تیک ست
تیک ست - بروز ترین و جدید ترین اطلاعات دنیای موبایل

محافظ سرامیکی نمایشگر آیفون 12 نسبت به شیشه عادی چهار برابر مقاوم تر است

محافظ سرامیکی نمایشگر آیفون 12

پرچمدار جدید اپل سری iPhone 12 بلاخره معرفی شد. گوشی های آیفون 12 سرانجام در چهار مدل در اندازه های مختلف رونمایی شدند. محافظ سرامیکی نمایشگر آیفون 12 توسط کورنینگ تولید شده است. این کاور محافظ نسبت به شیشه معمولی در برابر ترک خوردگی چهار برابر مقاومت بهتری از خود نشان میدهد.

سری iPhone 12 با سایر گوشی های هوشمند دارای گواهی Qi تفاوت چندانی ندارد. شرکت اپل اما با استفاده از محافظ سرامیکی نمایشگر آیفون 12 سعی کرده حداقل یک طرف آن را مقاوم کند. این پوشش شیشه ای از جنس Ceramic Shield است. محافظی که توسط کورنینگ تولید شده تا از مدل های مختلف پرچمدار جدید اپل محافظت بیشتری کند.

در هنگام معرفی آیفون 12 مدل 6.1 اینچی عنوان شد که محافظ سرامیکی ساخته شده توسط کورنینگ مقاومت قابل قبولی دارد. اپل ادعا کرد این محافظ در برابر ترک خوردگی چهار برابر از شیشه عادی مقاوم تر است. یعنی از هر گلس گوشی هوشمندی مقاومت بیشتری دارد و محکم تر است.

محافظ سرامیکی نمایشگر آیفون 12

 

iPhone 12 and iPhone 12 mini Ceramic Shield 1 1030x572 1 - محافظ سرامیکی نمایشگر آیفون 12 نسبت به شیشه عادی چهار برابر مقاوم تر است

 

اپل اینگونه از محافظ نمایشگر آیفون 12 تعریف میکند:((هر دو مدل طراحی براق و تخت و جدیدی دارند. از محفظه آلومنیومی درجه هوافضا و محافظ و پوشش جلوی Ceramic Shield در طراحی استفاده شده است. این محافظ با افزودن یک مرحله تبلور دمای بالا برای رشد بلورهای نانو سرامیک در ماتریس شیشه، فراتر از شیشه است. به این ترتیب با افزایش مقاومت چهار برابری در مقابل ترک خوردگی مواجه هستیم.

طبق اعلام وب سایت اپل محافظ نمایشگر iPhone 12 با آیفون نسلی قبلی مقایسه شده است. اگرچه اعلام نشده کدام مدل اما به نظر میرسد مدل پایه آیفون 11 بوده باشد. در واقع محافظ این نمایگشر مقاومت بالایی از خود دارد. البته که به این ترتیب نیست که خاصیت شکنندگی نداشته باشد. پس به نظر میرسد قبل از هر چیز باید از افتادن یا ضربه خوردن به گوشی جلوگیری شود تا احتمالا دستگاه آسیب نبیند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.