تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

قانون جدید برای شبکه‌های اجتماعی خارجی درترکیه

شبکه‌های اجتماعی خارجی در ترکیه

  • تیک ست – پارلمان کشور ترکیه طی جلسه ای قانون جدیدی برای تنظیم شبکه‌های اجتماعی در این کشور به تصویب رساند.

بر طبق اعلان رسانه های ترکیه این قانون تعریفی رسمی و قانونی از تمامی شبکه‌های اجتماعی ارائه می‌کند و هدف آن تعیین نمایندگان حقوقی یا حقیقی از سوی این شرکت‌ها برای انجام تحقیقات رسمی و فرآیندهای قانونی مربوط به جرائم در پلتفرم شبکه های اجتماعی خارجی است.

قانون مذکور در حقیقت ماهیت های حقوقی یا حقیقی را تعریف می کند که به کاربران اجازه می دهند محتوایی را در فضای آنلاین ایجاد و رصد کنند یا به اشتراک بگذارند. محتوای مذکور هرگونه متن، تصویر، صوت یا موقعیت را شامل می شود.

همچنین شبکه های اجتماعی خارجی که روزانه بیش از یک میلیون بازدیدکننده در ترکیه دارند، باید در این کشور حداقل یک نماینده داشته باشند. اطلاعات تماس این فرد باید در وب سایت پلتفرم مشخص و دسترسی به آن آسان باشد. همچنین نماینده مذکور باید شهروند این کشور باشد.

چگونه فعالیت‌های یک حساب کاربری خاص را در اینستاگرام محدود کنیم؟

علاوه بر آن شبکه اجتماعی باید اقدامات لازم جهت ذخیره اطلاعات کاربران داخل ترکیه را اتخاذ کنند.

شرکت هایی که این قوانین را نقض کنند با جریمه روبرو می شوند. پیش از این جریمه های در نظرگرفته شده برای شبکه های اجتماعی بین ۱۰ تا ۱۰۰ هزار لیر ترکیه(معادل ۱۵۰۰ تا ۱۵هزار دلار ) بود. اما اکنون مبلغ جریمه ها بین یک تا ۱۰ میلیون لیر ترکیه ( ۱۴۶ هزار تا یک میلیون و ۴۶۱ هزار و ۶۵۰ دلار) تعیین شده است.

منبع: مهر

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.