تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

متوسط قیمت فروش گوشی‌های هوشمند سامسونگ طی شش سال به بالاترین حد می‌رسد

متوسط قیمت فروش گوشی‌های هوشمند سامسونگ

ASP یا همان متوسط قیمت فروش گوشی‌های هوشمند سامسونگ، در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ بهبود یافته و به بالاترین حد خود در شش سال گذشته رسیده است. این پیشرفت به دلیل تقاضای بالای دستگاه‌های رده‌بالا مانند گلکسی فولد، گلکسی S20 اولترا و گلکسی زد فلیپ است.

طبق گزارش جدید وب‌سایت Strategy Analytics، متوسط قیمت فروش این غول کره جنوبی در سه ماه نخست سال ۲۰۲۰ (ژانویه – مارس 2020)، ۲۹۲ دلار بوده است. متوسط قیمت فروش سامسونگ ۸.۵ درصد به سه ماه نخست سال ۲۰۱۹ و ۲۰.۷ درصد نسبت به سه ماه آخر ۲۰۱۹ افزایش داشته است. بالاترین متوسط قیمت فروش این شرکت، متعلق به فروش سه ماه دوم سال ۲۰۱۴ با فروش ۲۹۷ دلار است.

متوسط قیمت فروش گوشی‌های هوشمند سامسونگ در سال ۲۰۱۷ معادل ۲۴۳ دلار، در سال ۲۰۱۸ معادل ۲۵۱ دلار و در سال ۲۰۱۹ معادل ۲۴۷ دلار بود. دو مدل از گوشی‌های هوشمند این شرکت یعنی گلکسی فولد و گلکسی زد فلیپ در افزایش متوسط قیمت فروش نقش داشته‌اند. این برند کره‌ای در نظر دارد تا گوشی‌های هوشمند تاشو بیشتری از جمله گلکسی فولد ۲ را نیز در اواخر سال جاری میلادی به بازار عرضه کند.

از نظر درآمد، سهم سامسونگ از بازار جهانی گوشی‌های هوشمند در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۰ به ۲۲.۱ درصد افزایش یافته است، در حالی که در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۹ این رقم ۲۱.۷ درصد بود و در مقایسه با سه ماه آخر سال ۲۰۱۹، ۱۴.۴ درصد بیشتر شده است. در این بین، سهم جهانی اپل از فروش گوشی‌های هوشمند با ۳۷.۵ درصد در بالاترین رتبه است.

سامسونگ در تاریخ 17 ژوئن گلکسی A21s را به هند خواهد آورد

طبق گزارش‌ها، سامسونگ همچنین قصد دارد نسخه ارزانتری از گلکسی فولد را به بازار عرضه کند. با این حال، حتی با توجه به قیمت احتمالی زیر ۱۱۰۰ دلار، هنوز هم یک تلفن رده بالا به حساب می‌آید و این به روند صودی متوسط قیمت فروش شرکت سامسونگ کمک می‌کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.