تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

چگونه سرعت اینترنت خود را تست کنیم؟

آموزش تست سرعت اینترنت

آموزش تست سرعت اینترنت – استفاده از اینترنت به نحوی با زندگی روزمره‌ی انسان‌ها گره خورده که عدم دسترسی به آن تقریبا محال و غیرقابل باور است. کاربران اینترنت در دنیا معمولا علاقه دارند تا نسبت به سرعت اینترنتی که از آن بهره می‌برند مطلع باشند.

می‌توان گفت اطلاع داشتن از سرعت اینترنت مورد استفاده توسط کاربر او را در شناخت هرچه بهتر سرویس‌های در دسترس خود یاری می‌دهد. برای یافتن سرعت اینترنت مورد استفاده نیاز است تا از ابزارهای دقیق و با کیفیتی بهره ببریم تا به راحتی و درستی سرعت اینترنت خود را متوجه شویم.

در ادامه این مطلب قصد داریم تا همراه شما عزیزان روش‌های یافتن سرعت دقیق اینترنت را مرور کنیم و به معرفی ابزارهای مفید در این رابطه بپردازیم.

ابزارهای تست سرعت اینترنت

همان‌طور که گفتیم استفاده از ابزارهای دقیق برای تست سرعت اینترنت از اهمیت زیادی برخوردار است به این منظور در ادامه به معرفی این ابزار خواهیم پرداخت.

  • TestMy.Net

اگر به‌دنبال آزمایش خاصی هستید که بتواند داده‌های بیشتری درمقایسه‌با سایر آزمایش‌ها نمایش دهد، TestMy.net می‌تواند گزینه‌ای عالی باشد. با شروع کار، گزینه‌هایی مبنی‌بر آزمایش سرعت دانلود، آپلود، ترکیب یا فقط زمان تأخیر خواهید داشت. هر آنچه به آن علاقه‌مند هستید، انتخاب کنید تا آزمایش به‌طور‌خودکار آغاز شود. سپس نمودار دقیقی از شیوه‌ی عملکرد برایتان تهیه خواهد شد.

تست سرعت اینترنت

بد نیست بدانید TestMy.Net می‌تواند مقایسه‌ای میان سرعت اینترنت شما با میانگین جهانی، ایالات متحده‌ی آمریکا و… هم ترتیب دهد و نتایج آن را برای استفاده در آینده می‌توانید ذخیره‌سازی کنید. توجه کنید در‌صورت نامفهوم‌بودن اطلاعات، راهنمایی‌های مفیدی وجود دارد که کمک خواهند کرد بتوانید بهترین استفاده را ببرید.

  • SpeedOF.Me

SpeedOF.Me را می‌توان یکی از ابزار‌های تست سرعت مبتنی‌بر HTML5 به‌حساب آورد. این ابزار حجم کمی دارد و به‌منظور ارزیابی دقیق، روش‌های خاصی دنبال می‌کند. SpeedOF.Me با درخواست دانلود فایل‌های بزرگ، سعی می‌کند سرعت دقیق اینترنت را ثبت کند. این آزمایش به‌‌طور‌واقعی با اطلاعات مربوط به دانلود، آپلود، وقفه و… به‌روز می‌شود. حتی سایر اطلاعات همانند آدرس IP و محل سرور را هم نمایش می‌دهد. همچنین، کاربران بخش مربوط به تاریخچه را هم مشاهده خواهند کرد که به‌راحتی باعث می‌شود به تمام سوابق دسترسی پیدا کنند. بد نیست بدانید امکان اشتراک‌گذاری اطلاعات در فیسبوک و توییتر هم به‌راحتی وجود دارد.

تست سرعت اینترنت

این وب‌سایت به‌جای انتخاب یک مکان، سریع‌ترین و مطمئن‌ترین سرور را در میان 116 سرور موجود انتخاب و بررسی می‌کند و نه‌تنها جذاب‌ترین تست سرعت اینترنت را ارائه می‌دهد؛ بلکه بهترین داده‌ها و ویژگی‌ها را برای بازدید فراهم می‌کند.

  • Internet Health Test

آیا می‌خواهید هنگامی‌که فشار زیادی روی شبکه وجود دارد، دید کامل‌تری به سرعت اینترنت داشته باشید؟ تست سرعت اینترنت در این بستر درمقایسه‌با سایر ابزارها، اندکی بیشتر طول می‌کشد؛ اما نتایج آن را می‌توان بسیار دقیق توصیف کرد. در‌حقیقت، Internet Health Test وضعیت اتصال شما را ازطریق گروهی از سرورها و زیرساخت‌ها برقرار می‌کند تا بتواند وضعیت سرعت اینترنت را در وضعیت‌های گوناگون بررسی کند.

