تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

نحوه بازیابی چت تلگرام و دسترسی به عکس و اطلاعات حذف شده

ریکاوری تلگرام

به نظر می‌رسد که هیچ راهی برای بازیابی چت تلگرام و اطلاعات موجود در آن مانند عکس، فیلم و… وجود ندارد. به این ترتیب اگر شما صفحه چت خود با شخصی دیگر را در این اپلیکیشن پاک کنید، تلگرام امکان ریکاوری اطلاعات حذف شده را به شما ارئه نمی‌کند.

برخلاف ادعای تلگرام مبنی بر عدم امکان بازیابی و دسترسی به اطلاعات صفحه‌ی چت حذف شده از این نرم‌افزار، در ادامه این مطلب نحوه بازیابی اطلاعات در این شبکه اجتماعی محبوب را به شما آموزش می‌دهیم.

راه‌های ریکاوری اطلاعات

شاید منطقی‌ترین و راحت‌ترین راه برای بازیابی اطلاعات، بک‌آپ گرفتن باشد. قابلیتی که چندی پیش به تلگرام اضافه شد و به ما امکان بک‌آپ گرفتن از چت، فیلم، عکس و فایل‌های مورد نیازمان را می‌دهد. تلگرام بک‌آپ اطلاعات مورد نظر را به صورت فایلی خروجی در اختیار کاربر خود قرار می‌دهد. به این ترتیب کاربر در صورت نیاز با وارد کردن فایل بک‌آپ به تلگرام می‌تواند اطلاعات خود را روی این اپلیکیشن دوباره مشاهده کند.

نحوه بازیابی چت تلگرام

اگر قصد استفاده از این قابلیت را دارید، از طریق تلگرام دسکتاپ منوی تنظیمات را انتخاب کنید و روی گزینه Export Telegram Data کلیک کنید. به این ترتیب تلگرام، اطلاعات موجود شما را از طریق یک فایل خروجی در اختیارتان قرار خواهد داد. به این ترتیب و با ریستور کردن تلگرام می‌توانید دوباره به اطلاعات و فایل‌های خود دسترسی پیدا کنید.

بازیابی عکس در تلگرام

اطلاعات اپلیکیشن تلگرام به صورت خودکار به کش این برنامه منتقل و ذخیره می‌شود. برای دسترسی به این اطلاعات می‌توانید به پوشه Cache تلگرام در دستگاه اندروید یا iOS خود مراجعه کنید و تمامی اطلاعات دریافتی و یا ارسالی خود را بیابید. تا وقتی که کش تلگرام را از طریق منوی تنظیمات و به صورت دستی پاک نکنید، از راهی که گفته شد امکان دسترسی به اطلاعات خود را خواهید داشت.

نحوه بازیابی چت تلگرام

بازیابی فیلم، موزیک، وویس و سایر اطلاعات از طریق پوشه Telegram به راحتی امکان پذیر است.

بازیابی چت تلگرام حذف شده

به منظور انجام این کار لازم است از اطلاعات موجود در تلگرام خود بک‌آپ تهیه کرده باشید. دقیقا به همان روشی که کمی بالاتر در همین متن توضیح دادیم برای تهیه بک‌آپ اقدام کنید.

برای ریکاوری چت‌های تلگرام نرم‌افزار‌های جانبی دیگری نیز وجود دارند که هیچ یک از آن‌ها را تلگرام تایید نمی‌کند. استفاده از این اپلیکیشن‌ها ممکن است امنیت حساب کاربری تلگرام شما را با خطر مواجه کند.

معرفی نرم‌افزار بازیابی تلگرام

نرم افزار EaseUS Android Data Recovery برای بازیابی اطلاعات تلگرام البته به جز چت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نرم‌افزار کاربردی برای اجرا به دسترس روت نیاز دارد و در غیر این صورت استفاده‌ای برای شما نخواهد داشت.

برای استفاده از این برنامه:

  • ابتدا نرم‌افزار را دانلود و نصب کنید.
  • از طریق کابل USB دستگاه خود را به کامپیوتر وصل و نرم‌افزار را اجرا کنید.
  • برای اینکه نرم‌افزار دستگاه شما را شناسایی کند روی گزینه Start کلیک کنید.

  • نرم‌افزار عملیات بررسی تمامی فایل‌های حذف شده را به صورت خودکار آغاز می‌کند.
  • پس از پایان بررسی، شما قادر خواهید بود با مشاهده فایل‌هایی که نرم‌افزار برای شما به نمایش درآورده است، فایل مدنظر خود را انتخاب کرده و روی گزینه Recover کلیک کنید.

نحوه بازیابی چت تلگرام

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.