تیک ست
تیک ست - بروز ترین و جدید ترین اطلاعات دنیای موبایل

چالشی جدید برای کاربران ایرانی اپل، این بار برای ساخت اپل آیدی

ساخت اپل آیدی

شرکت اپل در یک حرکت جدید شیوه‌ی ساخت حساب کاربری مشترکان خود یا همان اپل آیدی را تغییر داده است. همین کافیه تا حس کنیم اوضاع برای ما کاربران ایرانی قرار است که سخت بشود و این موضوع متاسفانه درست است. یک سنگ دیگر در مقابل کاربران ایرانی اپل قرار گرفته است. ساخت اپل آیدی قبل از این تغییرات فقط با داشتن یک ایمیل معتبر امکان پذیر بود ولی حالا ماجرا متفاوت شده و برای احراز هویت نیاز به یک شماره تماس است، اما با مرور فهرست کشورهای موجود در فهرست سایت رسمی اپل متوجه میشیم که نامی از ایران در لیست وجود ندارد.

Screenshot 20200530 144440 Chrome 152x300 - چالشی جدید برای کاربران ایرانی اپل، این بار برای ساخت اپل آیدیاین ماجرا به احتمال زیاد برای اکثر کشورهای جهان یک مزیت برای افزایش امنیت تلقی می‌شود، ولی با نبود کد کشور ما در این لیست کار ساخت اپل آیدی کمی پیچیده به نظر می‌رسد .کاربران ایرانی قبلا با دادن اطلاعات جعلی از سایت‌هایی مثل fakeaddressgenerator اقدام به ساخت اپل آیدی می‌کردند، اما این موضوع جدید به سادگی مشکلات قبلی نیست، زیرا کاربر مجبور به وارد کردن کد تاییدیه‌ای‌ست که از اپل دریافت می‌کند.

بهترین راه حل تا این لحظه

در هر صورت اگر از قبل در سایت اپل حساب دارید مشکلی در ادامه نخواهید داشت و این موضوع فقط برای افرادی دردسر ساز می‌شود که برای اولین بارمی‌خواهند اپل آیدی بسازند و از گوشی آیفون خود استفاده کنند.
اکنون دوباره بحث شماره های مجازی بین کاربران ایرانی قوت گرفته است ولی این موضوع را نباید فراموش کرد که اکثر این شماره‌های رایگان که در اختیار کاربران قرار داده می‌شود تنها مدت کوتاهی قابل استفاده هستند و پس از مدتی غیر فعال می‌شوند. بهترین راه تا این لحظه استفاده از یک شماره مجازی از سرویس Google Voice است که با در اختیار قرار دادن یک شماره دائمی مجازی از آمریکا مشکلات کاربران ایرانی را حل خواهد کرد. تنها کار لازم رجوع به سایت این سامانه می باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.