تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

چگونه فعالیت‌های یک حساب کاربری خاص را در اینستاگرام محدود کنیم؟

محدود کردن حساب کاربری اینستاگرام

در دنیای امروز اینستاگرام اگر بزرگترین شبکه اجتماعی حال حاضر نباشد، یکی از بزرگترین‌هاست. شبکه‌ای که علاوه بر امکان به اشتراک گذاری اطلاعات، به بستری برای کسب درآمد برخی از کاربران خود نیز تبدیل شده است. با وجود مزایای فراوانی که اینستاگرام در اختیار کاربران خود قرار داده، گاهی اوقات موجب ایجاد معایبی نیز می‌شود. از آن جمله می‌توان به ایجاد مزاحمت توسط برخی از حساب‌های کاربری برای دیگر کاربران این شبکه اجتماعی اشاره کرد. به این منظور اینستاگرام قابلیت‌هایی را برای محدود کردن حساب های کاربری مزاحم اعمال کرده است که می‌توان با استفاده از آن‌ها از شّر این مزاحمت‌ها تا میزان زیادی رها شد.

مزیت محدود کردن حساب کاربری مزاحم

با اعمال محدودیت برای حساب کاربری فردی که مزاحم شما شده است، تمام کامنت‌هایی که از طریق آن حساب کاربری زیر پست‌های شما قرار گرفته، تنها برای خود آن حساب قابل مشاهده است و دیگران امکان دسترسی به کامنت فرد مزاحم را ندارند.

برای مشاهده کامنت‌های فرد مزاحم می‌توانید از گزینه See Comment استفاده کنید. از طریق همین گزینه همچنین می‌توانید کامنت‌های این حساب کاربری را برای بقیه افراد در دسترس قرار دهید. این گزینه امکان حذف کامنت مورد نظر و همین طور جلوگیری از انتشار آن زیر پست منتشر شده را به شما می‌دهد.

باید این نکته را نیز اضافه کرد که حساب کاربری‌ای که توسط شما محدود شده است؛ قادر نخواهد بود تا از طریق دایرکت برای شما مسیج بفرستد. در این حالت مسیج کاربر مورد نظر به قسمت درخواست برای پیام منتقل می‌شود و تنها در صورت تایید شما مسیج برایتان به نمایش درمی‌آید. اگر شما پیامی را که حساب کاربری متخلف برایتان فرستاده را بخوانید، آن کاربر متوجه نمی‌شود.

حساب کاربری مسدود شده امکان این را ندارد که متوجه اعمال محدودیت از طرف شما شود. به همین خاطر به راحتی و مانند گذشته قادربه مشاهده پست‌ها و استوری‌های منتشر شده شما خواهد بود. حساب کاربری شما برای این افراد به حالت Read Only تبدیل می‌شود و فقط برای آن‌ها قابل مشاهده خواهد بود.

روش محدود کردن حساب‌های کاربری چگونه است؟

روشی که در ادامه و با توجه به تصاویر توضیح داده خواهد شد، قابل استفاده در گوشی‌های هوشمند اندروید، iOS و همچنین سایت اصلی اینستاگرام خواهد بود.

  • ابتدا وارد پروفایل کاربر مورد نظر می‌شویم و دکمه‌ی منو را از سمت راست و بالای صفحه انتخاب می‌کنیم.

  • گزینه‌ی Restrict را در صفحه‌ای که مقابلمان باز می‌شود انتخاب می‌کنیم.

  • در صورتی که برای اولین بار است که نسبت به محدود کردن حساب‌های کاربری اقدام می‌کنید پیامی برای شما نمایش داده می‌شود که ویژگی‌های این گزینه را برای شما توضیح می‌دهد. گزینه Restrict Account را مطابق تصویر زیر انتخاب می‌کنیم.

  • در این مرحله اینستاگرام پیامی مبنی بر محدود کردن حساب کاربری مورد نظر به شما نشان می‌دهد که در صورت انتخاب گزینه Dismiss فرآیند محدودیت حساب کاربر مورد نظر لغو می‌شود و شما به حساب کاربری شخص بازگردانده می‌شوید.

  • همچنین قادر خواهید بود کامنت‌های حساب کاربری مورد نظر را زیر پست‌های خود محدود کنید. برای اعمال این محدودیت باید کامنت حساب کاربری مدنظر را زیر پست خود پیدا کرده و کامنت را به سمت چپ صفحه کشیده و گزینه Report را انتخاب کنیم.

  • با انتخاب گزینه Restrict در پنجره‌ای که برایتان باز شده، فعالیت‌های حساب کاربری مدنظرتان محدود می‌شود.

اگر زمانی قصد برداشتن محدودیت‌های اعمال شده برای حساب کاربری مورد نظرتان را داشتید؛ باید تنظیمات اینستاگرام را به حالت اولیه خود برگردانید. به این ترتیب که تمامی مراحل ذکر شده در بالا را مطابق تصویر دوباره انجام داده و گزینه‌های تغییر داده شده را به حالت اولیه‌شان برگردانید. برای مثال به جای گزینه Restrict از گزینه Unrestrict استفاده کنید.

نحوه ی استوری کردن پست‌ها در اینستاگرام

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.