تیک ست
تیک ست - بروز ترین و جدید ترین اطلاعات دنیای موبایل

چگونه در گلکسی واچ سامسونگ از گوگل مپس استفاده کنیم؟

گوگل مپس در گلکسی واچ سامسونگ

گجت‌های پوشیدنی هوشمند در سال‌های اخیر با پیشرفت‌های زیادی همراه بوده‌اند و همین امر موجب تمایل بیشتر کاربران به استفاده از آن‌ها شده است. اسمارت‌واچ‌ها با ارائه‌ی قابلیت‌ها و ویژگی‌های فراوان سهم به سزایی در دنیای گجت‌های هوشمند دارند. در میان شرکت‌های تولید کننده‌ی اسمارت‌واچ سامسونگ از برترین‌هاست. گلکسی واچ سامسونگ همواره دارای کیفیت و ساخت قابل قبولی بوده است.

از گلکسی واچ سامسونگ می‌توان برای مقاصد مختلفی استفاده کرد که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به استفاه از ساعت‌های هوشمند در سفر اشاره داشت. ساعت هوشمند سامسونگ از گوگل مپس پشتیبانی می‌کند و از این طریق می‌تواند کاربر را در طول سفر همراهی و راهنمایی کند.

البته باید عنوان کنیم که هیچ‌کدام از نرم‌افزارهای گوگل به صورت پیش‌فرض روی گلکسی واچ نصب نشده و به صورت رسمی در گلکسی استور یافت نمی‌شوند اما امکان استفاده از گوگل مپس درست همانند دستیار صوتی گوگل در این اسمارت‌واچ‌ها وجود دارد.

در ادامه‌ی این مطلب قصد داریم تا همراه شما عزیزان نحوه‌ی استفاده از گوگل مپس در گلکسی واچ سامسونگ را مرور کنیم.

گوگل مپس در گلکسی واچ

برای یک‌پارچه کردن گلکسی واچ و گوگل مپس باید از ابزارهای جانبی بهره برد. یکی از این ابزارها اپلیکیشن Awesome Navigator است که در ادامه نحوه‌ی استفاده از آن را توضیح می‌دهیم.

ابتدا باید اپلیکیشن “Awesome Navigator” را بر روی گلکسی واچ خود نصب کنید.

 

x1 8.png.pagespeed.gpjpjwpjwsjsrjrprwricpmd.ic .YZ9Wfbi wy 300x230 - چگونه در گلکسی واچ سامسونگ از گوگل مپس استفاده کنیم؟

 

البته به همتای این اپلیکیشن بر روی گوشی اندرویدی خود نیز نیاز دارید. هنگامی‌که بحث بر سر اپلیکیشن‌های مبتنی بر گوگل مپس (در ساعت‌های گلکسی واچ) باشد، آنگاه انتخاب‌های رایگان چندانی را در اختیار نخواهید داشت، اما در هر صورت پیشنهاد ما، Awesome Navigator است، زیرا قیمت آن چندان زیاد نبوده و در عین حال نیز استفاده از آن آسان است.

 

x2 9.png.pagespeed.gpjpjwpjwsjsrjrprwricpmd.ic .5XWnBmOSOA 300x158 - چگونه در گلکسی واچ سامسونگ از گوگل مپس استفاده کنیم؟

 

اپلیکیشن Awesome Navigator را بر روی گوشی خود اجرا کنید. این اپلیکیشن نیاز دارد تا به اعلان‌های شما دسترسی پیدا کند، زیرا از این طریق است که می‌تواند دستورات ناوبری را به ساعت هوشمند شما ارسال کند. در ادامه باید گزینه “Enable Notification Listener” را لمس کنید.

 

x3 10.png.pagespeed.gpjpjwpjwsjsrjrprwricpmd.ic .vhGYhbXf1K 300x153 - چگونه در گلکسی واچ سامسونگ از گوگل مپس استفاده کنیم؟

 

بدین ترتیب به منوی “Notification Access” گوشی اندروید خود وارد می‌شوید. در اینجا باید گزینه “Awesome Navigator” را فعال کنید.

 

x4 9.png.pagespeed.gpjpjwpjwsjsrjrprwricpmd.ic . 1Sfl7ZopO 300x161 - چگونه در گلکسی واچ سامسونگ از گوگل مپس استفاده کنیم؟

 

در کادر ظاهر شده باید بر روی “Allow” ضربه بزنید تا بدین ترتیب اپلیکیشن Awesome Navigator به اعلان‌های شما دسترسی پیدا کند.

 

x5 9.png.pagespeed.gpjpjwpjwsjsrjrprwricpmd.ic .ecVyNnAaG1 300x225 - چگونه در گلکسی واچ سامسونگ از گوگل مپس استفاده کنیم؟

 

اگر مستقیما به اپلیکیشن Awesome Navigator رهنمون نشدید، آنگاه خودتان باید به‌صورت دستی این کار را انجام دهید. اگر اپلیکیشن مربوط به ساعت هوشمند خود را نیز نصب کرده‌اید، پس آنگاه باید در پیغام ظاهر شده، “Got It” را لمس کنید.

 

x6 9.png.pagespeed.gpjpjwpjwsjsrjrprwricpmd.ic .fuMadrknPN 300x161 - چگونه در گلکسی واچ سامسونگ از گوگل مپس استفاده کنیم؟

 

حال جهت دریافت جهت‌های ناوبری بر روی ساعت خود، باید گوگل مپس را بر روی گوشی خود باز کرده و سپس به سمت مقصد موردنظر خود حرکت کنید.

 

x8 10.png.pagespeed.gpjpjwpjwsjsrjrprwricpmd.ic .jLTJRXeTQy 300x204 - چگونه در گلکسی واچ سامسونگ از گوگل مپس استفاده کنیم؟

 

بدین ترتیب، اپلیکیشن Awesome Navigator بر روی گلکسی واچ شما راه‌اندازی شده و راهنمایی اولیه نیز به شما نمایش داده می‌‎شود. هر زمان که به مسیری جدید نزدیک شده و یا اینکه راهنمایی جدیدی را دریافت کنید، ساعت شما به لرزه درخواهد آمد. شوربختانه نمی‌توانید ناوبری را بر روی ساعت آغاز کنید.

 

xScreen 20200817 145219.png.pagespeed.gpjpjwpjwsjsrjrprwricpmd.ic .IgTje tNs6 300x300 - چگونه در گلکسی واچ سامسونگ از گوگل مپس استفاده کنیم؟

 

هر زمان که خواستید، می‌توانید در اپلیکیشن Awesome Navigator بر روی گزینه “Settings” ضربه بزنید. در اینجا می‌توانید آیتم‌های نمایشی بر روی ساعت‌ خود و سایر گزینه‌های دیگر را نیز تغییر دهید.

 

x7 10.png.pagespeed.gpjpjwpjwsjsrjrprwricpmd.ic .HEevA67Zkv 300x251 - چگونه در گلکسی واچ سامسونگ از گوگل مپس استفاده کنیم؟

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.