تیک ست
تیک ست - بروز ترین و جدید ترین اطلاعات دنیای موبایل

نحوه تغییر برنامه‌های پیش‌فرض در گوشی گلکسی سامسونگ

تغییر برنامه‌های پیش‌فرض در گوشی گلکسی سامسونگ

سامسونگ به عنوان غولی در صنعت گوشی‌های هوشمند، بسیاری از دستگاه‌های تحسین شده و کم نقص بازار را تا به امروز ارائه داده است. در حالی که پوسته نرم افزاری TouchWiz آن طرفدار چندانی ندارد، نسخه جدیدتر رابط کاربری UI آن جزو موارد مورد علاقه ماست. چیزی که لزوما مورد علاقه ما نیست این واقعیت است که وقتی برای اولین بار گوشی گلکسی خود را تنظیم می‌کنید، برنامه‌های سامسونگ به عنوان پیش‌فرض تنظیم می‌شوند. چه مرورگر اینترنت سامسونگ (که اصلاً بد نیست) یا مرورگر کروم (Chrome)، برنامه گالری سامسونگ یا Google Photos و یا پیام‌‌رسان سامسونگ یا پیام‌رسان گوگل، شما این حق و توانایی را دارید که برنامه مورد نظر خود را تغییر دهید. ما به شما نشان خواهیم داد که انجام این کار چقدر آسان است تا بتوانید تجربه بهینه رابط کاربری One UI را در گوشی گلکسی خود لمس کنید.

نحوه تغییر برنامه‌های پیش‌فرض خود در گوشی گلکسی سامسونگ

همه ما هشدارهای پاپ آپ را مشاهده کرده‌ایم که از ما می‌پرسند از کدام برنامه می‌خواهیم برای باز کردن یک پرونده، لینک، تصویر یا سندی خاص استفاده کنیم. ممکن است به صورت تصادفی و یا بدون توجه این اعلان را رد کرده باشید و یا روی گزینه “استفاده برای همیشه” کلیک کرده باشید.

خبر خوب این است که حتی اگر شما قبلاً برنامه‌ای را به عنوان یک برنامه پیش‌فرض تنظیم کرده باشید، می‌توانید هر زمان که دوست دارید برنامه‌ی دیگری را برای پیش‌فرض انتخاب کنید.

1. برنامه تنظیمات (Settings) را باز کنید.
2. کمی پایینتر روی برنامه‌ها (Apps) ضربه بزنید.
3. روی منو سه نقطه (three-dot menu)‌ در وسط تصویر و در سمت راست ضربه بزنید.
4. روی برنامه‌های پیش‌فرض (Default apps) ضربه بزنید.

samsung galaxy change default apps step 1 - نحوه تغییر برنامه‌های پیش‌فرض در گوشی گلکسی سامسونگ

5. هر گروه از برنامه‌های پیش‌فرضی را که می‌خواهید تغییر دهید انتخاب کنید. (دستیار، مرورگر،راه‌انداز دستگاه، پیام کوتاه و غیره). در اینجا روی برنامه پیام‌ها ضربه می‌زنم.
6. در اینجا گزینه‌های موجود در گوشی برای ارسال پیام کوتاه نشان داده شده است. روی یک برنامه دیگر ضربه بزنید.

samsung galaxy change default apps step 2 - نحوه تغییر برنامه‌های پیش‌فرض در گوشی گلکسی سامسونگ

خودشه! نیازی به تأیید یا قبول هرگونه تغییر نیست. از این پس، وقتی می‌خواهید کاری را انجام دهید که شامل آن دسته از برنامه‌ها (پیام کوتاه، مرورگر وب و غیره) باشد، سیستم می‌داند از کدام برنامه می‌خواهید استفاده کنید و مطابق آن عمل خواهد کرد.

 

نحوه پاک کردن برنامه‌های پیش‌فرض در گوشی سامسونگ

اگر برنامه‌ای را قبلا به عنوان پیش‌فرض انتخاب کرده‌اید و اکنون می‌خواهید این گزینه را پاک کنید تا دفعه بعد برای مثال برای باز کردن یک عکس دستگاه از شما برنامه‌ی مورد نظرتان را دوباره سوال کند، طبق دستورات زیر عمل کنید.

1. برنامه تنظیمات (Settings) را باز کنید.
2. کمی پایینتر روی برنامه‌ها (Apps) ضربه بزنید.
3. به لیست برنامه‌ها بروید و برنامه‌ای را که از حالت پیش‌فرض می‌خواهید خارج کنید، انتخاب کنید. در اینجا من Google Photos را انتخاب کردم.
4. روی گزینه تنظیم به عنوان پیش‌فرض (Set as default) ضربه بزنید.
5. روی گزینه پاک کردن برنامه‌های پیش‌فرض (Clear defaults) ضربه بزنید.

samsung galaxy clear default app step 1 - نحوه تغییر برنامه‌های پیش‌فرض در گوشی گلکسی سامسونگ

دفعه بعد که می‌خواهید تصویری را باز کنید یا یک عکس را ذخیره کنید، یک پنجره بازشو خواهید دید و از شما پرسیده می‌شود که از کدام برنامه می‌خواهید استفاده کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.