تیک ست
تیک ست - بروز ترین و جدید ترین اطلاعات دنیای موبایل

نحوه‌ی فیلم گرفتن از صفحه موبایل در گوشی‌های اندروید

فیلم گرفتن از صفحه موبایل در گوشی‌های اندروید

عکس گرفتن از صفحه موبایل یا همان اسکرین شات یکی از بهترین راه‌ها برای به اشتراک گذاشتن عکس از متن و یا عکس از هر قسمت از صفحه‌ی گوشی شما با دیگران و یا ذخیره کردن قسمتی از صفحه‌ی گوشی به صورت یک فایل عکس می‌باشد.فیلم گرفتن از صفحه موبایل :

اما اگر یک قسمت از یک فایل ویدیویی و یا نشان دادن بخشی از کارایی گوشی و فیلم برداری از بخش خاصی از عملکرد گوشی مد نظر شما باشد، شما نیازمند تهیه‌ی فیلم از صفحه گوشی خود هستید.

یکی از مهمترین ویژگی‌های این قابلیت زمانی است که گوشی شما دچار مشکل شده و یا وجود یک باگ را در گوشی خود حس می‌کنید. با ضبط تصویر صفحه‌ی نمایش به راحتی می توانید منظور خود را به کمپانی سازنده و یا تعمیرکار خود برسانید.

ای کاش ضبط کننده صفحه نمایش یک قسمت استاندارد از تجربه اندرویدی بود، اما در حال حاضر، برخی از تولید کنندگان از این قابلیت در تولید گوشی هوشمند استفاده می کنند و بعضی دیگر نه. در هر صورت نرم‌افزار‌های جانبی زیادی برای پوشش این خلا ٔوجود دارد.

برخی از محبوبترین گوشی‌های هوشمند موجود در بازار، مانند سری نوت و سری S سامسونگ، برنامه‌ی ضبط تصویر را به صورت پیش فرض و از پیش نصب شده در داخل خود جای داده اند.

اگر پنل Quick Settings یا همان پنل سریع را به سمت پایین بکشید، میانبر ضبط صفحه وجود دارد که به نام Screen recorder می‌توان آن را مشاهده کرد.

نحوه ضبط صفحه نمایش در گوشی سامسونگ

 • از بالای صفحه به سمت پایین بکشید تا پانل اعلان باز شود.
 • نوار تنظیمات سریع (Quick Settings bar) را پایین بکشید تا پانل تنظیمات سریع باز شود.
 • ضبط صفحه (Screen recorder) در میان دکمه‌های تنظیمات سریع ضربه بزنید. به طور پیش فرض، دکمه ضبط صفحه در صفحه دوم است، بنابراین ممکن است لازم باشد صفحه پنل سریع را به سمت چپ بکشید.

photo 2020 06 05 16 33 03 300x300 - نحوه‌ی فیلم گرفتن از صفحه موبایل در گوشی‌های اندروید

 • پنجره ای ظاهر می‌شود که از شما سؤال می‌کند که با ضبط صفحه خود چه نوع صوتی را ضبط کنید. از موارد زیر انتخاب کنید:
 • ــــ اگر نمی خواهید صدا با ضبط از صفحه نمایش خود داشته باشید، روی هیچ صدایی (No sound) ضربه بزنید.
 • ــــ اگر می‌خواهید صداهایی که گوشی شما در حال کار کردن با آن ایجاد می‌کند، نه صداهایی را که شما ایجاد می‌کنید، ضبط کند، این گزینه را انتخاب کنید (Media sounds).اگر در حال ضبط ویدئویی از رسانه‌های اجتماعی هستید، این تنظیمات مورد نظر شماست.
 • ــــ اگر می‌خواهید صدای خود را به علاوه‌ی صداهای گوشی خود در هنگام کار کردن با آن در قسمت ضبط صفحه نمایش، داشته باشید، به صداها و میکروفون (Media sounds and mic) ضربه بزنید.
 • روی شروع ضبط (Start recording) ضربه بزنید.
 • بعد از شمارش معکوس 3 ثانیه، ضبط شروع می‌شود. در گوشه بالا سمت راست صفحه، یک نشانگر زمانی با نماد توقف مشاهده می‌کنید. برای جزئیات بیشتر گزینه های ضبط خود، روی نماد زمانی (timestamp) ضربه بزنید:

آموزش انتقال اطلاعات از گوشی اندروید قدیمی به گوشی جدید اندرویدی

 • ــــ برای یادداشت کردن در صفحه، روی مداد (pencil) ضربه بزنید. شما می‌توانید در هشت رنگ حاشیه نویسی کنید، و هنگامی که دوباره به مداد ضربه بزنید، نوشته‌ها از بین می‌روند.
 • ــــ برای روشن کردن دوربین سلفی، به آیکون شخص (person) ضربه بزنید. می‌توانید دوربین سلفی را به دور صفحه منتقل کنید و برای از بین بردن آن، دوباره به شخص ضربه بزنید.
 • پس از اتمام، روی دکمه توقف (Stop) ضربه بزنید تا پایان یابد و ضبط را ذخیره کنید. ضبط با خاموش شدن صفحه نمایش به طور خودکار خاتمه می یابد.

photo 2020 06 05 17 31 17 300x300 - نحوه‌ی فیلم گرفتن از صفحه موبایل در گوشی‌های اندروید

فیلم گرفتن از صفحه موبایل در گوشی‌های اندروید

به طور پیش فرض، صفحه نمایش سامسونگ با کیفیت 1080p ضبط می‌کند، اما اگر برای صرفه جویی در فضای ذخیره سازی نیاز به کاهش وضوح دارید، می‌توانید آن را در برنامه تنظیمات به 720p یا 480p تبدیل کنید. تنها کافیست که “ضبط صفحه” یا “Screen recorder” را جستجو کنید.

photo 2020 06 05 17 53 22 750x430 - نحوه‌ی فیلم گرفتن از صفحه موبایل در گوشی‌های اندروید

برخی دیگر از تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند نیز، نرم‌افزار ضبط صفحه را در دستگاه‌های خود اضافه کرده‌اند.

برای مثال وان‌پلاس این برنامه‌ی کاربردی را سال پیش به دستگاه های خود اضافه کرد.

در حالی که شیائومی و ال جی برای مدتی این نرم‌افزار را به صورت پیش فرض روی دستگا‌های خود قرار داده بودند.

اگر تلفن همراه شما قابلیت ضبط تصویر را در خود ندارد، جای هیچ نگرانی نیست و باز هم می‌توانید صفحه گوشی خود را به راحتی ضبط کنید. فقط باید یک برنامه شخص ثالث را بارگیری کنید تا در عوض کار انجام شود.

برنامه های ضبط صفحه در اینترنت فراوان هستند، اما اگر می‌خواهید یکی از آنها را داشته باشید، باید به آن‌ها اعتماد کنید.

ضبط کننده‌های صفحه نمایش به دلیل ماهیت خود به مجوزهایی احتیاج دارند که می‌توانند توسط برنامه نویسان  تهاجمی و هکر‌ها مورد سوءاستفاده قرار گیرند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.