تیک ست
تیک ست - بروز ترین و جدید ترین اطلاعات دنیای موبایل و تکنولوژی

معرفی برنامه CCleaner ابزار پاک‌سازی اندروید به صورت کامل

معرفی برنامه CCleaner

برای بهینه سازی و پاک سازی دستگاه‌های اندرویدی برنامه‌ها و ابزار گوناگونی در فضای اینترنت در دسترس است. کاربردی‌ترین و شاید بهترین ابزار اما در این زمینه اپلیکیشن CCleaner است. در این مطلب قصد داریم تا همراه شما عزیزان به بررسی و معرفی این اپلیکیشن کاربردی و مهم بپردازیم.

با استفاده از اپلیکیشن CCleaner کاربر می‌تواند حافظه‌ی کش برنامه‌ها، تاریخچه‌ی مرورگرها، فایل‌های اضافی و بدون استفاده و تاریخچه‌ی تماس‌ها را پاک‌سازی کند. با پاک سازی موارد مطرح شده، گوشی کاربر به اصطلاح سبک می‌شود و در حین کار با آن سرعت عملکرد بهتری را تجربه خواهد کرد. همچنین ابزار مطرح شده قادر است رم، پردازنده و باتری دستگاه را مورد بررسی قرار دهد.

ابزار CCleaner

اپلیکیشن CCleaner ابزاری است که مختص سیستم‌عامل اندروید است و ویژگی‌های قابل توجهی را برای استفاده‌ی کاربران خود ارائه می‌دهد. مهم‌ترین ویژگی این نرم‌افزار را می‌توان پاک‌سازی فایل‌های اضافی و غیر ضروری از دستگاه اندرویدی عنوان کرد.

برای اینکه کاربر به لیستی از فایل‌های اضافی دستگاه خود دست پیدا کند می‌تواند به اسکن دستگاه اندرویدی خود بپردازد و فایل‌هایی اضافی نظیر تاریخچه‌ی مرورگر، تاریخچه‌ی تماس‌ها،تاریخچه‌ی پیام‌ها، حافظه‌ی کش اپلیکیشن‌ها و… را شناسایی کند. پس از شناسایی نیز می‌تواند به سادگی با پاک کردن این فایل‌ها دستگاه خود را بهینه کند.

 

1 61 768x674 1 300x263 - معرفی برنامه CCleaner ابزار پاک‌سازی اندروید به صورت کامل

 

با لمس آیکون به شکل سه خط در گوشه بالا و سمت چپ صفحه منوی برنامه CCleaner نمایان می‌شود که از طریق این منو به سایر امکانان برنامه مذکور دسترسی خواهید داشت.

 

2 101 768x675 1 300x264 - معرفی برنامه CCleaner ابزار پاک‌سازی اندروید به صورت کامل

 

امکان مدیریت اپلیکیشن ها یکی دیگر از قابلیت های برنامه CCleaner به حساب می‌آید. کاربران می‌توانند با انتخاب گزینه App Manager به لیست اپلیکیشن های موجود بر روی گوشی خود دسترسی داشته باشند. با لمس آیکون به شکل سه خط در گوشه بالا و سمت راست صفحه امکان تغییر ترتیب نمایش اپلیکیشن ها بر اساس سایز و یا حروف الفبا فراهم می‌آید. از سوی دیگر کاربران می‌توانند با لمس آیکون به شکل سطل زباله در گوشه پایین و سمت راست صفحه نسبت به حذف اپلیکیشن های مورد نظر خود اقدام نمایند.

 

3 93 768x446 1 300x174 - معرفی برنامه CCleaner ابزار پاک‌سازی اندروید به صورت کامل

 

برنامه CCleaner اطلاعات کاملی در رابطه با حافظه دستگاه و میزان فضای اشغال شده در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. به منظور دسترسی به این اطلاعات گزینه Storage Analyser را از منوی برنامه انتخاب کنید.

 

4 47 768x675 1 300x264 - معرفی برنامه CCleaner ابزار پاک‌سازی اندروید به صورت کامل

 

در نهایت با مراجعه به بخش System Info به اطلاعات کامل دستگاه خود دسترسی خواهید داشت. همچنین امکان نظارت بر عملکرد پردازنده، رم، حافظه داخلی و باتری نیز از طریق این بخش فراهم آمده است.

 

5 37 768x446 1 300x174 - معرفی برنامه CCleaner ابزار پاک‌سازی اندروید به صورت کامل

 

در صورتی که همواره با مشکل کمبود فضای ذخیره سازی و افت سرعت عملکرد دستگاه مواجه هستید، به شدت استفاده از برنامه CCleaner را به شما توصیه می‌کنیم.

برای دانلود CCleaner می‌توانید از لینک زیر استفاده کنید:

دانلود CCleaner سی کلینر نرم افزار بهینه ساز گوشی و تبلت اندروید

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.