تیک ست
تیک ست - بروز ترین و جدید ترین اطلاعات دنیای موبایل و تکنولوژی

چگونه در اینستاگرام از طریق دسکتاپ پست زمان‌بندی شده ارسال کنیم؟

آموزش ارسال پست زمان‌بندی‌شده در اینستاگرام ازطریق دسکتاپ

اینستاگرام که در حال حاضر شاید بتوان از آن به عنوان محبوب‌ترین شبکه‌ی اجتماعی دنیا نام برد، قابلیت‌ها و ویژگی‌های زیادی را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد تا بتوانند تجربه بهتری در استفاده از این اپلیکیشن داشته باشند.

نسخه‌ی دسکتاپ اینستاگرام علاوه بر امکان ارسال پست، قابلیت زمان‌بندی ارسال پست را نیز به کاربران خود ارايه می‌دهد. برای استفاده از این ویژگی کاربردی و البته جذاب اینستاگرام نیازی به ابزار شخص ثالث ندارید. در ادامه‌ی این مطلب قصد داریم تا همراه شما عزیزان نحوه‌ی چگونگی ارسال پست زمان‌بندی شده در اینستاگرام از طریق دسکتاب را مرور کنیم.

دسترسی به Creator Studio برای اینستاگرام

قابلیت ارسال مستقیم فایل، از طریق وب‌سایت Instagram.com هوز توسط اینستاگرام فعال نیست. این در حالی است که Creator Studio به منظور ارسال و زمان‌بندی انتشار پست و فایل‌های ویدئویی در IGTV اینستاگرام گزینه‌هایی را در اختیار کاربر خود قرار می‌دهد. برای دستیابی به Studio Creator، باید به آدرس http://facebook.com/creatorstudio بروید. در‌ادامه به‌صورت خودکار وارد حساب‌ها و صفحه‌هایی خواهید شد که ازطریق حساب فیسبوکتان با آن‌ها ارتباط برقرار کرده‌اید.

9a9552ac 962a 4c12 812a aa0dea8e8482 300x60 - چگونه در اینستاگرام از طریق دسکتاپ پست زمان‌بندی شده ارسال کنیم؟

درصورتی‌که حساب کاربری اینستاگرام شما از قبل متصل شده باشد، نمادهای فیسبوک و اینستاگرام را در بالای پنجره مرورگر مشاهده خواهید کرد؛ در‌غیر‌این‌صورت، گزینه‌ی اتصال آن را انتخاب کنید. یکی از بخش‌های دیگر، ویژگی ارسال فایل در اینستاگرام و IGTV با انتخاب گزینه‌ی Try It Now Action را معرفی خواهد کرد که باعث می‌شود به‌سمت سایر گزینه‌ها سوق داده شوید.

73472a0d a8eb 4130 9c18 e0c902693760 300x92 - چگونه در اینستاگرام از طریق دسکتاپ پست زمان‌بندی شده ارسال کنیم؟

پس از برقراری اتصال، باید روی نماد اینستاگرام در بالای صفحه کلیک کنید تا محتوا و سایر اطلاعات مرتبط با حساب کاربری خود را مشاهده کنید.

a898c05b e2fd 475d 869d 0c29de832540 300x150 - چگونه در اینستاگرام از طریق دسکتاپ پست زمان‌بندی شده ارسال کنیم؟

درصورتی‌که گزینه ارسال ازطریق Creator Studio نمایش داده شده است، گزینه‌ی آبی‌رنگ بزرگ ایجاد پست (Create Post) را در گوشه سمت چپ بالای صفحه مشاهده خواهید کرد. شما پس از انتخاب همان گزینه‌ی آبی‌رنگ، دو گزینه‌ی متفاوت خواهید دید: Feed Instagram و IGTV. درادامه، گزینه‌ی مدنظرتان را انتخاب کنید و کار ارسال پست را انجام دهید.

02e5e8aa 4dd7 461a b600 0fff5e89ee41 300x150 - چگونه در اینستاگرام از طریق دسکتاپ پست زمان‌بندی شده ارسال کنیم؟

شما می‌توانید از این روش برای ارسال پست‌های فید در اینستاگرام یا ایجاد پست‌های ویدئویی IGTV استفاده کنید. درحال‌حاضر، گزینه‌ای برای ارسال استوری وجود ندارد.

