تیک ست
تیک ست - بروز ترین و جدید ترین اطلاعات دنیای موبایل و تکنولوژی

نحوه گرفتن اسکرین شات از صفحه مک

گرفتن اسکرین شات از صفحه مک

نحوه گرفتن اسکرین شات از صفحه مک – اگر اخیراً از ویندوز به مک نقل مکان کرده‌اید، ممکن است از خود بپرسید که چگونه می‌توانید از کل صفحه، یک پنجره یا فقط بخشی از صفحه اسکرین شات بگیرید. روش‌های مختلفی برای گرفتن عکس از صفحه در مک وجود دارد و می‌توانید از تمام صفحه در مک اسکرین شات بگیرید و یا با استفاده از چند کلید از بخشی از صفحه یک عکس تهیه کنید. در این مقاله نحوه انجام هر دو مورد توضیح داده شده است.

نحوه گرفتن اسکرین شات از صفحه مک

در سیستم‌عامل macOS، با زدن کلیدهای Shift-Command-3 به صورت ترکیبی می‌توانید از صفحه مک عکس بگیرید. به طور پیش فرض، عکس‌های گرفته شده از صفحه روی دسکتاپ مک شما با فرمت PNG ذخیره می‌شوند. اگر نمایشگرهای دیگری به مک خود متصل کرده باشید، اسکرین شات‌ها به صورت مجزا ذخیره خواهند شد.

اگر تصویر کوچکی در گوشه صفحه خود مشاهده کردید، روی آن کلیک کنید تا اسکرین شات گرفته شده از صفحه ویرایش شود یا منتظر بمانید تا اسکرین شات صفحه مک در دسکتاپ شما ذخیره شود.

 

mac key combo diagram shift command 3 - نحوه گرفتن اسکرین شات از صفحه مک

 

نحوه عکس گرفتن از یک قسمت انتخابی در صفحه مک

1. اگر می‌خواهید که فقط بخشی از صفحه را اسکرین شات بگیرید، می‌توانید از کلید ترکیبی Shift-Command-4 استفاده کنید.

 

mac key combo diagram shift command 4 - نحوه گرفتن اسکرین شات از صفحه مک

2. این عملکرد نشانگر ماوس را به یک ابزار انتخابی تبدیل می‌کند که می‌توانید با کلیک چپ آن را بکشید تا محدوده‌ای را که می‌خواهید از آن عکس بگیرید انتخاب کنید. کافی است دکمه سمت چپ ماوس یا صفحه لمسی را در یک نوت بوک مک رها کنید تا عکس بگیرید. برای لغو عکس گرفتن از صفحه، کلید Escape را فشار دهید.

 

macos screen selection - نحوه گرفتن اسکرین شات از صفحه مک

 

3. برای گرفتن عکس از صفحه، دکمه موس یا trackpad خود را رها کنید.

4. اگر تصویر کوچکی از گوشه صفحه خود مشاهده کردید، روی آن کلیک کنید تا تصویر صفحه ویرایش شود. یا منتظر بمانید تا تصویر صفحه در دسکتاپ شما ذخیره شود.

اسکرین شات از صفحه مک

 

macos catalina safari screenshot portion - نحوه گرفتن اسکرین شات از صفحه مک

 

نحوه عکس گرفتن از یک پنجره یا منو

 

mac key combo diagram shift command 4 space - نحوه گرفتن اسکرین شات از صفحه مک

 

1. پنجره یا منویی را که می‌خواهید از آن عکس بگیرید باز کنید.

2. این کلیدها را با هم فشار دهید و نگه دارید: Shift ، Command ، 4 و Space bar. نشانگر ماوس به نماد دوربین تغییر شکل می‌دهد. برای لغو عکس گرفتن از صفحه، کلید Escape را فشار دهید.

 

macos catalina safari screenshot window - نحوه گرفتن اسکرین شات از صفحه مک

 

3. برای عکس گرفتن روی پنجره یا منو کلیک کنید. برای حذف سایه پنجره از عکس صفحه، هنگام کلیک، کلید Option را فشار داده و نگه دارید.

4. اگر تصویر کوچکی از گوشه صفحه خود مشاهده کردید، روی آن کلیک کنید تا تصویر صفحه ویرایش شود. یا منتظر بمانید تا تصویر صفحه در دسکتاپ شما ذخیره شود.

چگونه مشکل اتصال بلوتوث در مک را حل کنیم؟

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.