تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

قابلیت شارژ بی سیم این ‌بار در سری گلکسی A سامسونگ

قابلیت شارژ بی سیم در سری A گلکسی سامسونگ

با اضافه شدن قابلیت شارژ بی سیم گلکسی A، این سری از گوشی های میان رده به پرچمداران این شرکت بیشتر از گذشته نزدیک می‌شود. با اعلام این خبر از رسانه‌های کره‌ای، به گزارش Sammobile سامسونگ در تلاش است تا سری محبوب A را به ماژول شارژ بی سیم تجهیز کند. تا کنون این قابلیت تنها در سری اس و نوت استفاده شده بود که از لحاظ اقتصادی قیمت بالاتری نسبت به سری Aاز گوشی  دارند.

به احتمال زیاد، اولین اعضای بهره مند از شارژ بی سیم در گلکسی A، گلکسی A52 و A72 خواهند بود که اواخر سال جاری به بازار خواهند آمد. این ماژول‌ها توسط خود سامسونگ طراحی نخواهد شد و این کمپانی مذاکره با سه شرکت تامین کننده‌ی ماژول شارژ بی سیم با اسامی «Hansol Technics» ،«Chemtronics» و «Amotech» را شروع کرده است.

این شرکت‌ها کیفیت قطعات خود را در گلکسی S20 ثابت کرده‌اند و به احتمال قوی، شرکت Hansol تامین قطعات برای نخستین سری گلکسی A را بر عهده خواه گرفت. این شرکت حدود دو ماه نقش تامین کننده اصلی را ایفا خواهد کرد و پس از آن خطوط تولید دو شرکت دیگر هم به آن خواهند پیوست.

قابلیت شارژ بی سیم در سری A گلکسی سامسونگ

اگر چه قیمت ساخت ماژول‌های شارژ بی سیم بالا خواهد بود، ولی با توجه به محبوبیت گوشی‌های سامسونگ و فروش بالای میان ‌رده‌های این شرکت بزرگ، تولید انبوه این ماژول‌ها منجر به پایین آمدن قیمت نهایی تولیدشان خواهد شد. اضافه شدن چنین قابلیتی نه تنها به سود سامسونگ خواهد بود، بلکه شاید این اتفاق آغازی برای اضافه شدن شارژ بی سیم به میان رده‌های سایر برند‌ها نیز بشود. 

اگر این گزارش درست از آب درآید باید آن ‌را تلاشی دیگر از سامسونگ برای تقویت میان رده‌های خود در بازارهای نوظهور و پر مشتری نظیر هند تلقی کرد که از سوی رقبای چینی به ویژه شیائومی مورد تهدید قرار گرفته است.

یکی از مشکلات اصلی شارژهای بی سیم توان پایین و اتلاف انرژی در آنهاست که باید دید سامسونگ فکری برای رفع آن خواهد کرد یا خیر. به زودی در تیک ست اخبار مربوط به این موضوع را می‌خوانیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.