تیک ست
تیک ست - بروز ترین و جدید ترین اطلاعات دنیای موبایل و تکنولوژی

پیدا کردن شماره سریال دستگاه‌های اپل از راه‌های مختلف

پیدا کردن شماره سریال دستگاه‌های اپل

هر محصولی که شرکت اپل ارائه می‌کند دارای شماره سریالی مختص به خود می‌باشد. این شماره سریال‌های اختصاصی، شامل تعداد فراوانی از اعداد و حروف می‌باشد. برای بررسی ضمانت دستگاه خود و یا اطلاعات دیگری که ممکن است به آن احتیاج پیدا کنید، دسترسی به این شماره ضروری است.

برای پیدا کردن شماره سریال‌های منحصر به فرد دستگاه‌های اپل راه‌های و روش‌های مختلفی وجود دارد. در این مطلب قصد داریم تا همراه شما عزیزان روش‌های مختلف پیدا کردن شماره سریال‌های محصولات اپل را مرور کنیم.

برای دسترسی به شماره سریال محصول مورد نظر ابتدا بهتر است تا روش‌های ساده‌تر را بررسی کنیم. البته باید عنوان کنیم مواردی که در ادامه آن‌ها را مطرح می‌کنیم زمانی کاربرد دارد که اپل آی دی روی دستگاه مورد نظر فعال باشد و یا اینکه آی دی از طرف شما خریداری شده باشد. استفاده از روش‌هایی که در زیر به آن‌ها اشاره خواهیم در مواقعی که دستگاه به صورت فیزیکی در اختیار شما نیست کاربرد دارد.

  • سایت Apple ID

شما می‌توانید مشخصات مربوط به سریال گوشی خود را از وب سایت Apple ID مشاهده کنید که شامل تمام دستگاه‌های اپل می‌شود، اما متاسفانه لوازم جانبی همانند ایرپاد را شامل نمی‌شود. شما می‌توانید از یک رایانه برای ورود به وب سایت Apple ID استفاده کنید و در نهایت، نام کاربری و رمز عبور را برای ورود به سیستم وارد کنید. در صورتی که از احراز هویت دو مرحله‌ای استفاده می‌کنید، لازم است برای دسترسی به حساب کاربری خود، یک کد امنیتی دیگر را هم وارد کنید.

پس از ورود به سیستم، وارد بخش دستگاه‌ها شوید تا در ادامه یک لیست از تمام دستگاه‌های اپل خود را که دراختیار دارید، مشاهده کنید. برای مشاهده جزئیات مربوط به آن همانند شماره سریال، یکی از دستگاه‌ها را انتخاب کنید.

dbf156b4 0213 4c6d 8f72 722fb1443234 300x161 - پیدا کردن شماره سریال دستگاه‌های اپل از راه‌های مختلف

  • خواندن شماره سریال از روی جعبه دستگاه

در صورتی که دستگاه اپل خود را به‌تازگی خریداری کرده‌اید، قطعا می‌توانید شماره سریال آن را در قسمت درج بارکد، مشاهده کنید که به وضوح مشخص است؛ البته باید تمام قسمت‌های جعبه دستگاه را به‌صورت کامل مورد بررسی قرار دهید. توجه داشته باشید که شماره سریال را با UPS، اشتباه نگیرید.

9c74a44a 0924 4f16 b454 c11b58639dee 300x179 - پیدا کردن شماره سریال دستگاه‌های اپل از راه‌های مختلف

  • تنظیمات اپل آی دی

یکی دیگر از روش‌های مشاهده شماره سریال دستگاه‌های اپل را می‌توان ازطریق بخش تنظیمات آیفون، مک، آیپد و آیپاد تاچ عنوان کرد. بد نیست بدانید که این روش هم نمی‌تواند شماره سریال لوازم جانبی همانند ایرپاد را نمایش دهد.

0b0ccc2a ce3e 47d6 bfc9 424d3454abc5 139x300 - پیدا کردن شماره سریال دستگاه‌های اپل از راه‌های مختلف

در دستگاه‌های اپل وارد تنظیمات شوید و نام خود را در بالای صفحه انتخاب کنید تا تنظیمات اپل آی دی برای شما نمایش داده شود. برای مشاهده تمام دستگاه‌ها به پایین صفحه حرکت کرده و به منظور مشاهده جزئیات بیشتر درباره آن همانند شماره سریال، روی یکی از آن‌ها ضربه بزنید.

