم عامل اندروید Go با نام Gboard Go می‌ شناسیم. صفحه کلید Gboard گو نسخه سبک تری از برنامه Gboard است که در مقایسه با نسخه کامل و با محروم بودن از برخی ویژگی ها، از رم کمتری استفاده می کند.

صفحه کلید Gboard Go

این دستگاه در گوگل پلی استور و در بعضی مناطق موجود است و ظاهراً فقط برای دستگاه‌ های با حافظه رم پایین نمایش داده می ‌شود. نسخه Go این برنامه حدود 40 مگابایت از حافظه داخلی را اشغال می کند، اما نسخه معمولی این برنامه 70 مگابایت حجم دارد. به هر حال سبک بودن برنامه و کم حجم شدن آن باعث شده که چند ویژگی از این برنامه حذف شود، از جمله گیف برچسب ها و جستجوی ایموجی ها.

به روز رسانی اخیر v6.9.4 صفحه کلید Gboard Go برای دستگاه های با رم پایین در دسترس است. برای کار کردن این برنامه باید سیستم عامل دستگاه Android 8.1 باشد. در واقع تنها گوشی های Nexus و Pixel قادر به اجرای این سیستم هستند. بازگشت به نسخه اصلی کمی سخت است اما میتوانید با حذف کردن به روز رسانی ها از طریق لیست فروشگاه گوگل پلی اینکار را انجام دهید.

صفحه کلید Gboard Go برنامه اکنون در فروشگاه گوگل پلی موجود است، ولی اگر به هر دلیلی نتوانستید آن را پیدا کنید می توانید نسخه گو کیبورد گوگل را از سایت APKMirror دانلود کنید.

همچنین آموزش تغییر کیبورد در اندروید با استفاده از راه‌های ساده و کاربردی در بخش آموزش های تیک ست در دسترس شماست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.