تیک ست
تیک ست - بروز ترین و جدید ترین اطلاعات دنیای موبایل

فروش گوشی‌های هوشمند در اروپا تحت‌تاثیر شیوع ویروس کرونا

بازار فروش گوشی هوشمند در اروپا

براساس آخرین گزارش مؤسسه‌ی تحقیقاتی Counterpoint، فروش گوشی‌های هوشمند در بازار اروپا به دلیل تاثیرات ناشی از ویروس کرونا روندی کاهشی داشته است. طبق این گزارش، ویروس کرونا باعث شده تا فروش گوشی‌های هوشمند در سه ماهه نخست امسال نسبت به سه ماهه ماقبل آن و سه ماهه اول سال گذشته به‌ترتیب ۲۳ و ۷ درصد کاهش یابد. اروپای غربی با ۹ درصد کاهش بیشترین تاثیر را از این موضوع پذیرفته، در حالیکه اروپای شرقی حدود ۵ درصد کاهش را تجربه کرده است.

پاندمی ویروس کرونا منجر به طولانی شدن چرخه جایگزینی گوشی‌های قدیمی با مدل‌های جدید توسط مشتریان شده است. در بین کشورهای اروپایی، ایتالیا با کاهش ۲۱ درصدی نسبت به سه ماهه نخست سال گذشته، بیشترین افت را داشته است.

photo 2020 06 04 18 55 18 300x216 - فروش گوشی‌های هوشمند در اروپا تحت‌تاثیر شیوع ویروس کرونا
فروش گوشی‌های هوشمند در سه ماهه نخست امسال

 

در طول سه ماهه نخست امسال، الگوی فروش هندست‌ها در سراسر اروپا تقریبا مشابه هم بوده، بطوریکه خرده‌فروشی‌های آنلاین قادر بودند با فروش‌های آنلاین بسیار تهاجمی خود تاثیرات منفی شیوع ویروس را جبران کنند، در حالیکه فروشگاه‌های حضوری به خاطر بسته بودن مغازه‌ها متحمل ضرر بیشتری شدند.

نکته جالب‌توجه در گزارش Counterpoint این است که بازار گوشی هوشمند روسیه کاهش بسیار اندک ۱ درصدی را تجربه کرده و تا پایان سه ماهه نخست امسال تاثیر کمتری از شیوع ویروس کرونا پذیرفته است.

Counterpoint COVID 19 affects Q1 smartphone sales in Europe 3 300x122 - فروش گوشی‌های هوشمند در اروپا تحت‌تاثیر شیوع ویروس کرونا

در مورد برندها هم باید بگوییم که سامسونگ با سهم بازار ۲۹ درصدی و فقط ۲ درصد کاهش نسبت به سال گذشته همچنان پیشتاز بازار اسمارت‌فون‌ها باقی مانده است، در حالیکه سهم بازار اپل با ۱ درصد افزایش به ۲۲ درصد رسیده است. هواوی هرچند بعد از اپل در رتبه سوم قرار گرفته، ولی سهم بازار بیشتری را دست داده است. این در حالی است که سهم بازار گوشی هوشمند شیائومی از ۴ درصد در سال 2019 به ۱۱ درصد رسیده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.