 • ارسال پست فید اینستاگرام از دسکتاپ

به‌منظور ارسال فید اینستاگرام از Creator Studio، می‌توانید روی گزینه‌ی Create a Post کلیک و گزینه‌ی Instagram Feed Option را انتخاب کنید. پنجره‌ای پاپ‌آپ در سمت راست صفحه ظاهر می‌شود که از شما می‌خواهد حساب کاربری اینستاگرام را برای استفاده انتخاب کنید. درصورتی‌که فقط یک حساب کاربری دارید، فقط همان حساب در فهرست مدنظر نمایش داده می‌شود که باید روی آن کلیک کنید. اگر چندین حساب کاربری اینستاگرام دارید، کافی است روی حسابی کلیک کنید که می‌خواهید از آن استفاده کنید.

9049d0a3 2785 4240 a228 57128d6cbefa 300x110 - چگونه در اینستاگرام از طریق دسکتاپ پست زمان‌بندی شده ارسال کنیم؟

درادامه، خواهید دید پنجره گسترش پیدا می‌کند و به شما اجازه می‌دهد بتوانید پست جدید خود را برای اینستاگرام منتشر کنید. همچنین، امکان نوشتن عنوان و لوکیشن و بارگذاری محتوا (تصویر یا فایل ویدئویی) هم وجود دارد؛ البته اگر حساب کاربری فیسبوک هم دارید، باید بدانید امکان انتشار هم‌زمان پست در این شبکه‌ی اجتماعی هم امکان‌پذیر است.

1a7fedc8 fd42 4c2b 802c 3192189f856f 300x222 - چگونه در اینستاگرام از طریق دسکتاپ پست زمان‌بندی شده ارسال کنیم؟

الان وقت آن رسیده که درصورت تمایل برای افزودن کپشن، این کار را انجام دهید؛ البته نوشتن کپشن به‌نظر مستقیم شما وابسته است و باید بدانید در اینستاگرام منتشر خواهد شد. فراموش نکنید همان قالب نگارش کپشن در اینستاگرام را در Creator Studio خواهید دید که محدودیت‌ها در استفاده از نویسه و… را شامل می‌شود.

هشتگ‌های اینستاگرام خود را در کپشن درج کنید. گزینه‌ای برای ایجاد کامنت درباره‌ی پست با ابزار ارسال وجود ندارد؛ بنابراین اگر می‌خواهید در زمان ارسال هشتگ داشته باشید، باید آن‌ها را در بخش کامنت قرار دهید. در همان حال که مشغول تایپ هستید و به پست خود هشتگ اضافه می‌کنید، باکسی در پایین مشاهده خواهید کرد که تعداد مجاز ویژگی‌های دردسترس شما را نمایش می‌دهد. این قابلیت باعث می‌شود بتوانید تعداد نویسه‌ها و هشتگ‌ها را برای استفاده مدیریت کنید.

8d499d39 bd73 47a4 b97a a826d24df7c4 300x59 - چگونه در اینستاگرام از طریق دسکتاپ پست زمان‌بندی شده ارسال کنیم؟

برای انتشار پست در اینستاگرام به ایجاد کپشن نیازی نیست؛ اما بهتر است این کار را انجام دهید. برای افزودن موقعیت مکانی، کافی است نوشتن نام مکان را شروع کنید تا با توصیه‌هایی مبنی‌بر انتخاب مکان مواجه شوید.

11084aa8 dfde 4731 9f76 3c510eb16676 300x127 - چگونه در اینستاگرام از طریق دسکتاپ پست زمان‌بندی شده ارسال کنیم؟

برای بارگذاری محتوای تصویری خود، می‌توانید روی گزینه‌ی Add Content در پایین کادر Add Location کلیک کنید. سپس، گزینه‌ی بارگذاری محتوا (Upload Content) ازطریق رایانه یا صفحه‌ی فیسبوک را انتخاب کنید. با استفاده از این گزینه‌، می‌توانید حداکثر ۱۰ تصویر و فایل ویدئویی را در هر پست، انتخاب و اشتراک‌گذاری کنید. درصورتی‌که فایل را ازطریق رایانه یا حساب کاربری فیسبوک انتخاب کنید، امکان انتخاب فایل دیگری ازطریق گزینه‌ی بارگذاری وجود ندارد؛ باوجوداین، می‌توانید چندین فایل را برای بارگذاری هم‌زمان از رایانه انتخاب کنید.

