تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

نحوه بروزرسانی نرم افزار در آیفون و آیپد

بروزرسانی نرم افزار در آیفون و آیپد

برای اطمینان از دریافت جدیدترین ویژگی‌ها، رفع اشکالات و پیشرفت‌های امنیتی بروز بودن نرم افزار در آیفون یا آیپد بسیار مفید و البته لازم است و به طور کلی می‌توانید با بروزرسانی نرم افزار از دستگاه‌های خود بهترین استفاده را بکنید. در این مقاله چگونگی بروزرسانی آیفون یا آیپد به جدیدترین نسخه iOS یا iPadOS، از طریق اتصال بی‌سیم یا استفاده از مک (Mac) یا کامپیوتر شخصی توضیح داده شده است.

نحوه بروزرسانی نرم افزار در آیفون و آیپد

ابتدا از دستگاه iOS خود نسخه پشتیبان تهیه کنید

قبل از بروزرسانی نسخه جدید نرم افزار، همیشه باید ابتدا از دستگاه خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. ایجاد نسخه پشتیبان از آیفون یا آیپد باید برای اکثر کاربران کار ساده‌ای باشد. این روش ساده‌ترین راه برای بازیابی اطلاعات شما در صورت عدم موفقیت در روند بروزرسانی است.

نحوه تهیه نسخه پشتیبان یا بکاپ گرفتن از آیفون یا آیپد

بروزرسانی‌های خودکار را سفارشی کنید

در نسخه iOS 12 ،iPadOS 12 یا قبل تر، می‌توانید دستگاه خود را به طور خودکار در طول شب در حالی که به شارژر وصل است، بروزرسانی کنید. برای روشن کردن بروزرسانی‌های خودکار، به تنظیمات (Settings)، عمومی (General)، بروزرسانی نرم افزار (Software Update)، سفارشی سازی خودکار بروزرسانی‌ها (Customize Automatic Updates) بروید، سپس نصب بروزرسانی‌های iOS (Install iOS Updates را روشن کنید. دستگاه شما به طور خودکار آخرین نسخه iOS یا iPadOS را نصب می‌کند. ممکن است برخی از بروزرسانی‌ها به صورت دستی نصب شوند.

در iOS 13.6 یا iPadOS، می‌توانید بروزرسانی‌های نرم افزاری را به صورت خودکار دانلود نکنید. به تنظیمات (Settings)، عمومی (General)، بروزرسانی نرم افزار (Software Update)، شخصی سازی بروزرسانی‌های خودکار (Customize Automatic Updates) بروید و سپس دانلود بروزرسانی‌های iOS را خاموش کنید.

 

نحوه بروزرسانی آیفون یا آیپد از راه بی‌سیم (Wi-Fi)

اگر یک اعلان در دستگاه خود دریافت کردید که می‌گوید بروزرسانی موجود است، روی الان نصب کنید (Install Now) ضربه بزنید. همچنین می‌توانید این مراحل را دنبال کنید:

1. با استفاده از کابل لایتنینگ و برق، دستگاه خود را به یک پریز برق وصل کنید و مطمئن شوید که به یک شبکه Wi-Fi وصل شده‌اید.
2. به تنظیمات (Settings) بروید.
3. روی قسمت عمومی (General) بزنید، سپس روی بروزرسانی نرم افزار (Software Update) بزنید.

نحوه بروزرسانی نرم افزار در آیفون و آیپد

4. روی بارگیری و نصب (Download and Install) ضربه بزنید. ممکن است پیامی را ببینید که می‌خواهد برخی برنامه‌ها را به طور موقت از بین ببرد زیرا بروزرسانی به فضای بیشتری برای ذخیره نیاز دارد. در این صورت، روی ادامه یا لغو ضربه بزنید. اگر لغو (Cancel) را انتخاب کردید، باید با پاک کردن برنامه‌ها و فایل‌های دیگری که فضای ذخیره را اشغال می‌کنند، به صورت دستی فضای دستگاه خود را خالی کنید.
5. برای بروزرسانی بدون وقفه، روی گزینه نصب (Install) ضربه بزنید. متناوباً می‌توانید روی گزینه‌ی بعدا (Later) بزنید و نصب در امشب (Install Tonight) یا بعدا مطلعم کن (Remind Me Later) را انتخاب کنید. اگر روی نصب در امشب (Install Tonight) ضربه بزنید، قبل از خوابیدن حتماً دستگاه خود را به برق وصل کنید. دستگاه شما به طور خودکار در طول شب بروز می‌شود.
6. در صورت درخواست، کد عبور خود را وارد کنید.

