تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

پتنت جدید شیائومی اسمارت فونی با نمایشگر کشویی و قابل انعطاف را نشان میدهد

پتنت جدید شیائومی نمایشگر کشویی و منعطف

به نظر میرسد شرکت شیائومی به تازگی اسمارت فونی جدید را با طراحی بسیار منحصر و جذاب به ثبت رسانده است. پتنت جدید شیائومی نشان میدهد که این گوشی از یک مکانیسم کشویی بهره میبرد که در صفحه نمایش انعطاف پذیر آن طراحی و تعبیه شده و دور بدنه دستگاه را میگیرد.

تلفن های سنتی معمولا دارای دو بدنه هستند که به یکدیگر متصل شده اند و یکی از بدنه ها به سمت بالا کشیده میشود تا دوربین یا مکانیزم دیگری از دستگاه آشکار شود و برای کاربر قابل دسترسی باشد. پتنت جدید شیائومی اما نشان میدهد که این شرکت چینی گوشی کشویی خود را تنها با یک بدنه تولید خواهد کرد و در واقع مکانیسم کشویی دستگاه را در خود صفحه نمایش آن تعبیه کرده است.

حق اختراع این گوشی در وب سایت IncoPat مشاهده شده است. صفحه نمایش دستگاه مورد بحث در قسمت جلویی، تنها سه چهارم پنل پشتی گوشی را که از پایین به دور دستگاه میپیچد پوشش میدهد.

پتنت جدید شیائومی

 

 

در پتنت جدید شیائومی وقتی صفحه نمایش انعطاف پذیر برای رونمایی از دوربین های رو به جلو و سایر حسگرها به سمت پایین کشیده میشود، صفحه نمایش پشتی هم به سمت بالا حرکت میکند. در واقع و به بیانی واضح تر صفحه نمایش دستگاه تنها قسمتی است که به دلیل مکانیزم کشویی حرکت میکند که این قابلیت به دلیل انعطاف پذیر بودن خود نمایشگر برای دستگاه امکان پذیر است و قسمت های جلویی و عقبی را پوشش میدهد. مکانیزم خاص طراحی این گوشی باعث میشود تا از بقیه گوشی های هوشمند موجود در بازار متمایز شود.

تا به امروز از صفحه نمایش انعطاف پذیر و مکانیزم کشویی در تولید اسمارت فون ها استفاده نشده است و در صورتی که شیائومی قصد کار کردن روی این طرح را داشته باشد و بخواهد آن را عملی کند میتواند محصولی منحصر به فرد و جذاب به بازار جهانی دستگاه های هوشمند ارائه کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.