همه‌ی فایل‌های بارگذاری‌شده به‌صورت پیش‌فرض در باکسی مربع‌شکل قرار خواهند گرفت. مکان قرارگیری تصاویر را از حالت افقی به عمودی یا برعکس می‌توانید تغییر دهید. برای انجام این کار، کافی است روی سه‌نقطه‌ی موجود در زیر تصویر ضربه بزنید و از فهرست ظاهرشده‌ی جدید، گزینه‌ی Crop را انتخاب کنید.

d0bc3fb7 e0f8 4481 8991 b09d25a265fc 300x181 - چگونه در اینستاگرام از طریق دسکتاپ پست زمان‌بندی شده ارسال کنیم؟

از پنجره‌ی ویرایش تصویر، باید عکس را بکشید یا اندازه‌ی آن را درون شبکه‌ی تصویر تغییر دهید. همچنین، می‌توانید در سمت چپ گزینه‌ی Landscape یا Vertical را انتخاب کنید تا بتوانید اندازه‌ی تصویر را تغییر دهید و حتی برش‌های دلخواهتان را برای ویرایش عکس انجام دهید. هنگامی‌که قالب‌بندی تصویر را انجام دادید، کافی است روی گزینه‌ی ذخیره‌سازی (Save) کلیک کنید. تمام فایل‌های ویدئویی شما باید بین ۳ تا ۶۰ ثانیه باشد و در قالب‌های ۴:۵ یا ۹:۱۶ باقی بمانند. وقتی فایل بارگذاری شود، بخش جدیدی مشاهده خواهید کرد که نشان‌دهنده‌ی پیشرفت در کار است. زمانی‌که فایل ویدئویی کاملا بارگذاری شود، نمادی سبزرنگ مشاهده خواهید کرد که نشان‌دهنده‌ی تکمیل فرایند بارگذاری است.

ناگفته نماند گزینه‌ای برای ویرایش فایل‌های ویدئویی دردسترس نیست و کلیک‌کردن روی سه‌نقطه‌ی موجود در باکس فایل ویدئویی به کاربران اجازه‌ی حذف فایل را می‌دهد. بنابراین، باید مطمئن شوید فایل ویدئویی دقیقا همان چیزی است که می‌خواهید قالب‌بندی شده باشد تا دچار مشکل نشوید. پس از بارگذاری محتوا، گزینه‌ی انتشار (Publish) در گوشه‌ی سمت راست قسمت پایین به رنگ آبی تغییر پیدا خواهد کرد و امکان بارگذاری فایل را خواهد داد. این گزینه‌ی تا زمانی اجرایی نخواهد بود ‌که فایل محتوا را به‌عنوان تصویر یا فایل ویدئویی بارگذاری نکنید.

cef52b05 8577 4bf1 b85b ca85f3b79992 300x216 - چگونه در اینستاگرام از طریق دسکتاپ پست زمان‌بندی شده ارسال کنیم؟

درصورتی‌که روی گزینه‌ی انتشار (Publish) کلیک کنید، پست شما در سریع‌ترین زمان ممکن در اینستاگرام بارگذاری می‌شود. پیام‌های مربوط به پیشرفت شما هم در گوشه‌ی سمت چپ ظاهر می‌شود و اطلاع می‌دهد پست جدید در حال بارگذاری یا با موفقیت بارگذاری شده است.

a40e8681 71c1 4889 98a6 4b60cd0dfcc6 300x147 - چگونه در اینستاگرام از طریق دسکتاپ پست زمان‌بندی شده ارسال کنیم؟

درکنار گزینه‌ی انتشار (Publish)، گزینه‌ا‌ی کشویی مشاهده خواهید کرد و با کلیک روی آن هم شاهد قابلیت زمان‌بندی ارسال پست خواهید بود. کافی است روی گزینه‌ی Schedule کلیک کنید تا بتوانید تاریخ و زمان انتشار پست خود را مشاهده و تنظیم کنید. بدین‌ترتیب، ارسال پست زمان‌بندی‌شده در اینستاگرام را انجام داده‌اید و دیگر نگران انتشار آن در زمان مناسب و دلخواهتان نخواهید بود.

e5c2320a 53d5 42ff a8d7 760635f53e18 300x147 - چگونه در اینستاگرام از طریق دسکتاپ پست زمان‌بندی شده ارسال کنیم؟

پس از ارسال پست زمان‌بندی‌شده در اینستاگرام، آن را در کتابخانه‌ی Creator Studio خواهید دید.