65b5a0ff b3d1 43a7 8d08 177d8640ecf5 139x300 - پیدا کردن شماره سریال دستگاه‌های اپل از راه‌های مختلف

در سیستم مک، بخش System Preferences را باز کرده و روی اپل آی دی کلیک کنید. هر دستگاهی که از حساب اپل آی دی شما استفاده می‌کند را می‌توانید در نوار کناری مشاهده کنید. برای مشاهده جزئیات بیشتر مربوط به آن همانند شماره سریال، کافی‌ست روی آن کلیک کنید.

9c4aee94 c052 49b6 8a12 c224f5f4a469 139x300 - پیدا کردن شماره سریال دستگاه‌های اپل از راه‌های مختلف

در صورتی که نتوانید شماره سریال را با استفاده از روش‌های رایج ذکرشده پیدا کنید، باید مراحل زیر را دنبال کنید.

پیدا کردن شماره سریال دستگاه‌های اپل

27c38b31 f23c 4d68 8cd7 7db06c0ad985 300x128 - پیدا کردن شماره سریال دستگاه‌های اپل از راه‌های مختلف

در صورتی که به دستگاه‌های اپل خود دسترسی مستقیم دارد، باید وارد تنظیمات (Settings) شوید و در ادامه از بخش عمومی (General)، گزینه About را به منظور دستیابی به شماره سریال دستگاه انتخاب کنید؛ این شماره منحصر‌به‌فرد درکنار سایر اطلاعات دستگاه قرار دارد. در صورتی که دستگاه اپل شما روشن است، اما امکان بازکردن بخش تنظیمات وجود ندارد، می‌توانید دستگاه را به کامپیوتر متصل کنید و در ادامه به شماره سریال دسترسی داشته باشید. شما باید از کابل لایتینگ به USB برای برقراری اتصال میان دستگاه و کامپیوتر استفاده کنید؛ البته فراموش نکنید که این برقراری ارتباط ازطریق iTunes خواهد بود.

در ادامه باید iTunes یا Finder را باز کنید، سپس دستگاه خود را انتخاب کرده تا اطلاعات مربوط به آن را مشاهده کنید. در iTunes، شماره سریال دستگاه را در برگه Summary پیدا خواهید کرد. در Finder هم باید روی متن خاکستری رنگ موجود در پایین نام دستگاه، کلیک کنید تا بتوانید شماره سریال دستگاه را مشاهده کنید. در نهایت اگر آیپد، آیفون یا آیپاد تاچ روشن نشود، امکان دارد بتوانید شماره سریال چاپ شده یا حک شده را روی دستگاه مشاهده کنید. بخش عقب دستگاه به سمت پایین را مورد بررسی قرار دهید. همچنین می‌توانید خشاب سیم‌کارت را خارج کرده و به‌جای آن، بررسی کنید.

در گوشی آیفون یا بخش شبکه آیپد، امکان دارد شماره IMEI را پیدا کنید، اما نمی‌توانید به شماره سریال گوشی دسترسی پیدا کنید. توجه داشته باشید که شناسه IMEI، یک سری از اعداد منحصر‌به‌فرد بوده که به‌جای شماره سریال، می‌توانید برای شناسایی دستگاه مورد استفاده قرار دهید.

پیدا کردن شماره سریال مک بوک، آی مک و مک پرو

ead2192e bef3 4067 9fb9 d6dda7925ccc 300x125 - پیدا کردن شماره سریال دستگاه‌های اپل از راه‌های مختلف

در صورتی که دستگاه مک شما روشن باشد و آن را دراختیار داشته باشید، می‌توانید شماره سریال را از منوی اپل مورد بررسی قرار دهید. شما کافی‌ست روی نماد اپل موجود در گوشه سمت چپ قسمت بالا کلیک کرده و گزینه About This Mac را انتخاب کنید. شما به‌راحتی می‌توانید اطلاعات مهمی همانند شماره سریال دستگاه را از پنجره‌ای که ظاهر می‌شود، پیدا کنید.

اگر دستگاه مک شما روشن نشود، باید شماره سریال چاپ شده در قسمت پایین را پیدا کنید. برای یافتن شماره سریال در آی مک، ممکن است لازم باشد نگاهی به اطرف آن داشته باشید. حتی در مدل‌های قدیمی مک پرو هم می‌توانید شماره سریال دستگاه را به‌راحتی در پنل پشتی و در زیر پورت‌های ویدیویی، بیابید.

