تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

پیشی گرفتن هوآوی از سامسونگ برای اولین بار

پیشی گرفتن هوآوی از سامسونگ

سامسونگ برای سالیان متمادی، حداقل از لحاظ تعداد فروش، به عنوان بزرگترین برند تولید کننده‌ی گوشی‌های هوشمند در جهان بوده است. در این فاصله، شرکت هوآوی همیشه مراقب موقعیت سامسونگ به عنوان نفر اول این لیست بوده و در راستای شکست این غول کره‌ای در سال ۲۰۲۰ قدم برداشته است. با این وجود، وقتی آمریکا اعمال تحریم‌های تجاری علیه هوآوی را اجرا کرد، این رویاها رو به نابودی رفتند، اما با وجود تحریم‌های تجاری از سوی ایالات متحده، گزارش شده است که هوآوی هرچند به طور موقت، سامسونگ را از میان برداشته و لقب بزرگترین سازنده گوشی‌های هوشمند در جهان را، متعلق به خود کرده‌ است.

طبق جدیدترین اطلاعات به دست آمده از موسسه‌ی تحقیقاتی Counterpoint Research، هوآوی در آپریل سال ۲۰۲۰ با پشت سر گذاشتن سامسونگ، توانست تا سهم ۱۹٪ از بازار جهانی گوشی‌های هوشمند را بدست آورد. سهم بازار هوآوی، به دلیل تلاش‌های صورت گرفته برای افزایش حضور در بازار چین، پس از ممنوعیت تجاری ایالات متحده، افزایش یافت. سهم بازار سامسونگ در همان ماه به دلیل شیوع ویروس کرونا، در بازارهای اصلی خود مانند هند، آمریکای لاتین، بخش‌هایی از اروپا و ایالات متحده، به حدود ۱۷٪ رسید. این موضوع بر فروش سری گلکسی S20 نیز تأثیر زیادی گذاشت.

در حالی که افزایش بهبود سهم فروش خبر خوبی برای این شرکت است، هوآوی همچنان به دلیل ممنوعیت تجاری ایالات متحده و عدم وجود خدمات گوگل در گوشی‌های خود، هنوز انتظار کاهش ۲۰ درصدی فروش در سال ۲۰۲۰ را دارد. اگرچه این شرکت فروشگاه برنامه و اکوسیستم خود را توسعه داده است، بسیاری از افراد خارج از چین گوشی‌هایی را که فاقد فروشگاه گوگل پلی و سایر سرویس‌های گوگل هستند را نمی‌پسندند.

علاوه بر این، ایالات متحده همچنین هوآوی را از خدمات ساخت تراشه TSMC کنار گذاشته است. بنابراین هوآوی امسال با دریافت تراشه‌های رده‌بالا برای گوشی‌های هوشمند پرچمدار خود با مشکلات زیادی روبرو خواهد شد. بنابراین، هوآوی نمی‌تواند سامسونگ را برای مدتی طولانی شکست دهد مگر اینکه ایالات متحده ممنوعیت تجارت را لغو کند. در همین حال، سامسونگ رتبه‌ی ASP خود را (متوسط قیمت فروش) بهبود بخشید و موقعیت شماره دو خود را در بخش پریمیوم هوشمند حفظ کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.