لطفا توجه کنید پس از زمان‌بندی پست برای انتشار در اینستاگرام ازطریق Creator Studio، امکان ویرایش آن وجود نخواهد داشت و برای ویرایش متن در این فهرست، باید از گوشی هوشمندتان استفاده کنید.

465f5a82 08f9 4bb8 98ba cd87ac2148e6 300x98 - چگونه در اینستاگرام از طریق دسکتاپ پست زمان‌بندی شده ارسال کنیم؟

 • ارسال ویدئوهای IGTV از دسکتاپ

ارسال و زمان‌بندی فایل‌های ویدئویی IGTV شبیه مراحل قبل است. با کلیک روی گزینه‌ی ایجاد پست (Create Post) و انتخاب IGTV از منو، می‌توانید کار خود را آغاز کنید. درادامه، حساب کاربری مدنظر خود را از صفحه‌ی منو انتخاب کنید. همچنین، خواهید دید پنجره برای بارگذاری فایل ویدئویی IGTV گسترش پیدا خواهد کرد.

ebcb1e66 18c7 4006 9e15 d9267408deba 300x277 - چگونه در اینستاگرام از طریق دسکتاپ پست زمان‌بندی شده ارسال کنیم؟

برای بارگذاری محتوای ویدئویی، کافی است روی بارگذاری فایل (File Upload) کلیک و فایل‌های مدنظرتان را از رایانه انتخاب کنید. همچنین، می‌توانید روی محتوای صفحه کلیک و درادامه، فایل‌های دلخواهتان را از صفحه‌ی فیسبوک انتخاب کنید. پس از انتخاب پرونده، بارگذاری آن را خواهید دید. همچنین درصورت انتخاب اشتباه فایل ویدئویی، کافی است گزینه‌ی انتخاب ویدئو جدید (Select New Video) را انتخاب کنید. با بارگذاری فایل ویدئویی، حباب وضعیت را در گوشه‌ی سمت چپ قسمت پایین مشاهده خواهید کرد که پیشرفت در کار را نشان می‌دهد.

هنگامی‌که فایل ویدئویی بارگذاری شد، حباب وضعیت به رنگ سبز تغییر پیدا خواهد کرد. درادامه، باید عنوان ویدئو خود را اضافه کنید و برای آن توضیح (Description) بنویسید. توجه کنید ویدئو شما بارگذاری نخواهد شد؛ مگر آنکه عنوانی را برایش وارد کنید. به‌خاطر داشته باشید توضیحات شما می‌تواند شامل هشتگ و URL باشد. همچنین، می‌توانید توضیحات خود را با فاصله و قالب‌بندی بهتری بخوانید. درادامه، باید تصویری را به‌عنوان کاور برای فایل ویدئویی خود انتخاب کنید. درصورتی‌که بخواهید فایلی را از رایانه انتخاب کنید، کافی است گزینه‌ی Upload Custom Image را برگزینید تا به‌عنوان تصویر کاور IGTV استفاده شود.

4d85f808 baac 44b6 8541 ae097f3d57b4 269x300 - چگونه در اینستاگرام از طریق دسکتاپ پست زمان‌بندی شده ارسال کنیم؟

اگر قصد دارید فایل ویدئویی جدیدی بارگذاری کنید که شرایط IGTV را ندارد، پیام خطایی خواهید دید که توصیه می‌کند همه‌ی موارد ضروری را مرور کنید. قبل از انتشار پست‌، گزینه‌های قراردادن فیلم IGTV را بررسی کنید. درصورتی‌که فایل ویدئویی بیشتر از یک دقیقه باشد، می‌توانید پیش‌نمایش دقیقه‌ی اول را در فید اینستاگرام نمایش دهید و اگر نمی‌خواهید پیش‌نمایش در فید اینستاگرام نمایش داده شود، این کادر به‌صورت خودکار در صفحه‌ی بارگیری بررسی می‌شود.

