تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

نحوه فعال کردن ویژگی عکس متحرک در رابط کاربری One UI 2.0 / 2.1 سامسونگ

ویژگی عکس متحرک (Motion Photo) در سامسونگ

عکس متحرک (Motion Photo) یکی از ویژگی‌های برنامه‌ی دوربین است که سامسونگ در سال 2016 با عرضه‌ی گلکسی S7 و گلکسی S7 اج به گوشی‌های خود معرفی کرد. این قابلیت مشابه عکس‌های زنده یا همان Live Photos در گوشی‌های اپل است. قابلیت عکس متحرک قبل از ضربه زدن به دکمه شاتر برای گرفتن عکس، چند ثانیه فیلم ضبط می‌کند و این امکان را به شما می‌دهد تا آن لحظه را به صورت متحرک مشاهده کرده و ذخیره کنید و همچنین به شما امکان می‌دهد تا کدام لحظه را به عنوان قاب ثابت حفظ کنید.

در ابتدا ویژگی عکس متحرک در تنظیمات دوربین در کلیه دستگاه‌های گلکسی مخفی بود، اما سامسونگ برای فعال کردن و غیرفعال کردن این ویژگی با رابط کاربری One UI 2.0، مکان گزینه‌ی تغییر وضعیت این ویژگی را جابجا کرد و باعث شده عده‌ای از کاربران تصور کنند که این قابلیت حذف شده است. با این حال، قابلیت عکس متحرک هنوز وجود دارد. برای فعال کردن آن کافی است که برنامه‌ی دوربین را باز کنید و روی این گزینه در قسمت بالایی کادر عکس‌برداری ضربه بزنید. ظاهر این نماد مستطیل شکل است و در قسمت راست این مستطیل علامت پخش (Play) وجود دارد.

ویژگی عکس متحرک (Motion Photo) در سامسونگ

این آیکون درست بین دکمه‌‌ای است که به شما امکان می‌دهد نسبت ابعاد عکس‌های خود را تغییر دهید و افکت‌های متفاوتی روی عکس خود اعمال کنید.

ویژگی عکس متحرک (Motion Photo) در سامسونگ

در حالی که روش و محل قرار گیری فعال و غیر فعال کردن ویژگی عکس متحرک تغییر کرده است، این ویژگی دقیقاً مانند گذشته کار می‌کند. با فشار دادن دکمه‌ی شاتر، شما حداکثر تا 3 ثانیه از فیلم را دریافت می‌کنید. اگر سامسونگ گزینه ضبط ویدیو را قبل و بعد از فشردن دکمه شاتر اضافه کند بهتر است، دقیقا مانند اتفاقی که در ذخیره‌ی عکس‌های متحرک در اپل اتفاق می افتد. اما با توجه به مدت زمان طولانی عکس های متحرک در سامسونگ، بعید به نظر می‌رسد که سامسونگ برنامه‌ای برای تغییر اوضاع داشته باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.