تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

فراموش کردن رمز عبور و نحوه ریستور آیفون

حذف رمز عبور و ریستور iPhone

فراموش کردن رمز عبور در آیفون ـ اگر رمز عبور خود را در آیفون (iPhone) فراموش کرده‌اید، یا اگر با پیغام “iPhone is disabled”، “آیفون غیر فعال است” مواجه شدید، برای حذف رمز عبور آیفون، دستگاه شما باید ریستور شود.

 

فراموش کردن رمز عبور در آیفون و دیزیبل شدن

 

در صورت فراموش کردن رمز عبور در آیفون یا اگر رمز عبورتان را برای چند بار متوالی اشتباه وارد کنید، پیامی مبنی بر غیرفعال شدن دستگاه خود مشاهده خواهید کرد. اگر رمز عبور خود را به خاطر نمی‌آورید، باید آیفون خود را ریستور یا فلش کنید. تمام اطلاعات و داده‌ها و تنظیمات از جمله کد عبور حذف خواهد شد.

اگر از آیفون خود نسخه پشتیبان تهیه کرده‌اید، می‌توانید پس از ریستور آیفون، داده‌ها و تنظیمات خود را بازیابی کنید. اگر قبل از فراموش کردن رمز عبور، هرگز از آیفون خود پشتیبان تهیه نکردید، نمی‌توانید داده‌های سابق را در آیفون خود داشته باشید و اطلاعات شما از دست رفته است و تنها اطلاعات بکاپ گرفته شده روی آیکلود قابل بازیابی خواهد بود. برای حذف رمز عبور مراحل زیر را دنبال کنید.

نحوه تهيه نسخه پشتیبان از آیفون و آیپد


حذف رمز عبور در آیفون X یا بالاتر، آیفون SE (نسل 2)، آیفون 8 و +8

1. مطمئن شوید که آیفون شما به کامپیوتر متصل نیست.

2. دکمه Side یا پاور و یکی از دکمه‌های میزان صدا را فشار دهید و نگه دارید تا نوار خاموش شدن دستگاه ظاهر شود. برای خاموش کردن آیفون، دست خود را روی نوار ظاهر شده را بکشید. در حالی که دکمه Side یا پاور را نگه داشته اید، آیفون خود را به کامپیوتر متصل کنید. تا زمان مشاهده‌ی صفحه حالت ریکاوری، دکمه Side یا پاور را نگه دارید.

 

 


حذف رمز عبور در آیفون 7 و +7

1. مطمئن شوید که آیفون شما به کامپیوتر متصل نیست.

2. دکمه Side یا پاور را فشار دهید و نگه دارید تا نوار خاموش شدن دستگاه ظاهر شود. برای خاموش کردن آیفون، دست خود را روی نوار ظاهر شده را بکشید. در حالی که دکمه کاهش صدا را نگه داشته اید، آیفون خود را به کامپیوتر متصل کنید. تا زمان مشاهده‌ی صفحه حالت ریکاوری، دکمه کاهش صدا را نگه دارید.

 


حذف رمز عبور در آیفون SE (نسل اول)، آیفون 6s و نسخه‌های قبلی

1. مطمئن شوید که آیفون شما به کامپیوتر متصل نیست.

2. دکمه Side یا پاور را فشار دهید و نگه دارید تا نوار خاموش شدن دستگاه ظاهر شود. برای خاموش کردن آیفون، دست خود را روی نوار ظاهر شده را بکشید. در حالی که دکمه هوم را نگه داشته اید، آیفون خود را به کامپیوتر متصل کنید. تا زمان مشاهده‌ی صفحه حالت ریکاوری، دکمه هوم را نگه دارید.

 

 


آیفون خود را ریستور کنید

1. آیفون خود را به کامپیوتر متصل کنید. وقتی گزینه ریستور یا آپدیت را مشاهده کردید، ریستور را انتخاب کنید. با انتخاب گزینه‌ی ریستور، Finder یا آیتونز (iTunes) نرم افزار مورد نظر را برای آیفون شما دانلود می‌کند. اگر این مرحله بیش از 15 دقیقه طول بکشد، دستگاه شما از حالت ریکاوری خارج می‌شود و شما باید مطابق مدل آیفون خود، یکی از مراحل بالا را مجددا انجام دهید.

نکته: اگر فایل مربوط به آیفون خود را از قبل دانلود کرده‌اید، میتوانید با نگه داشتن دکمه Shift و کلیک کردن روی ریستور، آدرس فایل را به آیتونز داده و منتظر ریستور شدن دستگاه خود شوید.

 

 

2. صبر کنید تا روند به پایان برسد. سپس آیفون خود را تنظیم و استفاده کنید.

 

منبع وب‌سایت اپل
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.