تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

فیس بوک مسنجر و اینستاگرام با هم ادغام می شوند

ادغام فیس بوک مسنجر و اینستاگرام

برنامه بلند مدت فیس بوک برای ادغام سیستم‌عامل‌های چت مسنجر، اینستاگرام و واتس‌اپ در حال انجام است.

بعضی از کاربران اپلیکیشن اینستاگرام در سیستم‌عامل‌های اندروید و آی او اس، بروزرسانی جدیدی را مطابق عکس با پیغام «روش جدیدی برای ارسال پیام در اینستاگرام» روی دستگاه خود دریافت کرده‌اند. در پیامی ‌که مربوط به این بروزرسانی است، فهرستی از ویژگی‌های جدید ذکر شده که شامل «ظاهری رنگارنگ برای چت‌ها شما»، «واکنش‌های ایموجی بیشتر»، «سوآیپ کردن برای جواب دادن» و از همه مهم‌تر «چت کردن با دوستانی که از فیس بوک استفاده می‌کنند» می‌باشد.

بنابر گزارش‌ها، بعد از نصب این بروزرسانی، آیکون پیام‌های دایرکت در سمت راست اپلیکیشن اینستاگرام جای خود را به لوگوی فیسبوک مسنجر می‌دهد. در این جا، چت‌های اینستاگرام با رنگ‌های بیشتری نسبت به قبل همراه خواهند بود و در حین اسکرول کردن، پیام‌های شخص ارسال‌کننده به رنگ آبی و بنفش تغییر می‌کنند. با این حال، فعلا کاربران نمی‌توانند از طریق اینستاگرام به کاربران مسنجر پیام ارسال کنند.

ادغام فیس بوک مسنجر و اینستاگرام

در نتیجه ادغام سرویس‌های گپ این تغییر بدان معنی است که کاربران اینستاگرام قادر به گفتگو با کاربران فیس بوک و بالعکس خواهند بود. بعد از اعمال بروزرسانی، برخی از ویژگی‌هایی که قبلاً فقط در پیام‌رسان فیس بوک در دسترس بودند، به اینستاگرام شما اضافه می‌شوند.

ادغام فیس بوک مسنجر و اینستاگرام

آموزش روش‌های مشاهده استوری اینستاگرام دیگران به صورت ناشناس

فیسبوک که در حال حاضر مالکیت اپلیکیشن‌های مسنجر، اینستاگرام و واتساپ را در اختیار دارد، پیشتر از تصمیم خود برای ادغام و یکپارچگی بیشتر این پلتفرم‌ها خبر داد و اعلام کرد که در مهندسان این شرکت در حال مهیا کردن شرایطی هستند که در آن، کاربرانی که از هر کدام از این اپلیکیشن‌ها استفاده می‌کنند، بتوانند با کاربران دو اپلیکیشن دیگر نیز ارتباط برقرار کنند.

مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک نیز اعلام کرد این پیام‌ها به صورت رمزنگاری‌شده میان کاربران ردوبدل خواهند شد. با این کار، فیسبوک می‌تواند رقابت جدی‌تری را با اپلیکیشن iMessages اپل داشته باشد. اگر خاطرتان باشد، فیسبوک در سال 2012، اینستاگرام را با قراردادی به ارزش یک میلیارد دلاری و در سال 2014 نیز واتساپ را با پرداخت 19 میلیارد دلار خریدای کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.