تیک ست
تیک ست - بروز ترین و جدید ترین اطلاعات دنیای موبایل و تکنولوژی

نحوه بروزرسانی سریعتر نرم افزار گوشی سامسونگ با استفاده از Smart Switch

بروزرسانی سریعتر نرم افزار گوشی سامسونگ با استفاده از Smart Switch

همه ما در مورد زمان‌بندی و نحوه بروزرسانی‌های نرم افزاری در گوشی‌های سامسونگ شکایت زیادی داریم. هم اکنون کمپانی سامسونگ اندروید 10 خود را با رابط کاربری One UI 2 تکمیل می‌کند. گاهی اوقات تاخیر در بروزرسانی‌های نرم افزاری به دلیل کوتاهی سامسونگ نیست. مشکلات مربوط به حامل‌ها و حتی سیستم‌عامل فعلی گوشی شما می‌تواند مانع دانلود نسخه جدید نرم افزاری شود، حتی زمانی که آپدیت مدل دستگاه شما در دسترس است. اینجاست که نرم افزار دسکتاپ سامسونگ Smart Switch وارد عمل می‌شود و در اینجا نحوه کار آن آمده است.

نحوه بروزرسانی دستی گوشی سامسونگ با Smart Switch

1. به وب‌سایت Smart Switch بروید و نسخه نصب برنامه Smart Switch را برای ویندوز یا مک دانلود کنید.

2. برنامه را روی کامپیوتر خود نصب و سپس باز کنید و گوشی خود را از طریق کابل USB به کامپیوتر متصل کنید.

smart switch install mac - نحوه بروزرسانی سریعتر نرم افزار گوشی سامسونگ با استفاده از Smart Switch

3. اگر قبلاً به کامپیوتر خود وصل نشده‌اید، روی اجازه (Allow) دسترسی در پنجره بازشو روی گوشی خود ضربه بزنید تا به گوشی شما دسترسی پیدا کند.

  • اگر Smart Switch گوشی را تشخیص نمی‌دهد، روی منوی  کلیک کرده و روی نصب مجدد درایور دستگاه (Reinstall device driver) کلیک کرده و کامپیوتر را ریستارت کنید.

4. پس از چند لحظه، گوشی شما  شناخته می‌شود و چندین گزینه برای پشتیبان گیری و بازیابی در صفحه اصلی مشاهده خواهید کرد. برای شروع بروزرسانی نیازی به پشتیبان گیری یا بازیابی گوشی خود ندارید.

5. هنگام اتصال به اینترنت، یک نرم افزار برای بررسی باز می‌شود و جزئیات نرم افزار فعلی شما را لیست می‌کند. اگر بروزرسانی نرم افزاری برای گوشی شما موجود باشد، در صفحه اصلی به شما اطلاع داده می‌شود.

6. در صورت موجود بودن نسخه جدید بروزرسانی، روی بروزرسانی کلیک کنید. این نسخه ابتدا در کامپیوتر شما بارگیری می‌شود، سپس به گوشی شما انتقال داده می‌شود.

  • گوشی خاموش و سپس روشن می‌شود و این روند تقریبا 10 دقیقه طول خواهد کشید.

7. اگر این روش بروزرسانی مورد نظر شماست، بر روی منوی تنظیمات در Mac در Smart Switch کلیک کنید، روی بروزرسانی نرم افزار (Software Updates) کلیک کنید و کادر مربوط به Update Pre-Download را علامت بزنید.

  • هنگامی که نسخه نرم افزاری جدیدی برای گوشی شما در دسترس باشد، Smart Switch آن را دانلود می‌کند و سپس دفعه بعد که دستگاه خود را وصل کنید، بروزرسانی را انجام خواهد داد.

واضح است که این قابلیت زمانی جواب می‌دهد که نسخه جدید مطابق مدل گوشی شما منتشر شده باشد. استفاده از Smart Switch می‌تواند بروزرسانی شما را سریعتر کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.