تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

مایکروسافت Chromium را برای ویندوز Core OS بهینه می‌کند

مایکروسافت

گفته می‌شود مایکروسافت در حال کار بر روی نسخه ماژولار ویندوز 10 با نام ویندوز Core OS است. ظاهراً این نرم افزار ساخته شده است تا به عنوان زیربنایی برای قرار دادن دستگاه‌های دارای چندین فرم مختلف مانند محصولات مقرون به صرفه‌ی کروم بوک، دستگاه‌های دارای صفحه نمایش دو برابر یا قابل تاشو و هدست‌های واقعیت افزوده مانند HoloLens 2 استفاده شود.

Core OS پروژه‌ای است که به مایکروسافت اجازه می‌دهد نسخه‌های جدیدی از ویندوز را برای دستگاه‌ها و تجربه‌های جدید در مدت کوتاهی آماده کند.

بسیاری سیستم‌عامل‌ ویندوز Core یا WCOS را به عنوان جانشین ویندوز OneCore توصیف کرده‌اند و این زیربنای ویندوز 10X است.

آنچه در مورد ویندوز 10X واقعاً چشم‌گیر است توانایی آن برای اجرای ایمن برنامه های Win32 در محیط Sandbox است که به سیستم‌عامل امکان پشتیبانی از اکثر برنامه‌های دسکتاپ مورد علاقه شما را می‌دهد.

ویندوز 10X برای اجرای برنامه‌های Win32 مانند مرورگر کروم، مرورگر اج و برنامه‌ی Slack در یک قالب طراحی شده است. به عبارت دیگر، برنامه‌ها در یک محیط sandbox جدا از سیستم‌عامل اجرا می‌شوند که برنامه‌های Win32 را از دسترسی به مؤلفه‌های اصلی سیستم‌عامل جدا می‌کند.

مایکروسافت هنوز آماده صحبت درباره ویندوز Core و آینده مدولار پلتفرم دسکتاپ خود نیست، اما با مراجعه به سیستم‌عامل در Chromium Gerrit به نظر می‌رسد ویندوز Core هنوز هم به طور فعال در حال توسعه است.

مطابق این تعهد، به نظر میرسد مایکروسافت Chromium را بهینه می‌کند تا با رفع خرابی‌های “AppContainer”، بهتر بر روی سیستم‌عامل ویندوز Core کار کند.

در سیستم‌عامل ویندوز Core، حد نویسه برای نام قالب برنامه 50 کاراکتر است. Chromium در حال حاضر نام برنامه‌های با بیش از 50 کاراکتر را نیز تهیه میکند. این تغییر نام فرآیند sandbox را کوتاه می‌کند.

AppContainer برای برنامه‌های Win32 به کار می‌رود تا امنیت sandbox را فراهم کند و به برنامه اجازه می‌دهد تا به منابعی که به آن اختصاص داده شده دسترسی پیدا کند.

همچنین به نظر می‌رسد که غول فناوری Chromium را برای به کار بردن در قالب Win32 یا محیط sandboxing در Windows Core و ویندوز 10X بهینه سازی می‌کند تا از هک و اقدامات مخربانه تا حد ممکن جلوگیری شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.