شرکت HMD Global اوایل سال جاری میلادی و تحت تاثیر ویروس کرونا ناچار شد رونمایی از بسیاری محصولات خود را به تعویق بیاندازد. به تازگی اما به نظر میرسد این شرکت آماده رونمایی از گوشی های هوشمند جدید خود میشود. بر این اساس گفته میشود گوشی های نوکیا 9.3 PureView و نوکیا 7.3 و نوکیا 6.3 ماه نوامبر رسما معرفی خواهند شد. برخی شایعات خبر از رونمایی گوشی های میان رده نوکیا در ماه جاری میدادند ولی ماه در حال پایان است و هنوز این اتفاق نیفتاده است.

گوشی های نوکیا 7.3 و نوکیا 6.3 به عنوان گوشی های میان رده و پایین رده نوکیا و برای پر کردن شکاف موجود در محصولات این شرکت به بازار عرضه میشوند. گوشی نوکیا 9.3 PureView اما به عنوان پرچمدار نوکیا جانشین نوکیا 9.1 PureView میشود. نسل قبلی پرچمداران نوکیا نتوانست انتظارات را برآورده کند و انتظار میرود پرچمدار جدید HMD Global بتواند عملکرد امیدوار کننده ای از خود ارائه دهد.

نوکیا 9.3 PureView و نوکیا 7.3 و نوکیا 6.3

مطابق با گزارشی که از NokiaPowerUser ارائه شده است این شرکت فنلاندی در مراحل نهایی توسعه هر سه دستگاه است. آزمایش و تولید گوشی های جدید نوکیا در روزهای آینده و سراسر ماه اکتبر انجام خواهد شد. به این خاطر HMD Global در حال برنامه ریزی یک رویداد مهم در ماه نوامبر است. در این رویداد از Nokia PureView 9.3 و Nokia 7.3 و Nokia 6.3 رونمایی خواهد شد.

این شرکت در حال برنامه ریزی است و هنوز هیچ خبر قطعی اعلام نکرده است. بنابر این ممکن است در ماه نوامبر این اتفاق نیفتد که البته بعید به نظر میرسد. چرا که پرچمدار گوشی های جدید نوکیا یعنی نوکیا 9.3 PureView از اسنپدراگون 865 معمولی یا نسخه پلاس بهره میبرد. در صورتی که در سه ماهه اول سال آینده میلادی اولین گوشی های هوشمند با چیپست اسنپدراگون 875 وارد بازار خواهند شد. به نظر میرسد اگر همه چیز مطابق برنامه پیش برود ماه نوامبر مراسم رونمایی از محصولات جدید نوکیا را شاهد باشیم.

در مورد گوشی نوکیا 7.3 نیز گفته میشود شاید یکی از اولین گوشی های هوشمندی باشد که از تراشه اسنپدراگون 690 5G استفاده میکند. این چیپست اولین سری 5G اسنپدراگون 6xx سری SoC است. از طرف دیگر نوکیا 6.3 نیز قرار است با تراشه اسنپدراگون 670 یا 675 به بازار بیاید. البته تمام این اخبار در حد شایعه است. پس به نظر میرسد باید در روزهای آینده منتظر خبرهای جدیدتر باشیم.