 

اگر هنگام بروزرسانی بی‌سیم خطایی دیدید، به فضای بیشتری احتیاج دارید

اگر در هنگام تلاش برای بروزرسانی بی‌سیم دستگاه خود پیام خطایی مشاهده می‌کنید، احتمالا به فضای بیشتری احتیاج دارید. می‌توانید با استفاده از کامپیوتر خود بروزرسانی را انجام دهید یا به صورت دستی محتوا را از دستگاه خود حذف کنید. چه از کامپیوتر خود استفاده کنید و چه به صورت بی‌سیم دستگاهتان را بروز کنید، پس از بروزرسانی به همان میزان فضای خالی در دستگاه خواهید داشت.

 

نحوه بروزرسانی آیفون یا آیپد با استفاده از مک یا کامپیوتر شخصی

اگر نمی‌توانید دستگاه خود را از طریق اینترنت Wi-Fi بروز کنید، می‌توانید آن را به صورت دستی و با استفاده از مک یا کامپیوتر شخصی خود بروز کنید. در اینجا نحوه انجام این کار آورده شده است.

1. روی مک مجهز به نسخه MacOS Catalina 10.15، یک پنجره Finder را راه اندازی کنید. در مک با سیستم‌عامل MacOS Mojave 10.14 یا نسخه قبل از آن و یا روی کامپیوتر شخصی، برنامه iTunes را باز کنید.
2. با استفاده از یک کابل لایتنینگ، آیفون یا آیپد خود را به مک یا کامپیوتر وصل کنید.

3. اگر پنجره Finder را باز کردید، خواهید دید که دستگاه iOS شما در نوار کناری ظاهر می‌شود. برای انتخاب روی آن کلیک کنید. اگر iTunes را باز کردید، با کلیک کردن بر روی نماد آن در گوشه سمت چپ بالای پنجره iTunes ، دستگاه خود را مشاهده خواهید کرد.
4. روی General یا Settings کلیک کنید، سپس بر روی Check for Update کلیک کنید.

نحوه بروزرسانی نرم افزار در آیفون و آیپد

5. اگر نسخه جدیدی برای بروزرسانی موجود باشد، روی بارگیری و بروزرسانی (Download and Update) کلیک کنید.
6. در صورت درخواست، رمز دستگاه خود را در دستگاه iOS خود وارد کنید و روند بروزرسانی به صورت خودکار انجام می‌شود.
اگر بروزرسانی انجام نشد یا کد خطایی را مشاهده کردید، دستگاه خود را مجدداً راه اندازی کنید. اگر باز هم موفق نشدید، از دستگاه خود بکاپ بگیرید و سپس دستگاه خود را ریستور کنید.

 

بروزرسانی‌های خودکار نرم افزار را روشن کنید

برای فعال کردن بروزرسانی‌های خودکار نرم افزاری، گزینه‌هایی برای آیفون یا آیپد وجود دارد. با فعال بودن این ویژگی، هنگامی که نسخه جدیدی از iOS منتشر شود، آیفون یا آیپد به صورت خودکار بروز خواهد شد.

نحوه بروزرسانی نرم افزار در آیفون و آیپد

1. به قسمت تنظیمات (Settings) بروید.
2. در قسمت General و Software Update بروید.
3. روی بروزرسانی‌های خودکار (Automatic Updates) ضربه بزنید.
4. این گزینه را فعال کنید و گزینه را در موقعیت سبز قرار دهید.
اگر این گزینه روشن نشده باشد، دستگاه iOS شما منتظر خواهد بود که هنگام بروزرسانی روی دکمه نصب به صورت دستی ضربه بزنید، اگرچه همچنان بروزرسانی‌های جدید را در پس زمینه بارگیری کنید. برای خاموش کردن بروزرسانی‌های خودکار، همین مراحل را دنبال کنید و بروزرسانی را خاموش کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.