پیدا کردن شماره سریال اپل واچ

fa1ca8b3 5b5d 489f 96d5 94f24a4ebc14 300x176 - پیدا کردن شماره سریال دستگاه‌های اپل از راه‌های مختلف

یکی دیگر از محصولات محبوب و پرطرفدار اپل را می‌توان اپل واچ دانست. در صورتی که بخواهید شماره سریال اپل واچ را پیدا کنید، کافی‌ست برنامه تنظیمات را باز کرده و به منظور یافتن شماره سریال، گزینه About را از بخش عمومی (General) انتخاب کنید.

اگر این کار برای شما امکان‌پذیر نیست، می‌توانید شماره سریال را با استفاده از یک دستگاه آیفون متصل هم پیدا کنید؛ در آیفون وارد برنامه اپل واچ شوید و در ادامه، برگه ساعت من (My Watch) را انتخاب کنید؛ این کار باعث می‌شود برای مشاهده شماره سریال، بتوانید در سریع‌ترین زمان ممکن از بخش General، گزینه About را انتخاب کنید.

اگر اپل واچ شما فعال نیست و به یک آیفون هم متصل نشده باشد، باید شماره سریال را در اطراف بدنه آن جست‌وجو کنید. اطراف و حاشیه‌های حسگر را به‌همراه موقعیت درونی شکاف‌های دستگاه به منظور یافتن شماره سریال آن، بررسی کنید.

پیدا کردن شماره سریال ایرپاد و ایرپاد پرو

70977eb6 bd12 4951 a065 743eb6cc3998 300x160 - پیدا کردن شماره سریال دستگاه‌های اپل از راه‌های مختلف

ساده‌ترین روش پیدا کردن شماره سریال اپل ایرپاد و ایرپاد پرو را می‌توان ازطریق برنامه تنظیمات در یک گوشی آیفون، معرفی کرد؛ البته در شرایطی که ارتباط میان آن‌ها و گوشی آیفون برقرار شده باشد. هنگامی که در قاب ایرپاد شما باز است، وارد تنظیمات شوید و از بخش عمومی (General)، گزینه About را انتخاب کنید. در ادامه به سمت پایین حرکت کرده و ایرپاد خود را انتخاب کنید تا شماره سریال برای آن‌ها پیدا شود.

در صورتی که مجددا امکان برقراری اتصال ایرپاد به آیفون وجود نداشته باشد، باید شماره سریال چاپ شده را درون در قاب ایرپاد پیدا کنید. البته توجه داشته باشید که شماره سریال در قسمت پایین ایرپاد به‌صورت کاملا کوچک و ریز، درج شده است، مگر آن که ایرپاد شما نسل اول باشد.

پیدا کردن شماره سریال اپل تی وی

385276d3 2fc9 4ac3 86dd 9b722f26cc60 300x179 - پیدا کردن شماره سریال دستگاه‌های اپل از راه‌های مختلف

شما می‌توانید از صفحه اصلی اپل تی وی خود برای یافتن شماره سریال، استفاده کنید؛ برای انجام این کار باید وارد تنظیمات، سپس بخش عمومی شوید و در نهایت گزینه About را انتخاب کنید. در صورتی که شرایط انجام این کار هم فراهم نباشد، می‌توانید شماره سریال را از برنامه هوم موجود در یک دستگاه دیگر اپل، مشاهده کنید. برنامه Home را ازطریق آیفون، آیپد، آیپاد تاچ یا مک باز کنید.در ادامه روی اپل تی وی ضربه بزنید و نگه دارید، سپس به سمت پایین حرکت کرده تا بتوانید جزئیات بیشتری را درباره شماره سریال دستگاه، مشاهده کنید.

پیدا کردن شماره سریال اپل هوم پاد

b2545536 c7b1 40f8 ab9b 1298d13380cc 300x163 - پیدا کردن شماره سریال دستگاه‌های اپل از راه‌های مختلف

در صورتی که اپل هوم پاد شما به شبکه اپل هوم، متصل است، باید برنامه هوم را در مک، آیفون، آیپد و آیپاد تاچ باز کنید. در ادامه باید روی HomePod خود ضربه زده و نگه دارید، سپس به سمت پایین حرکت کرده تا شماره سریال را پیدا کنید. همچنین شماره سریال دستگاه در سمت پایین دستگاه هم چاپ شده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.