همچنین درصورت تمایل، می‌توانید پست خود را در صفحه‌ی فیسبوک اشتراک‌گذاری کنید. به‌طورمشابه با بارگذاری فید معمولی، می‌توانید ویدئو IGTV را سریعا و با کلیک روی گزینه‌ی Publish منتشر کنید. اگر ترجیح می‌دهید ویدئو IGTV خود را برای زمان یا تاریخ بعدی برنامه‌ریزی کنید، کافی است روی پیکان کنار گزینه‌ی Publish کلیک و گزینه‌ی مربوط به ارسال پست زمان‌بندی‌شده در اینستاگرام را انتخاب کنید.

تاریخ و زمان را انتخاب و سپس برای بارگذاری مطالب، روی برنامه کلیک کنید. بدین‌ترتیب، موفق شده‌اید ارسال پست زمان‌بندی‌شده در اینستاگرام را به‌راحتی برنامه‌ریزی کنید. پست IGTV منتشرشده یا برنامه‌ریزی‌شده در Creator Studio Content Library نمایش داده می‌شود. درحقیقت، پست مذکور در صفحه‌ی اصلی All Content Studio Creator و برگه‌ی IGTV در Content Library ظاهر خواهد شد. البته نمایش این‌ها ممکن است اندکی به زمان نیاز داشته باشد؛ اما نگران نباشید.

a6bceb77 789c 4264 adc8 92ec0d61a82e 300x173 - چگونه در اینستاگرام از طریق دسکتاپ پست زمان‌بندی شده ارسال کنیم؟

ارسال پست زمان‌بندی‌شده در اینستاگرام با استفاده از Buffer

اگر بخواهیم یکی از روش‌های آسان ارسال پست زمان‌بندی‌شده در اینستاگرام را نام ببریم، بدون تردید Buffer گزینه‌ی مناسبی است. اپلیکیشن Buffer برای اندروید و iOS دردسترس قرار دارد؛ اما می‌توانید ازطریق وب هم وارد آن شوید و حساب کاربری اینستاگرام را مدیریت کنید. بافر بسیار متنوع و کار با آن ‌رایگان است. بد نیست بدانید از بافر می‌توان برای بازیابی تصاویر اینستاگرام از پروفایل‌های سایر افراد هم استفاده کرد.

بافر این اجازه را به کاربران می‌دهد سه حساب کاربری در شبکه‌های اجتماعی اضافه کنند و در هر زمان معین، تعداد ۱۰ پست را برای انتشار برنامه‌ریزی کنند. درصورتی‌که فقط برای دو روز برنامه‌ریزی می‌کنید، نباید از حد مجاز فراتر بروید. نباید فراموش کنید طرح رایگان بسیار محدود است و ماهانه می‌توانید فقط ۳۰ پست را به‌رایگان ازطریق بافر مدیریت و زمان‌بندی کنید.

به‌منظور زمان‌بندی ارسال پست در اینستاگرام ازطریق بافر، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • برنامه‌ی اینستاگرام را باز کنید و سپس وارد بخش پروفایل شوید. درادامه، باید منو همبرگری را انتخاب کنید و روی گزینه‌ی تنظیمات (Settings) ضربه بزنید.
 • در این بخش، باید روی گزینه‌ی Account کلیک کنید.

565a1adb 9054 486d 99b2 20381116794b 139x300 - چگونه در اینستاگرام از طریق دسکتاپ پست زمان‌بندی شده ارسال کنیم؟

 • در پایین صفحه، باید گزینه‌ی Switch to Business Account را انتخاب کنید.

04ea095b b8ab 4db9 88ac 813209fb8d57 139x300 - چگونه در اینستاگرام از طریق دسکتاپ پست زمان‌بندی شده ارسال کنیم؟

 • گزینه‌ی Get Started را برگزینید.

a7071285 793c 426b 806d 680c750fc887 139x300 - چگونه در اینستاگرام از طریق دسکتاپ پست زمان‌بندی شده ارسال کنیم؟

 • در صفحه‌ی بعد، باید بتوانید صفحه‌ی فیسبوک خود را به حساب کاربری متصل کنید. اگر در فیسبوک صفحه‌ای دارید، آن را از فهرست انتخاب کنید.

