تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

می بند 5 شیائومی با قیمت ۲۶ دلار رونمایی شد

می بند 5 شیائومی

بعد از مدت‌ها انتظار و گمانه‌زنی سرانجام جدیدترین عضو از خانواده دستبند‌های سلامتی شرکت شیائومی رونمایی شد. می بند ۵ شیائومی نسبت به نسل قبل بهبود‌هایی در خود می‌بیند و همچنان قیمت خود را حفظ کرده و در عدد ٢۶ دلار ایستاده است. البته این قیمت مدل بدون NFC است و در مدل NFC دار که در چین عرضه می‌شود قیمت دستگاه به ٣٠ دلار افزایش پیدا کرده است.

یکی از تغییرات مهم و کاربردی دستگاه در بخش نمایشگر می‌باشد و این دستبند در نسل پنجم خود از یک نمایشگر آمولد استفاده کرده است. همچنین این نمایشگر افزایش سایز داشته است و از سایز ٠/٩۵ اینچ در نسل قبل به سایز ١/١ افزایش پیدا کرده است. این دستبند مثل تمام مدل‌های سال‌‌های گذشته‌اش تنوع بسیار زیادی در بند‌های خود دارد.
رنگ های می بند 5 شیائومیچندین هفته است که شایعات زیادی در مورد یک سنسور مخصوص برای اندازه‌گیری میزان سطح اکسیژن خون در مورد می بند ۵ به گوش می‌رسید که ما هم این خبر را در تیک ست مشاهده کردیم و با رونمایی این دستگاه مشخص شد که این اخبار شایعه بوده ‌اند، ولی می بند ۵ همچنان مانند نسل‌های گذشته حسگر شتاب‌سنج، حسگر پایش ضربان قلب و حسگر فشارسنج و حسگر ژیروسکوپ را در خود جا داده است.

شیائومی در دستبند سلامتی خود بهبودهای نرم افزاری بسیاری اعمال کرده است. شیائومی عنوان می‌کند می بند ۵ در بخش نرم‌افزار از «۱۱ حالت حرفه‌ای» پشتیبانی می‌کند. این حالت‌های جدید به‌خوبی با شرایط مختلف سازگار و بهینه‌سازی شده‌اند و اطلاعات دقیقی از نظارت بر روی فعالیت‌های ورزشی کاربر ارائه می‌دهند. به عنوان مثال می بند ۵ شیائومی می‌تواند به‌صورت اتومات پنج حالت از حالت‌های اصلی شنا را تشخیص دهد.

می بند 5 یک دستگاه ضد آب واقعی است و این دستگاه تا عمق 50 متر در آب مقاومت می‌کند. نرم‌افزار می بند ۵ دارای امتیازی تحت عنوان PAI (بینش فعالیت شخصی) است و این قابلیت باعث می‌‌شود شما بفهمید تلاش و فعالیت روز گذشته‌تان واقعا چقدر برای شما مفید بوده است.
شیائومی بهبود‌های دیگری نیز داشته است و یکی از آن‌ها در بخش حسگر ضربان قلب است که علاوه بر بهبود بر دقت حسگر امکان جدیدی نیز به آن اضافه شده است و از این پس می‌تواند شماری از ناهنجاری‌های قلبی را تشخیص دهد و ازطریق نوتیفیکیشن به‌اطلاع شما برساند. البته که این قابلیت قبلا در ساعت‌های هوشمند اپل مورد استفاده قرار گرفته است، به‌علاوه حسگر فتوپلتیسموگرام (PPG) در مدل جدید نسبت‌به مدل قدیمی به‌میزان ۵۰ درصد افزایش دقت دارد.

می بند ۵ شیائومی مثل مدل‌های گذشته می‌تواند در زمینه‌ی استخراج اطلاعات بدن در زمان خواب، داده‌های مربوط به خواب REM را استخراج کند. REM (مخفف Rapid Eye Movement) به‌معنی «حرکات سریع چشم» است.

همانطور که گفته شد شیائومی یک دستبند با قیمت 4 دلار بیشتر دارد که این دستبند قابلیت NFC را دارا می‌باشد، وجود سنسور NFC برای پرداخت‌های فروشگاهی است و از این به بعد می بند شما تبدیل به کیف پول همراه می‌شود و برای پرداخت ها و خریدها دیگر نیازی به همراه داشتن پول نقد نیست، ویژگی‌ای که در این روز‌های شیوع ویروس کرونا به شدت موثر و مفید است. که البته متاسفانه این قابلیت در کشورمان چندان مورد استفاده نیست.

شرکت شیائومی مدت نگهداری شارژ توسط این دستبند را 14 روز اعلام کرده است و حالا شارژ شدن می بند بسیار راحت‌تر شده است و دیگر نیازی به خارج کردن دستگاه از قابش نیست، این شارژر به‌شکل مغناطیسی به پشت می بند 5 متصل می‌شود و دستگاه را شارژ می‌کند.عرضه‌ جهانی شیائومی می بند ۵ از ۲۹ خرداد ۱۳۹۹ آغاز می‌شود. قیمت دستبند هوشمند شیائومی می بند ۵، ۱۸۹ یوآن (۲۶ دلار) برای مدل استاندارد و ۲۲۹ یوآن (۳۰ دلار) برای مدل مجهز به NFC اعلام شده است.

نظر شما در مورد نسل جدید دستبند‌های سلامتی شیائومی چیست؟

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.