تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

نوکیا برای ارائه تراشه‌های 5G با Broadcom قرارداد امضا می‌کند

نوکیا

شرکت Broadcom برای تهیه چیپست‌های سفارشی ساخته شده 5G با نوکیا قرارداد امضا کرده است. این سومین شرکت بزرگ است که پس از اینتل و مارول در ماه مارس، چنین معامله‌هایی را انجام می‌دهند.

این قرارداد به شرکت فنلاندی نوکیا کمک می‌کند تا حضور خود در بازار و محصولاتش را گسترش دهد و طبق برنامه ریزی‌های این شرکت، انتظار می‌رود که ۳۵ درصد از تمام محصولات 5G ارائه شده تا پایان سال ۲۰۲۰، با استفاده از این تراشه سفارشی باشد.

طبق گفته‌ی افراد این صنعت، Broadcom به همراه دو تولید کننده تراشه دیگر، به نوکیا کمک می‌کنند تا پلت فرم برند ReefShark خود را، که در محصولات رادیویی AirScale استفاده می‌شود، ضمن کاهش اندازه و مصرف برق به طور همزمان و در عین حال با افزایش ظرفیت و عملکرد، گسترش دهد.

Sandro Tavares، رئیس بازاریابی شبکه‌های تلفن همراه نوکیا، در مصاحبه با رویترز اعلام کرد که بازار سریعتر تکامل یافته و شرکت نیاز به سرعت بخشیدن به روند توسعه تامین کنندگان جدید دارد. استفاده از تنها یک تامین کننده قطعات، این فرصت را از نوکیا میگیرد تا محصولات 5G را با سرعت کافی وارد بازار کند.

نوکیا، که با شرکت‌های اریکسون سوئدی و هواوی چینی رقابت می‌کند، گفته بود که محصولات 5G این شرکت به دلیل تاخیر عملکرد یک تأمین کننده، (که به گفته‌ی تحلیل‌گران منظور شرکت اینتل است)، نمی‌توانند به موقع وارد بازار شوند.

Tommi Uitto، رئیس شبکه‌های تلفن همراه نوکیا، خاطر نشان کرد که قابلیت Broadcom’s ASIC (مدار ویژه مجتمع برنامه) باعث می‌شود فنلاندی‌ها عملکرد بالایی را ارائه دهند. با توجه به مشکلات و چالش‌های زنجیره تامین قطعات، نوکیا تحت فشار قرار می‌گیرد که حتی با صرف هزینه‌ی بیشتر، به دنبال فناوری ASIC بگردید. نوكيا در ابتدا از نوعي تراشه با نام اختصاری FPGA براي تجهيزات 5G خود استفاده می‌كرد كه مشتريان مي‌توانستند مجدداً آن را برنامه ريزي كنند، اما هزينه‌هاي بالا و موانع در تامین قطعات در سال گذشته، این شرکت را وادار به تغيير مسير كرد.

در حال حاضر، نوکیا خدمات 5G را به بسیاری از بازارها در سراسر جهان ارائه می‌دهد، از جمله شبکه های 5G برای اپراتورها در ایالات متحده.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.