134cdf1b d83f 420f bcbc 253bd01f46e4 139x300 - چگونه در اینستاگرام از طریق دسکتاپ پست زمان‌بندی شده ارسال کنیم؟

 • به‌منظور ساخت صفحه‌ی جدید فیسبوک، باید گزینه‌ی Create a New Facebook Page را انتخاب کنید.

134cdf1b d83f 420f bcbc 253bd01f46e4 1 139x300 - چگونه در اینستاگرام از طریق دسکتاپ پست زمان‌بندی شده ارسال کنیم؟

 • جزئیات مربوط به ‌عنوان صفحه را پر و سپس دسته را انتخاب کنید و روی گزینه‌ی Next ضربه بزنید. از صفحه‌ی بعد، اطلاعات تماس خود را مرور کنید.
 • هم‌اکنون نمایه‌ی اینستاگرام شما به نمایه‌ی تجاری تغییر پیدا کرده است. درادامه، باید برنامه‌ی بافر را به‌منظور متصل‌شدن به حساب کاربری اینستاگرام باز کنید یا وارد وب‌سایت آن شوید.

08bb506c e141 4a93 8211 54f6338f0f63 139x300 - چگونه در اینستاگرام از طریق دسکتاپ پست زمان‌بندی شده ارسال کنیم؟

 • با حساب کاربری اینستاگرام خود وارد شوید و اجازه‌ی دسترسی بافر به حساب کاربری را تأیید کنید.

0782bd39 a53a 4a88 afde 7c3ef2706858 139x300 - چگونه در اینستاگرام از طریق دسکتاپ پست زمان‌بندی شده ارسال کنیم؟

 • هم‌اکنون بافر از شما می‌خواهد با استفاده از فیسبوک، کار تأیید اعتبار را انجام دهید. برای شروع کار، کافی است روی گزینه‌ی Authenticate with Facebook کلیک کنید. در صفحه‌ی بعد هم، گزینه‌ی یادآوری را انتخاب کنید.

152187ad 14d2 4089 ade5 e335f604b568 139x300 - چگونه در اینستاگرام از طریق دسکتاپ پست زمان‌بندی شده ارسال کنیم؟

تاکنون، موفق شدید این اتصال را برقرار کنید و با دنبال‌کردن مراحل پایین، به‌راحتی می‌توانید ارسال پست زمان‌بندی‌شده در اینستاگرام را انجام دهید:

 • برنامه‌ی بافر را باز کنید و روی گزینه‌ی بزرگ پلاس ضربه بزنید. توضیحات را بنویسید و تصویر یا فیلم را اضافه کنید. در‌صورت تمایل می‌توانید موقعیت مکانی را هم انتخاب کنید.

6749f47f 1b32 4713 be6e 1f6d4e34a0e4 139x300 - چگونه در اینستاگرام از طریق دسکتاپ پست زمان‌بندی شده ارسال کنیم؟

 • روی گزینه‌ی اشتراک‌گذاری (Share) ضربه بزنید و به‌منظور تعییر زمان و تاریخ، گزینه‌ی Schedule Post را انتخاب کنید. هم‌اکنون بافر به‌صورتخودکار تصاویر را در زمان معین اشتراک‌گذاری خواهد کرد.

e497b58c 0997 48e1 aadf 7430a9e1e0d5 139x300 - چگونه در اینستاگرام از طریق دسکتاپ پست زمان‌بندی شده ارسال کنیم؟

 • وقتی برنامه‌ریزی یا به‌عبارت‌دیگر، مراحل ارسال پست زمان‌بندی‌شده در اینستاگرام را انجام دادید، می‌توانید برنامه‌ریزی جامع‌تری برای خود در نظر بگیرید.
 • وارد بخش تنظیمات (Settings) شوید و نمایه‌ی خود را انتخاب و روی گزینه‌ی Posting Schedule کلیک کنید. درادامه، می‌توانید چندین درگاه زمانی را برای انتشار پست انتخاب کنید. هم‌اکنون، موفق شدید زمان‌بندی ارسال پست در اینستاگرام را با کمک بافر انجام دهید.

همچنین بخوانید و بیشتر بدانید:

آموزش دانلود فیلم و عکس از اینستاگرام با استفاده از کامپیوتر

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
 1. […] چگونه در اینستاگرام از طریق دسکتاپ پست زمان‌بندی شده ا… […]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.