تست سرعت اینترنت

از میانگین سرعتی که پس از آزمایش نمایش داده می‌شود، دل‌گیر نباشید؛ زیرا احتمالا کمتر از سایر آزمایش‌ها خواهد بود. وضعیت حفظ حریم خصوصی این وب سایت هم کاملا مشخص شده است. درحقیقت، وب‌سایت این حق را برای خود حفظ می‌کند که همه‌ی اطلاعات را ذخیره و برای مطالعات موردنیاز بازبینی کند.

  • SpeedTest.net

یکی از ابزارهای برتر تست سرعت اینترنت را می‌توان Speedtest.net دانست که عملکرد بسیار خوبی دارد. فناوری‌ای که این ابزار به‌کار می‌گیرد، هوشمند و کاملا سریع است. در‌حقیقت، Speedtest.net می‌تواند نزدیک‌ترین سرور را تشخیص دهد و پس‌از‌آن، آزمایش کاملی انجام دهد و اطلاعات مربوط به دانلود و هرگونه وقفه را ارزیابی کند. بعد از هر آزمایش، می‌توانید نظرسنجی را تکمیل کنید و به سؤالات مرتبط جواب دهید. این مسئله باعث می‌شود این ابزار بتواند پایگاه داده کاملی ایجاد کند.

  • Fast.com

Fast.com را می‌توان وب‌سایت ساده‌ای توصیف کرد که Netflix مدیریت می‌کند. این وب‌سایت کاملا خودکار سرعت اینترنت را آزمایش خواهد کرد و به‌راحتی آن را نمایش خواهد دارد. این آزمایش را در هر مکانی می‌توانید انجام دهید. در‌صورتی‌که هیچ کدام از منوها برایتان اهمیتی ندارند و فقط عدد مربوط به سرعت را می‌خواهید، باید سراغ بخش Fast بروید که برایتان ایجاد شده است.

تست سرعت اینترنت

یکی از ویژگی‌های این وب‌سایت را می‌توان پشتیبانی از تعداد زیادی زبان عنوان کرد. با اینکه این ویژگی نمی‌تواند کارایی زیادی داشته باشد، زمانی مفید خواهد بود که پس از آزمایش سرعت بخواهید اطلاعات بیشتری مشاهده کنید.

  • Google Fiber Speedtest

آزمایش سرعت اینترنت گوگل به‌عنوان بخشی از خدمات فیبر ارائه شده است؛ اما فقط تبلیغ نیست. هر فردی می‌تواند از Google Fiber Speedtest استفاده کند و از‌آنجاکه گوگل در حال انجام کار است، جای تعجب ندارد آین آزمایش دقیق و کارآمد باشد. در‌حقیقت، باید بگوییم آزمایش گوگل یکی از آزمایش‌های سریع‌ سرعت اینترنت است که تاکنون امتحان کرده‌ایم. در گوشه‌ی سمت راست قسمت بالا، اعلام خواهد شد به کدام سرور متصل خواهید شد. گزینه‌ی Learn More می‌گوید با Google Fiber تا چه سرعتی را می‌توانید انتظار داشته باشید. در این بخش، تبلیغات هم نمایش داده خواهد شد. اگر می‌خواهید آزمایش سریع و دقیقی داشته باشید، این ابزار را امتحان کنید.

تست سرعت اینترنت موبایل

فرایند واقعی اندازه‌گیری سرعت اتصال شما ساده است. برای اندازه‌گیری در موبایل هم پیشنهاد می‌کنیم از SpeedTest.Net استفاده کنید. درواقع، اپلیکیشن این وب‌سایت برای استفاده در تبلت و گوشی هوشمند دردسترس قرار دارد. توجه کنید در‌صورت متصل‌بودن به شبکه‌ی وای‌فای، Speedtest سرعت شبکه‌ی وای‌فای و در‌صورت خاموش‌بودن وای‌فای، اینترنت دیتا را بررسی خواهد کرد.

نکته: این احتمال وجود دارد که برای هربار آزمایش سرعت اینترنت، حجمی معادل ۲۰ مگابایت مصرف شود. بد نیست بدانید هر اندازه سریع‌تر باشد، میزان داده‌ی بیشتری استفاده خواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.