تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

نحوه تغییر صفحه‌کلید در گوشی گلکسی سامسونگ

تغییر صفحه‌ کلید در گوشی گلکسی سامسونگ

 اگر بخواهیم صادق باشیم، صفحه کلید پیش فرض سامسونگ در گوشی‌های گلکسی چندان مناسب و جذاب نیست و پیش بینی کلمه و جمله وحشتناک است. خوشبختانه اندروید امکان تغییر صفحه‌ کلید سامسونگ را برای همه فراهم کرده است تا کیبورد مناسب و متناسب با نیازشان را انتخاب کنند. در تیک ست نحوه‌ی فعالسازی صفحه‌ کلیدی غیر از کیبورد سامسونگ گفته شده است.

انتخاب یک صفحه ‌کلید جدید برای سامسونگ

اگر واقعاً می‌خواهید صفحه کلیدی غیر از صفحه کلید سامسونگ را روی دستگاه خود داشته باشید، صدها گزینه صفحه‌کلید در گوگل ‌پلی وجود دارد. انتخاب‌های زیادی برای شما وجود دارد و ما دو تا از بهترین‌ها را در اینجا معرفی خواهیم کرد.

صفحه‌کلید Gboard خود گوگل و SwiftKey همیشه و در حال حاضر نقاط شروع بسیار خوبی هستند که میلیون‌ها نفر از آنها استفاده می‌کنند و از آن لذت می‌برند. از نظر انتقادی، هر دو این صفحه‌کلیدها، از صفحه‌کلید سامسونگ به مراتب بهتر و کاربردی‌تر هستند و خبر خوب اینکه جزو برنامه‌های رایگان به حساب می‌آیند.

یکی از این صفحه‌کلیدهای پیشنهادی یا دلخواه خود را برای تغییر صفحه‌ کلید سامسونگ در فروشگاه گوگل ‌پلی پیدا کرده، نصب کنید و سپس آماده تعویض شوید.

نحوه تغییر صفحه‌ کلیدها بر روی گوشی گلکسی سامسونگ

1. صفحه‌کلید جایگزین خود را نصب کنید.

  • صفحه‌کلید نصب شده به طور خودکار در تنظیمات شما قابل دسترسی خواهد بود، حتی اگر هیچ نمادی از برنامه مرتبط با آن وجود نداشته باشد.

2. وارد قسمت تنظیمات (Settings) شوید.

3. در صفحه تنظیمات و کمی پایینتر وارد قسمت مدیریت عمومی (General management) شوید.

4. وارد قسمت زبان و ورودی (Language and input) شوید.

5. روی گزینه‌ی صفحه‌کلید روی صفحه (On-screen keyboard) بزنید.

6. روی صفحه‌کلید پیش‌فرض (Default keyboard) بزنید.

7. صفحه‌کلید جدیدی را که می‌خواهید از آن استفاده کنید، انتخاب کنید.

  • صفحه‌کلید جدید شما تا زمانی که مورد نیاز باشد نمایش داده می‌شود و صفحه‌کلید پیش‌فرض هرگز ظاهر نخواهد شد.

نحوه تغییر صفحه‌ کلید در گوشی گلکسی سامسونگ

اکنون که صفحه‌کلید جدیدی را به عنوان پیش فرض تنظیم کرده‌اید، چند نکته اضافی برای دانستن در مورد کیبوردها در اندروید وجود دارد.

پس از نصب اغلب صفحه‌ کلیدهای شخص ثالث، این صفحه‌ کلیدها تنظیمات دیگری را ارائه می‌دهند که می‌توانید از آنها استفاده کنید تا نحوه ظاهر و عملکرد کیبورد را تغییر دهید. گاهی اوقات این به شکل “برنامه” در کشوی برنامه است که می‌توانید روی آن ضربه بزنید که شما را به سمت تنظیمات می‌برد. معمولاً می‌توانید به سرعت از این صفحه‌کلید به تنظیمات دسترسی پیدا کنید. اغلب یک نماد تنظیمات وجود دارد که مستقیما شما را به صفحه تنظیمات می‌برد. در صورت عدم موفقیت همه، دوباره به تنظیمات “زبان و ورودی” برای تنظیمات صفحه کلید بروید.

شما می‌توانید چندین صفحه ‌کلید را به طور همزمان نصب کنید! ولی فقط یکی را می‌توانید به عنوان پیش‌فرض تنظیم کنید. اگر نیاز دارید که به طور مرتب بین صفحه‌ کلیدها جابجا شوید، به طور پیش‌فرض، هر زمان که صفحه‌کلید را باز کنید، یک دکمه کوچک انتخاب صفحه کلید در نوار پیمایش مشاهده خواهید کرد. فقط روی آن ضربه بزنید و می‌توانید به سرعت بین هر کیبوردی که قبلاً نصب کرده‌اید جابجا شوید. همه گزینه‌های پیکربندی قرار داده می‌شوند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.